Je naozaj potrebný PCR test vo vlakoch?

savoya
20. dec 2021

Chcem sa opytat tych co cestuju napriklad z Nemecka alebo Rakuska na Slovensko vlakom,ci naozaj vo vlakoch kontroluju pasazierov,ktori cestuju zo zahranicia na Slovensko v tieto dni?Ake mate skusenosti?Naozaj kontoluju u cestujucich okrem cestovneho listka aj PCR test?

martul
20. dec 2021

@savoya keby len v medzinárodnom vlaku, ale aj v rámci SR. Naozaj by som neriskovala toľkú vzdialenosť byť v strachu.

simsalabim
20. dec 2021

@savoya synovec sa v stredu vracal vlakom z Viedne a kontrolovali mu Covid pass. Ja som bola ponho v Kittsee na stanici a na hranici tiez odomna pytali Covid pass. Rakusania, nie nasi.

gabrielkaa
20. dec 2021

@savoya mna síce nekontrolovali, ale by som neriskovala.

jahodka11
20. dec 2021

Manzel bol dvakrát z BA smer Buchs, rovno do Svajciarska cez Rakusko a za celých 8hod nechcel okrem lístka nikto nic….vratil sa 2tt dozadu….

dievcacitajucelist
20. dec 2021

@savoya môj syn dnes cestuje v rámci Slovenska z jednej časti SR na druhú a má AG test...AG ma platnosť 48 hodín PCR 72 hodín

jahodka11
20. dec 2021

Ale mal vsetko,co treba,ja osobne by som velmi stresovala,ze nemam platný test… ked idem tak dlho…ale divna doba toto…

martul
20. dec 2021

@jahodka11 Len vieš čo je na tom ,,divné", že by sme to mali robiť preto, aby sme seba a ľudí okolo nás chránili v rámci možností. Ale to zrejme autorka nechápe.

savoya
autor
20. dec 2021

Ja to chapem,som ochotna si urobit antigenovy test,preto ta otazka.

katpizur
20. dec 2021

Ono je to dost velky risk teraz by som povedala, ktory za to ani tak nejak nestoji. Nevies, kde sa bude ta kontrola prave nachadzat a snazila by som sa vyhnut akym kolvek problemom

vanda323
20. dec 2021

@savoya Moja teta šla zo Švajčiarska a kontrolovali ju až 3 x

katkati
20. dec 2021

Ale tak dúfam, že len neočkovaní musia mať test?

simsalabim
20. dec 2021

@katkati nie, najnovsie musia mat test vsetci okrem tych s tretou davkou a pendlerov tusim...treba si to vygooglit, menilo sa to nedavno.

katkati
20. dec 2021

@simsalabim Ďakujem, našťastie mám tretiu dávku.

gabrielkaa
20. dec 2021

@simsalabim aj pendleri musia mat PCR. Akurát im platí dlhšie .

sasesoe
20. dec 2021

@savoya aktualne uz i v ramci SR potrebujes vo vlaku test - kontroly su ale nahodne, nie u vsetkych. Ako je to s prechodom hranic a karantenou nesledujem, pozri stranku ehranica na korona.gov

simsalabim
20. dec 2021

@gabrielkaa je to mozne, nejako to teraz nesledujem, kym zas synovec bude musiet naspat na univerzitu, este sa to moze zmenit.

gabrielkaa
20. dec 2021

@simsalabim áno, mení sa to dosť často. A teraz koli tomuto omikronu budú určite nejaké opatrenia

annm81
20. dec 2021

@savoya Neviem ako na SK, ale spomínaš Nemecko a Rakúsko - tam kontroly prebiehajú a nie len naoko - reálne zosnímajú kód a skontrolujú občiansky preukaz. Rozhodne by som neriskovala takú dlhú a nie lacnú cestu bez testu/certifikátu.

feketka
25. jan 2022

neviete ako je to v regiojete z Prahy do BA? dnes som isla do Prahy a nikto nic nekontroloval.pytali sme sa stewardky a ta povedala,ze to ani nekontroluju. len ked sa ide do Budapesti alebo Viedne..nemate s tym cerstvu skusenost?