Je svadba počas maródky neplatná?

jana208
7. jan 2012

ahojte, chcem sa spýtať, či má niektorá z vás skúsenosti alebo informácie o tomto: som PN a plánujeme svadbu. raz som kdesi počula, že svadba počas PN neplatí. je to pravda? viete niečo o tom? vopred ďakujem.

anicka1981
7. jan 2012

@jana208 ja som o nicom takom nepocula, a zda sa mi to ako hlupost,kolko ludi je trvalo prace neschopnych,,, ak tvo nastavajuci vie o tom, ze si pn, tak by to urcite platit malo 😀

xlucia
7. jan 2012

@jana208 svadba plati ale vypytaj si od lekara priepustku

akika722
7. jan 2012

@jana208 a to si kde počula? 😅

janadl
7. jan 2012

popros mudr. aby ti dal na celý deň vychádzku, aby si bola krytá v prípade kontroly 😉

jana208
autor
7. jan 2012

kamarátka mi to hovorila, ale už dávno, no vtedy ma to nezaujímalo a teraz keďže mám takú situáciu mi to prišlo na um. aj ja si myslím, že prečo by nemala svadba platiť, ale zas na druhej strane keď človek maroduje, má byť doma a nie sa zabávať? neviem...

huxy
7. jan 2012

ja som mala svadbu pocas pn.mala som urcene vychadzky od dr.a svadba bola vlastne v ramci toho.sice posedenie trvalo dlhsie,ako vychadzka,ale nastastie kontrola neprisla.
to ze svadba pocas pn neplati nie je pravda.akurat moze byt problem vtedy,ak by ti nahodou prisla kontrola.

katy2
7. jan 2012

To su problemy 😀 To by ma ani nenapadlo, ci plati 😀 😀 😀 To je asi zart, nie? 😝

huxy
7. jan 2012

@jana208 a nemas vobec vychadzky?tak sa skus spytat dr.-ja som sa pytala a on povedal,ze v tom nebude problem 🙂 teda nedal mi vychadzku na cely den.ale myslel tym,ze nebude ziadny problem,ze sa vydavam pocas pn.

jana208
autor
7. jan 2012

takže vravíš, že problém by bol iba v tom, keby prišla kontrola zo sociálky a nie v tom, žeby svadba neplatila?

huxy
7. jan 2012

presne tak ako píšeš
@jana208

zuzana17
7. jan 2012

@jana208 presne ako píšeš: "keď človek maróduje, má byť doma a nie sa zabávať!" 😀
Ja som bola v lete na svadbe a neveste bola tak ako Ty PN, ale dr.jej maródku prerušil asi 2dni pred svadbou a vzala si dovolenku, čo nemala ešte vyčerpanú. Ide o to, že ak Ti príde kontrola, tak máš problém!!!
Ja by som Ti tiež radila, aby si PN ukončila a po svadbe išla znova na PN. Dohodni sa s dr., on Ti bude vedieť poradiť 😉

azarijka
7. jan 2012

@jana208 neviem uz kde som to pocula alebo citala ale niekto mal z toho problem ze bol PN a pritom bol na svadbe (vlastnej 😀 ).... bud to ries ako vychadzka cely den alebo v piatok ukoncenie PN ale v pondelok zase zacatie PN 🙂

petronela353
7. jan 2012

ja som mala svadbu tehotna na pn a presne ako pisete mala som prieputku od dr 😀

katren
7. jan 2012

@jana208 no podakuj kamaratke za take "osozne" informacie....to co je, ze svadba neplati, ked si PN? 😀 😀 😀 😀 😀 akoze to je nejaka velka prekazka?alebo hriech? 😀

jana208
autor
7. jan 2012

ďakujem za príspevky.

huxy
7. jan 2012

inak pred svadbou som to aj ja riešila,či nebude problém.a tiež som pôvodne plánovala prerušiť pn a potom znovu nastúpiť.tak som sa pýtala dr.,nech poradí,no on povedal,že v tom problém nevidí.samotný obrad bol v case vychádzky a potom na "zábave" som dúfala,že nikto nepríde.bola to len maličká svadba,tak som dúfala,že to bude ok.no ale náhoda je blbec.takže najlepšie je naozaj sa poradiť s dr.

jana208
autor
7. jan 2012

ja takisto chcem iba obrad v kostole a potom obed či večeru - a to by bolo všetko.
som PN už tri mesiace, neviem či po zrušení a následne novej marodke by som nemala problém so zamestnávateľom - musel by mi platiť opäť tých 10 dni.

petronela353
7. jan 2012

@huxy presne aj ja som mala obrad v case vychadzky a ked sme sa zabavali tak som dufala ze socialka nepride,cez vykendy malokedy chodievaju co som pocula 😕

petronela353
7. jan 2012

@huxy ja som chcela najprv prerusit pn a na 2 dni dovolenku a zase pn ale mi to dr nedoporucil

huxy
7. jan 2012

@petronela353 v to som dúfala aj ja,že nik nepríde 🙂

lulu19
7. jan 2012

ja som sa vydavala cez pn sobas je platny ale ja som mala problemy na socialke potom lebo cez pn sa nemozes sobasis iba ak mas povolenie od lekara .odomnaho ziadali tak my gynekologicka napisla citujem :sobas povolujem ved je to v zaujme nenarodeneho dietatka utvorit kombletnu rodinu stav pacientky dovoluje vykonat tento skutok bez nasledkou . 🙂 a aj tak jej zo socialkxy volali .takze ja som to mala dost komicke

zuzana17
7. jan 2012

@jana208 tak si dohodni s dr. vychádzky 😉
ale nevidím dôvod, prečo by mal byť problém so zamestnávateľom? Veď sa ho opýtaj či by bol problém a uvidíš čo povie 🙂

huxy
7. jan 2012

@petronela353 no teraz si spomínam,že ani mne to dr.neoporucil ale z ineho dovodu.ja som nastupila na pn v posledny pracovny den mojej byvalej prace.takze som bola v ochrannej lehote.ak by som prerusila pn,uz by som nebola.neviem sice co by to pre mna znamenalo,no neriesila som to

huxy
7. jan 2012

@lulu19 ja som sa na toto pytala dr.,no on povedal,ze ziadny taky papier vraj nebudem potrebovat a ze s tym nebude problem.a nebol.ale vsade to moze byt inak

lulu19
7. jan 2012

@huxy ja som ho potrebovala a hovorim este si to aj overovali u mojej gynekologicky

peggi
8. jan 2012

Ahojte. Ja som sa vydávala počas PN. Lekárka mi napísala mimoriadnu vychádzku,pre sociálnu poisťovňu nestačia len bežne vymedzené vychádzky ráno,poobede. Bola som sa tam osobne na to informovať. A aj to odo mňa po pár týždňoch zo sociálky pýtali a tiež si to overovali u gynekologičky.

andreah25
8. jan 2012

Možno tým kamoška myslela, že svadba je neplatná v prípade zatajenia zdravotných problémov, tzn. ak sa vezmete a Tvoj už manžel príde na to, že si zatajila nejakú závažnú chorobu, tak môže byť sobáš anulovaný. Pred obradom sa vás aj pýtajú, či ste navzájom oboznámený so svojím zdravotným stavom. Takže asi to kamoška myslela takto, nie tak, že počas maródky nemôže byť svadba 😀 . Len ako baby píšu, pozor na kontrolu (to radšej na net potom nepíš, kedy vlastne bude svadba, lebo špiónov a bonzákov je tu neúrekom 🙂 )

denduska
8. jan 2012

@jana208 Ahoj, ja som sa vydávala počas PN tehotná..mali sme maličkú svadbu naplánovanú na čas vychádzky...ani ma nenapadlo že z toho môže byť problém. Asi o 2 mesiace mi volala pani zo Soc.poisťovne a bola veľmi nepríjemná, nahúkala na mňa ako na malé decko, až som si musela sadnúť...keď sa po moralizovaní dostala k tomu čo chce, že jej musím doniesť papier od gynekológa, kde bude stáť že som bola zdravotne schopná zúčastniť sa svadby..alebo niečo také..inak budem musieť vrátiť peniaze za ten deň. Papierik odniesol moj muž, tetušku poriadne schladil, a odvtedy keď niečo chcela, bola ako medík 🙄

l_e_n_o_c_k_a
8. jan 2012

ja som sa tiez vydavala a bola som na PN... svadba bola platna... len je potrebne do socialnej poistovne nahlasit zmenu priezviska, myslim, ze do 7 dni... a ak sa po svadbe stahujes, ci menis lekara, tiez to treba ohlasit do socialnej poistovne...

petruska14
28. nov 2013

Ahojte chcela bysom sa spitat som
Tu nová som zufala som na pn a mame mat svadbu pitala som si od lekarkt celodnovu vychacku no je to komplikovane doktorka nechce mat problemi no bojim sa ze ked pojdem na sp najlasovat, zmenu priezviska tak budem mat problemi aj v praci. Prosim poradte mi som zúfala:(