Je Slovensko najbohatšia krajina v Európe?

31. júl 2023

Podla toho tu citam kazda uzivatelka zaraba minimalne 2500€ v cistom (ale vacsina ovela viac), co je okolo 3000€ v hrubom, manzel minimalne 5000€-6000€ v cistom. Kazda ma aspon jednu kupenu a davno splatenu nehnutelnost, dve-tri top auta, na dovolenky sa chodi aspon 2x do roka, minimalne na Seychely. Teraz bola diskusia ze za platovy nadstandard sa povazuje minimalne 8000€ v cistom, inde ze od svadobnych hosti dar minimalne od 200€-500€ na osobu.

To nehovorim s nejakou zavistou, ale vsinam si, ze to je vyssia zivotna uroven a vyssie predstavy o nadstandarde, ako napriklad vo Svajciarsku alebo v Skandinavii, a ja mam VS magister a pracu v odbore na plny uvazok, a ani nesnivam o takychto prijmoch. V mojom okoli v Bratislave to tiez nie su u ostatnych take palky. Akoze nezivorime, ale tiez ziadne desattisice v cistom a exotika 2x rocne. Tiez to nesedi s “oficialnymi” udajmi o podmienkach na Slovensku, kde sa uvadzaju ovela nizsie sumy.

Tak ako to je?

laurita285
31. júl 2023

Štatistika nepustí, nie sme najbohatšia krajina v EU avšak, nožnice sa veľmi roztvárajú... máme na Slovensku príliš veľa bohatých a príliš veľa chudobných, bohužiaľ ten stred mizne a časom zmizne úplne

o__o
31. júl 2023

Je to tak, ako sa pise na koniku.. lebo co je na koniku, to je pravda! 😀

mamamasama
31. júl 2023

Az na to, ze drviva nas musi zit v zahranici 😅🤑

oli18
31. júl 2023

@mamamasama preco musis zit v zahranici? Aj dama je roboty dost. Aj slusne platenej.

ariannazara
31. júl 2023

V Bratislave možno na východe tazko😂

mamamasama
31. júl 2023

@oli18 No podľa toho aký máš životný štandart. Ja som letuška. Zo Slovenska toho veľa nenalietam 😋

autor
31. júl 2023

To fakt kurier v Nitre zarobi do 3000€? Ved tolko hadam nezarobi ani v Nemecku

ropucha6
31. júl 2023

Z hrubej mzdy 3000e nie je ani nahodou cista mzda 2500e, verim, ze ako mgr si to vies vyratat 🙂 inak ta diskusia o nadstandardnom plate bola cela blbost, ked clovek neuvedie profesiu, ine by bolo, keby sa clovek spytal, kolko by prenho bol nadstandard na vyzitie.

nepic
31. júl 2023

@autor
A potom tu čítaš od tých frajeriek:
- manžel nechce na mňa prepísať pol domu
- koľko mám žiadať výživné na dve deti
- môžem po rozvode žiadať výživné aj na seba
🤣🤣😅

autor
31. júl 2023

@ropucha6 Akoze nie? Ked dan z prijmu je okolo 21%, tak na cisty plat 2500€ je to este daco vyse 3000

autor
31. júl 2023

@nepic Pripadne prisiel vam uz ten a tamten prispevok, to je hadam najvacsie vlakno na celom fore 😁

andrejka1974
31. júl 2023

Zaujímavé ,že ja nikoho s takýmto príjmom nepoznám

ropucha6
31. júl 2023

Dan z prijmu 21%? No dobre teda…ani sa necudujem potom tomuto prispevku 🙂

autor
31. júl 2023

@andrejka1974 Ani ja! Preto ma zaraza ze tu je to uplny standard, pripadne podstandard. Ja nikomu nepodsuvam
klamanie, teda si tu pripadam ako v Dubaji, kde ja som jedina socka co ma pod 2000€ po zdaneni. Konkretne 1740.

kvetinka75
31. júl 2023

no tak ja síce toľko nemám a tiež nepoznám nikoho, kto by toľko zarábal ale nehnuteľnosť mám splatenú a mám aj auto. Dovolenku na Seycheloch by som si mohla dovoliť ale nejako sa mi nechce tento rok nikam ísť. Tak som celé leto v práci.

autor
31. júl 2023

@ropucha6 Tak kolko to je pre zamestnanca?

amelia89
31. júl 2023

za to ze to napise 5 ludi na modrom konikovi dedukujes ze slovensko je najbohatsia krajina ? keby som mala ja dedukovat napr na zaklade mojho okolia ako dopadnu volby tak vyhraju 2 strany lebo ved “vsetci okolo mna ich volia”… kolko ludi si myslis ze je na mk a aka to je asi reprezentativna vzorka?
proste su fakt ludia co zarabaju 4000€ a maju dat od hosti 500€ a su ludia ktori prezivaju od rodicovskeho prispevku po rodicovsky prispevok… to nehovori o bohatstve krajiny nič

oli18
31. júl 2023

@mamamasama tak to je specificke povolanie. Vascie moznosti su ozaj v zahranici. A na standard maju mysliet uz rodicia, ja som to tak robila. Svojim detom som davala za priklad vlastnu rodinu, ze to, ake maju oni detstvo, nie je standard. Ze ho dosiahnu len za urcitych podmienok. Aj dosiahli. Maju vyborne vzdelanie, uplatnili sa vo svojom rodisku a som spokojna, ako som ich vychovala a co dosiahli.

laurita285
31. júl 2023

ak nemá deti, tak cca 2180€, počítajú sa odvody a dane 😀

cubo2
31. júl 2023

3000 na živnosť je fakturovaná suma, ekvivalent super hrubej mzdy. Čiže v čistom je to menej, to nie je tak, že 3000 euracov je tvojich a môžeš ich míňať, ako chceš.. Ne ne. Z nich platíš zdravotné, sociálne odvody a daň z príjmu. Až potom sú tvoje.

Ďalej tu môžu byť ženy, čo majú naozaj šťastie a sú samy šikovné, alebo majú šikovného manžela a naozaj zarobia krásne peniaze poctivou prácou, napríklad ak manazuju nejaký veľmi úspešný projekt.. Ale takých bude menej..

Veľa zarábajú aj remeselníci, vodári, kurenari, šikovní fasádnici, alebo takí čo robia bytové jadro a sú šikovní, tiež si vedia veľa zarobiť, lebo skoro vždy robia načierno a peniaze na ruku si všetky nechajú.. Zatiaľ čo legálny zamestnanec musí polovicu zárobku odovzdať štátu..

No a určite sú tu aj také, čo majú v rodine / za manželka nejakého človeka napojeného na politiku a užívajú si na kradnuté peniaze.. Veď za smeru sa strašne kradlo, niekde tie peniaze museli skončiť.. Prídeš do Bratislavy a tam samé luxusné SUV tak najmenej za 100 tisíc eur.. Nuž tak aj tam sú naše ukradnuté peniaze..

autor
31. júl 2023

@amelia89 Keby to bolo 5 ludi, to je ale prispevok s 300 komentarmi na tyzdennej baze…

ropucha6
31. júl 2023

@autorka, mozno keby si viac casu venovala do vzdelania a mozno obcas aj pozrela svoju vyplatnu pasku, tak nemusis zakladat taketo zavistlive prispevky.

autor
31. júl 2023

@ropucha6 Ale ved normalne mi povedz ze kolko, ked ja som bola v tom, ze je to od 19 do 25%, v zavislosti od vysky platu pre zamestnancov.

amelia89
31. júl 2023

No a co tym ako chces povedat,ze niekto si chodi vymyslat vysku svojho platu pod anonymnym nickom na anonymnom fore ? Naco by to akoze bolo dobre ? Proste je tu koncentracia takych aj onakych ale stale je to len minimalne percento celkoveho obyvatelstva. Keby som ti napisala kolko zaraba moj muz v hrubom/cistom tiez si mozno povies ze trepem… Ale napr uz neuvidis aku mame vysoku hypoteku a ine vydavky.. Cize ten co zaraba menej a byva uz v splatenom byte sa ma v konecnom dosledku lepsie ako ja.. Niekto sa proste ma potrebu pochvalit no.. ale slovensko je na chvoste bohatstva v ramci EU, to je iste.

anonymous87
31. júl 2023

Autorka je 19% a este platis aj odvody. Nie len dam z prijmu 😉 to by si ale naozaj mohla vediet

sense
31. júl 2023

Vo Švajčiarsku ani náhodou nie je nadštandard plat 5-6tis a dokonca ani 8tis pokiaľ máš rodinu s ktorou v tom CH aj reálne zijes

autor
31. júl 2023

Toto som vytiahla z Forbesu, je to z roku 2020. Potom je vacsina diskutijucich na MK minimalne generalne riadritelky, ale to mi tiez nevychadza, lebo tu sa vela platov pohybuje od 6000€ netto. Proste divne a to netvrdim, ze niekto klame.

janai1
31. júl 2023
autor
31. júl 2023

@anonymous87 A co som prave povedala ty kks? Proste ked ma niekto v cistom 2500€, bude to okolo 3000 v hrubom, ako hovorim. Ci si treba kopnut za kazdu cenu?

autor
31. júl 2023

@janai1 No ved vravim, ze je to okolo 3000€.