Je pre 5-člennú rodinu obyčajné 5-miestne auto ok?

11. jan 2023

Ahojte,mňa by zaujímalo či je pre päť člennu rodinu stále ok obyčajne patmiestne auto ? Jedno dieťa bez sedačky,jedno v sedačke,jedno vo vajíčku.
Alebo sa kupujú väčšinou už viac miestne auta?
Ďakujem.

melanta
11. jan 2023

5 miesta je aj Fabia aj Touareg. V jednom sa budú tlačiť aj 3 deti bez sedačky, v druhom budú v pohode sedieť 3 dospelí. Takže nie je auto ako auto. Ak ide o malé auto, to dieťa bez sedačky bude medzi 2 sedačkami ako vo zveráku.

patka06
11. jan 2023

Podľa mňa ok nie je, keď kupovať tak radšej väčšie 7 miestne, aby mali všetci do miesta a pohodlia a môžete ešte aj niekoho zviezť so sebou keď treba

pininka1
11. jan 2023

Pri 7 miestnom.treba mysliet ze kufor bude minimalny. My sme 5ti, uz len jedno dieta je v sedacke a je to tak na hrane uz s cestovanim na dlhsie trasy.

xsandrax
11. jan 2023

Presne tak, pri 7 miestnom treba počítať s mini kufrom, kde sa hocijaký kočík nezmestí a nie to ešte iná batožina na dovolenku 😐 možno tak VW multivan 😄

sonnenshein
11. jan 2023

Mame smax, 7 miestnu verziu, zadny rad sa da zlozit na uplne plocho, takze mame giganticky kufor.

bluka2
11. jan 2023

@melanta myslím, že obyčajným autom myslí skôr tu Fabiu než Touareg.
Každopádne, podľa mňa je to ok, hlavne ak ide o krátke trasy. Nikto nevie, na čo to auto plánujete používať, koľko cestujete a tak

lubimmisku
11. jan 2023

My sme mali 5 miestne a kupili 7 miestne a rozdiel riadne citit. Dve deti sedia v strednom rade, v poslednom mame zdvihnute jedno sedadlo, druhe sklopene a sluzi ako vacsi kufor, ked treba. Ked treba cely kufor, sedia vsetci v strednom rade a maju vela miesta aj tak. Alebo ja sedím medzi 2 detmi a tretie je v predu. Ale ked su vsetky rady vysunute, staci nam aj ten mini kufor, napr na vikend niekam, s golfovym kocikom.

tanapeta
11. jan 2023

my sme piati. A autá máme hatchbak, sedan a 7-miestne. To 7miestne je brutálne veľký kufor. Mám tam obrovskú prepravku pre psa a sedíme všetci piati plnohodnotne + ešte kopec miesta na kufor. V sedane sme ešte nesedeli traja vzadu. Je to vyslovene auto pre štyroch. A v hatchbaku ako tak by sme sa pomestili.

kacena4
12. jan 2023

odobne odporucam 7miestne ak cestujete pravidelne, najlepsie take (nie je o vela dlhšie ako bezne 5m) ktoremu sa da 3rad sedadiel sklopit do podlahy a mas velky kufor a ak potrebujes previest viac ludo len vyklopis my sme mali zafiru

dnld
12. jan 2023

@pininka1 veď keď sa v strede nechajú sedačky po bokoch a vzadu jedna tak maš 5 plnohodných miest a pre batozinu je tam miesta az az

simca06022011
12. jan 2023

Podľa toho.kolko a ako často všetci spolu cestujete... aj ekonomicky a ekologicky treba mysliet. A aké auto. Sú veľké 5miestne, a malé 5 miestne. My mame combi MB s v kľude.5 dospelých sa vezie a do kufra dám všetko:D horšie je keď sa riešia 3 autosedacky ale tento problém mat nebudete.

pininka1
12. jan 2023

@dnld podla.toho ake auto

dnld
12. jan 2023

@pininka1 väčšina 7-miestnych áut ma miesta dosť ak cestuje 7 ľudi je to tesnejšie aj s batožinou ale keď sa vozia 5 tak bezproblémov

mmoni89
12. jan 2023

Mame W Touareg a 2sedacny, 1podsedak. Úplne v pohode. Záleží aké auto.. Predtým sme mali W CCC a tam sme sa nezmestili

jana_eyre_2
12. jan 2023

Podľa toho aké.. lebo napríklad aj taký Hyundai i20 je 5miestne auto (mali sme ho požičané keď som naše nabúrala) a máme ešte 2sedacky a jedného syna už bez - a teda jazdilo sa tak dosť ťažko.. ale čo taký Peugeot 307 combi, to sme mali keď bol tretí bábätko a zmestili sme sa v pohode, s predĺžením bezpečnostneho pásu, lebo vtedy boli sedačky ešte tri..

teraz máme 7miestne (Citroen C4 Picasso) hoci sme stále len 5ti, je to kvôli celkovej pohode.. 2sedacky sú len prídavné v kufri ak by ich bolo potreba, napríklad by sme brali nejaké ďalšie dieťa na výlet.. a deti vzadu majú dostatocne veľa priestoru..

Máme aj druhé auto, ktoré bolo do minulého roka to hlavne, ale už je staré, tak je len záložné - to je Renault Espace 7miest.. je to obrovské auto, všetkych 7miest je plnohodnotných a je to naozaj super pohodlné, sedačky sa dajú variovať a prevezies tam aj posteľ.. ale je z nejakého 2006teho, už dosluhuje a využívame ho len keď ja som v práci s tým citroenom.. tým všetkým chcem povedať : áno 5miestne stačí úplne, avšak dôležité je aké to 5miestne auto je.. keďže nepíšeš konkrétny model, ťažko.sa vyjadriť či vám bude pohodlné..

vevesh
12. jan 2023

Velmi velmi zalezi od vnutorneho priestoru auta- su auta zvonka na pohlad velke, ale dozadu sa ledva zmestia 3 sedacky -napr. Audi 6 vs Mercedes E - je velky rozdiel. Napriklad do Mercedesu C kombi sa nam lepsie zmestili sedacky ako do tej audiny. Aj Bmw 5 a 7 je priestorna vzadu, medzi audi a mercedesom. Na mercedes sa nechytal ani Ford Smax 7 miestny (co sa tyka pohodlia sedenia). Ale samozrejme vsetko je aj otazka priorit a rozpoctu -jedna vec je chciet a druha mat na to, co by som chcela a maximalne nam vyhovovalo....🙈🙈🙈
PS: jazdime hlavne velmi daleke cesty.

tiezjedna
12. jan 2023

keď sa narodila najmladšia kupovali sme Audi Q7, modelový rok 2017, pretože ako jediná v tejto triede aut mala vtedy plnohodnotné prostredné sedadlo a aj dostatok miesta na nohy. Superb kombi, ktorý sme si nechali ako druhé auto bol síce ok, ale predsa len to bolo na dlhšie cesty stiesnené. V tom čase bolo jedno dieťa bez sedačky, jedno v klasickej sedačke a mimino vo vajíčku.
@vevesh to je pravda, my sme mali v merku aj Jeep Grand Cherokee, mali sme ho požičaný na víkend... sme pri vrátení len slušne poďakovali a išli preč 😀 Auto obrovské jak krava a vzadu si nemala kam zložiť nohy. Otras.

lusyc
12. jan 2023

My mame Toyota RAV4 2016, sme 5, tri autosedačky, pes v kufri a chodíme ako sardinky. Ledva vydržím 100 km vzadu medzi autosedckami 9-18 kg a vajcom. Tretia sedacka 15-36 kg je na spolujazdcovi vpredu.

vevesh
12. jan 2023

@tiezjedna tu istu skusenost mam aj s fordom kugou- auto velke a vnutri ziadny priestor na sedenie😖po 8 hodinovej ceste som bola ako po sedeni u fakira☹☹a o sedackach pomlcim- uplne nevhodne sklony zadnych sedadiel na sedacky a zmestia sa akurat 2 plnohodnotne detske sedacky😬😬😬

nikoleta1234
12. jan 2023

Sme 5ti, mali sme fiat a octaviu combi. Ani do jedného sa nám dozadu nezmestili 2 sedačky pre 3 ročne a vajíčko pre malé babo. Museli sme kúpiť 7miestne 🙂

lopka1313
12. jan 2023

V klasickom 5 miestnom aute (naozaj myslim klasiku a nie vacsie modely aut) bude to dieta bez sedacky uplne stlacene a navyse neprirodzene vysunute dopredu/do boku, ked das 2 sedacky, tak ten treti to ma vzadu tazke... Ktore dieta tak chces ohrozit? Lebo jazdit je vzdy hop alebo trop, mozes byt skvely sofer, ked ten oproti/vedla nebude... Plus nie je dieta ako dieta, ak ziadne z nich nema vek a vysku na to, aby bolo bez sedacky, tak tu sedacku mat proste musi, hlavne z bezpecnostneho hladiska...