Je mi cudzie žiť v tomto svete

31. aug 2024

Žiť medzi ľuďmi,ktorí neodzdravia,riešia cudzie životy,povrchne posudzujú a odsudzuju.Je mi to cudzie.Len taký vylev.

autor
31. aug 2024

Učím

reanda
31. aug 2024

fakt je ti to cudzie? pride mi, ze prave robis to iste

kapanek1
31. aug 2024

Realita dnesneho sveta. Bohuzial.

autor
31. aug 2024

@reanda nie,nerobím😊

egonsk
31. aug 2024

a ako ti ide to ucenie? napredujes? 😉

autor
31. aug 2024

@egonsk asi napredujem,mám pocit.No častokrát sa stále vraciam na začiatok a pýtam sa..what?

autor
31. aug 2024

@egonsk ak mi rozumieš...

oli18
31. aug 2024

Prejde puberta, prejdu aj tie pocity.

autor
31. aug 2024

@reanda totiž nikoho nemenujem,nikoho som tým neutazila a ani nič podobné.

autor
31. aug 2024

@oli18 ved ak je to puberta,tak sa snažím nejak ju spracovať🤔

reanda
31. aug 2024

nemusis menovat, aby si posudzovala a odsudzovala 🙂

autor
31. aug 2024

@reanda to máš pravdu,no stále som nikoho konkrétneho neutazila

autor
31. aug 2024

@reanda úplne v pohode,beriem každý pohľad a perspektívu.

minenkak
31. aug 2024

Nerozumiem,ľudia sa dajú ignorovať,nestretavat sa s nimi ,odstahivatysa a ak nezdravá asi tá nemajú rady,nezaujumas ich,chcú ťa ignorovať,nevedia i tebe

jaskolka
31. aug 2024

Koľko máš rokov? Ak si ešte len v puberte, tak je to pochopiteľné, keď si už "zrelsia" tak vitaj v realite. Keby som mala každého riešiť, kto mi neodzdravi a kto je aký, tak sa zbláznim.

autor
31. aug 2024

@minenkak to všetko robím a ver mi,keby mali na čele napísané,som hulvát,tak ich ani mepozdravim,čo je ale náročné,lebo keď niekam prídem,vždy pozdravom,či je tam jeden alebo 20 ľudí.

egonsk
31. aug 2024

v zivote sa vela krat vratis na zaciatok, preto sa vzdy treba odrazit a nabrat pozitivnu energiu do sil, potom pokracovat...

minenkak
31. aug 2024

Prečo riešiš ľudí ,ktorí sú není dôležití

autor
31. aug 2024

@jaskolka áno,vitaj v realite,to

@minenkak no to je tiež dobrá otázka...nemala by som,no vždy sa pozastavím a vlastne...presne...môj problém,iných nezmenim

autor
31. aug 2024

@jaskolka dokončím...to si vustihla

autor
31. aug 2024

@egonsk áno,okej🙂

reanda
31. aug 2024

preco zdravis ludi, ktorych nepoznas? ak ta naucili, ze sa to patri, tak ano, vitaj v realite, v ktorej, chvalabohu, uz mnohi ludia ziju podla toho, ako to citia a nie podla toho, ako sa podla niekoho patri 🙂 ak ti mozem poradit, tak zabudni na to, co ta o 'realite' ucili a zariad si ju tak, ako to chces ty.. naozaj sa potrebujes s kazdym zdravit? 🙂 co sa tyka posudzovania, to je prospesne - potrebujes ludi a situacie posudit a urobit si na ne nazor, aby si sa vedela zorientovat v tom, ci napr. nieco chces a mas o to zaujem, alebo nie.. odsudzovanie uz potrebne nie je, ale ani ti nemoze nijako ublizit, ze ta niekto odsudi - je to len jeho nazor a ten teba zaujimat nemusi.. takze to vobec netreba riesit..
je dobre sa vo svojom zivote zameriavat na ludi a situacie, ktore posudis ako pre seba dobre a prospesne a tie druhe si vobec netreba vsimat.. ani rozoberat, aki niektori ludia su.. zbytocna strata energie, ktora aj tak nic neriesi 🙂

0silvia0
31. aug 2024

Ak chcez zmenit svet, tak to rob s radostou. Milo sa na kazdeho usmej, pozdrav, popraj pekny den a neries, ci sa ti nieco z toho vrati. Ked sa ti nic nevrati, nevadi, dala si radost a lasku tomuto svetu. Je ti to malo?

autor
31. aug 2024

@reanda
@0silvia0 beriem na vedomie,budem na to myslieť urcite

autor
31. aug 2024

Ďakujem všetkým🙂

bloger
31. aug 2024

Pozri slnko svieti každý deň a málokto mu podakuje. Ty si tiež takéto slniečko. Môžeš zohriať iných ľudí svojím úsmevom, láskou venovaním pozornosti. A časom uvidíš ako sa všetko mení.

autor
31. aug 2024

@bloger ,pekne napísané😊

oliolijanka
31. aug 2024

Ja si to tiez vsimam, ze je to katastrofa so zdravenim.
Vcera som mala s dcerou termin u lekarky. Je to sukromna klinika, sidlia vo väcsom rodinnom dome, alebo vo vile, neviem ako to nazvat.
Termin bol o 14:00, prisli sme o 13:57.
Vstupne dvere zamknute, nikde nikoho.
Spanikarila som, ci sa niekam neprestahovali, zacala som googlit.
Vtom prichadza zena v bielych nohaviciach, bielych drevakoch, v zelenom tricku. Usmiala som sa na nu, ze sa jej popytam, ona ofukana odvratila tvar, presla asi 1-2 m okolo nas a vosla do vedlajsieho vchodu.
O nejaku chvilu, asi o 5 minut, sa zamok odomkol, niekto zvnutra stlacil klucku a dvere sa otvorili. Vosli sme dnu a tam na recepcii ta zenska, ako by sa nechumelilo, dobry den a ci mame termin.

Cele mi to prislo ako zo zlej komedie. Ako civil sa pozdravit nevedela, ale ked bola na recepcii uz pozdravila, lebo to zrejme maju v manuale😁

Ze "Dobry den, momentik, otvorim vam" by ju stalo nejaku namahu, neviem🤔🙂

Ina prihoda:
Odprevadzala som dceru prvykrat do skoly. Cestou sme stretli jej buducu spoluziacku so svojou mamou. Chodnik bol uzky, tazke prva isla ta mama a tlacila kociar, potom nase dcery a potom ja. Ked sme ich "dobehli" tak som sa samozrejme pozdravila. Dievcatko pekne odzdravilo a mama nic. Tak ked sme zastali pri ceste a stali sme vedla seba, cakali kym prejde auto, pozdravila som sa znova.
A mamicka znova nic, tak som si to znova ospravedlnila, ze sa mozno pozdravila predtym a teraz si mysli o mne, ze som nenormalna, lebo sa jej zdravim dvakrat.
Isli sme takto v rade za sebou este asi 200 m, dievcata sa drzali za ruky, svitorili.
Zrazu ta mamicka odbocila do nejakeho dvora, asi este niekoho vyzdvihovali, ale ani bu ani mu, ako keby sme tam neboli.
Ale to sestrocne dievcatko sa krasne rozlucilo aj s mojou dcerou aj so mnou.
Decko lepsie vedelo ako dospela zena.

ahhola
31. aug 2024

Iny svet nemame. 😅

ahhola
31. aug 2024

@oliolijanka... Truba, ta recepcna. Keby povedala, idete k nam? Neubudlo by z nej. Ja som tak cakavala svokra zo zubneho. A zrovna tam recepcna fajcila pred vchodom, tak jej hovorim, ked vide pan v cervenom tricku, mohli by ste mu povedat, ze sme v chladku za rohom? Ze jasne, aj odkazala. Este 3* sme sa stretli a prehodili par viet... Ja to mam rada takto, teplokrvne😂 nie na psi cumak.