Je mi ľúto, že končia prázdniny

tilly
1. sep 2024

Je tu ešte niekto taký?

Každoročne chytám posledný prázdninový deň úzkosti z toho, že končia prázdniny.
Keď si predstavím, že zas u nás bude prevládať slovo "rýchlo", je mi zle.
Rychlo vstávajte, rýchlo sa oblečte, rýchlo ro školy, rýchlo zo školy, rýchlo úlohy, rýchlo tréningy a choďte už spať 🤢😭😪.
Zas ranné vstávanie, chystanie desiat, každodenné varenie obedov, buzeracie kvôli úlohám...
Zas sa blížia sychravé dni. Zas bude skoro tma. Fakt je mi smutno.

liz_lemon
1. sep 2024

tiez by som prijala dlhsie prazdniny, ale neprezivam to nejako velmi

really8
1. sep 2024

@tilly je mo luto ze konci toto pocasie a dlhe dni ale prazdniny ako take nie. Ja som na materskej takze sa tesim ze ihrisk vypadnu starsie deti, ze vlastne vsade nebude tolko deti😀

thirstymonk
1. sep 2024

@tilly Začni od seba... prestaň buzerovať za ulohy a znamky. To je prvý krok 🙂 NEviem aké maš staré deti, ale prvý stupeň ZDŠ sú to stále viac deti ako žiaci, chcú sa viac hrať ako učiť a hrou spoznávať svet. Je len na tebe, či si zrobíš zo známok bôžika a deťom to celé zhnusíš, alebo či budete spoločne spoznávať svet napriek tomu, že bude mať kde tu z diktátu dvojku...

Mne ľúto nie je, že končia prázdniny, deťom už fakt niet rady. Životodarný september je tu. Chválabohu.

danieli
1. sep 2024

Takto presne to vnimam aj ja, v lete mame pohodu, cas, tento rok som si prazdniny s detmi skutocne uzila a vobec ma nelakaju tieto nahanacky co mame pred sebou

gelifil
1. sep 2024

vnimam to uplne rovnako...cista depka dnes😲

danieli
1. sep 2024

@thirstymonk v com myslim, ze detom uz niet rady? Ze vybehli z rezimu? Ci ako?

kp7333
1. sep 2024

Pre mna je koniec prazdnin vykupenie. Okrem 2 tyzdnov dovolenky, ktore sme si ako rodina uzili, boli pre mna prazdniny narocne - sklbit homeoffice so strazenim deti, varenim, vymyslanim programu a riesenim detskych hadok. I ked sme si uzili leto, more, kupaliska, som rada, ze to konci. Viem, ze sk. rok bude narocny, ale aspon budem moct nerusene pracovat. A deti nabehnu na normalny rezim.

thirstymonk
1. sep 2024

@danieli Neposluchaju, su rozkekešene, vystrajaju, vrieskaju, robia si čo chcú a úplne serú na to, čo im hovorím.

thirstymonk
1. sep 2024

@danieli Ale zas je pravda, že ja mam ešte škôlkarov.

barka1
1. sep 2024

@tilly "jaký si to uděláš, takový to máš"...ja mám naopak rada rutinu, nemám rada horuci letny chaos. A to "rychlo" sa dá všetko v klude, stačí plánovat a viac zapojit deti, nerobit im servis.

marca12
1. sep 2024

@tilly Aj mne je luto,ze koncia prazdniny. Bolo to super obdobie,ziadny zhon nikde.

domka222
1. sep 2024

@thirstymonk bývaš u nás? 😂

bublinka1426
1. sep 2024

@tilly taky je zivot. niekto to slovo rychlo mal aj cez prazdniny. napriklad. co ma potom hovorit taky. rychlo rano lebo rychlo musime byt obaja v praci...pre mna ziaden rozdiel.

mamina7070
1. sep 2024

chodis do prace? asi nie inak by si nebola vykolaje a z rytmu povinnosti a terminov atd

deti95060810
1. sep 2024

@thirstymonk keby dvojka z diktátov... ale dieťa raz dva skĺzne na trojku a potom ešte horšie...
a že matka robí strašiaka zo známok? a o čom je celý školský systém? predsa o známkach... tak je to tu aspoň na sk nastavené...

deti95060810
1. sep 2024

autorka tiež mi je troška ľúto - ale moje deti sú už väčšie, takže troška väčší kľud.

dskjhfdlkdjhl
1. sep 2024

@tilly Ja sice nemam z toho uzkost, ale kludne by som si dala dalsich 9 tyzdnov😉

ivanaks
1. sep 2024

Milujem prázdniny, lenivé rána, výlety, ešte by som vládala nejaký ten mesiac potiahnuť, ale zároveň si uvedomujem potrebu a význam vzdelania. V konečnom dôsledku aj syn zahlásil, že už sa teší do školy - nie na úlohy a učenie, ale už mu je smutno za spolužiakmi i pani učiteľkou.

lucia13022023
1. sep 2024

@really8 hahahah tie ihriska presne 🤣🤣

11bodka11
1. sep 2024

Ja sa tesim ked uz konecne nebude tak teplo. Ale veru netesim sa ze uz idu do skoly a skolky. Prazdniny boli taka pohodicka. Ale to len preto ze este nepracujem. Ked budem pracovat tak aj prazdniny budu len zhon a stres, kde dat deti.

luccija
1. sep 2024

@tilly super, že nie som rovnako zmýšľajuca a to tiež máš už veľké "deti"😉
Je mi celý deň otupno, myslieť čo zajtra na raňajky, desiatu, o pár dní ide dcéra do zahraničia na výlet už píšem zoznam čo kúpit, vybaviť...nie, vôbec sa neteším už je aj skoro tma, skončili bezstarostne dni už zase bude všetko plánované, povinnosti a plus ja robím z domu a mám rada, keď nie som úplne sama doma.

bublinka1426
1. sep 2024

@luccija ty robis z domu a tolko veci ti prekaza. kebyze denne zabijes kopec casu cestovanim, to by si sa naco stazovala.

3vita
1. sep 2024

Nevnímam to vôbec takto, veď do práce chodím či je leto, či zima. Takže uponahlane stále, žiadne vyspavanie, pohoda, kľud 🤷🏻‍♀️

bublinka1426
1. sep 2024

@11bodka11 ano presne si to opisala. tie co pisu ze mali cele prazdniny pohodicku, asi zjavne nepracuju alebo maju kazda deti odlozene na zahrade. nerozumiem tomu, to niekto 2 mesiace vobec nepracuje a nema zhon?

bublinka1426
1. sep 2024

@3vita presne

cafelatte
1. sep 2024

Úplne rovnako. Milujem tie kľudne prázdninové rána, veľa času straveneho spolu s deťmi a v meste poloprazdnu dopravu. V pondelok zápchy všade a zhon začína...zmena ročného obdobia🙈

11bodka11
1. sep 2024

@luccija boze co by som ja zato dala robit z domu. Kde robis?

beronsche
1. sep 2024

Ja než neznášam prvé 2 týždne školy... Kým sa zladia krúžky a všetci si trochu zvykneme na NEprazdninovy režim, je to des.. 🙂

lily111
1. sep 2024

@tilly toto boli najrychlejsie orazdniny ake som kedy zazila ako mama dvoch deti, nerozumiem, ako to mohlo tak rychlo ujst a je mi z toho smutno😵‍💫

cecilia29
1. sep 2024

Mam deti mensie, čiže pre mňa nastane relatívne pokojnejšie obdobie, lebo budem doma už iba s dvojročnou. Na jednej strane sa trosku aj teším ze budem mat čas aj na seba po dlhých rokoch doslova. A na druhej mi je aj ľúto, že s tými dvoma budem tráviť menej času.