Je normálne, keď iba odkývate na pozdrav?

3. sep 2024

Ahojte, prosím vás, je normálne keď na pozdrav ( napr ahoj, čau a pod) len odkyvate?
Ďakujem

minenkak
3. sep 2024

Áno usmejem sa zakyvam, kyvnem hlavou

pribinak
3. sep 2024

Veľa závisí od odkolnosti.

Ak napr telefonujem a niekto ma pozdravi tak kývnem hlavou, alebo zamávam či usmejem sa

januska12323
3. sep 2024

Jasné, nie som anglická kráľovná aby sa mi museli klaňať.

ivik4
3. sep 2024

Ano, napr. V posilke ked sa mi trener z dialky niekedy pozdravi tak sa usmejem alebo zakyvam

doriiis
3. sep 2024

Keby som sa mala zdraviť každému,koho stretnem.Niekedy sa stretávame cez celú halu a vtedy len zakyvame alebo pokyveme hlavou.Aj tak by sme sa nepoculi

lintu
3. sep 2024

Urcite lepsia aj takato neverbalna reakcia ako uplne nic... ako sa to tiez stava.

jana_eyre_2
3. sep 2024

Kyvam keď som od niekoho ďalej, inak zdravím ústami..

lenka098123
3. sep 2024

Toto mi pripomenulo tú legendárnu diskusiu o mamičke, ktorej dcérke nikto neodkýval 😀😀😀

autor
3. sep 2024

Nejde samozrejme keď je niekto 20m vzdialený.
Myslela som prejsť okolo seba.

moonlight1210
4. sep 2024

A co ked pre nieco dotycna osoba nemohla otvorit usta? Napriklad mohla byt zachripnuta.

Ak ti to niekto robi bezne, ze ta takto pozdravi/odzdravi, tak to ma tak vo zvyku. Proste akceptuj.

A ak ti to niekto urobil v situacii, ze mate medzi sebou teraz nejake napatie, nezhody, tak len tym vyjadril nazor. Ze ta sice neignoruje uplne, ale nebavi sa teraz s tebou. Chce byt vsak slusny k tebe. Aj ked chladno.

autor
4. sep 2024

@moonlight1210 nie, urobila som to ja niekomu.
A len preto že som sa nezmohla na slovo keď som ho videla ( nečakane, zaskočilo ma to 🤦‍♀️😂)
Potom rozmýšľam či to nebolo trápne niekomu neodzdravit.