Je medzi tehuľkami aktívna športovkyňa - fitnesska?

bubla30
6. apr 2012

Ahojte baby, chcem sa spytat, ci sa niektora z vas aktivne venovala sportu (napr. aj fitnessu) a pokracovala v tom aj pocas tehotenstva? Samozrejme, v mensej miere, ale predsa. Ja uz 5 rokov pravidelne chodim do fitka 3x tyzdenne, popri tom vela chodim (aj 5-7 km denne), v lete bicyklujem, inline atd. Teraz som v 17. tyzdni a pocas celeho tehotenstva som aktivna- chodim do fitka, cvicim aj brusaky, ale menej a samozrejme lahsie cviky- bez akychkolvek zavazi, vela chodim a citim sa dobre. Hladala som info aj na webe, ale nasla som len zakladne blabla, nikde ani slovo o konkretnych cvikoch na konkretne partie, skusenosti zien, ktore takto zili atd. Chcem sa preto spytat, ci nemate vlastne skusenosti s cvicenim (vo fitku) pocas tehu. Zaujimaju ma najma nazory tych, ktore su skutocne sportovkyne- alebo holduju aktivne sportu- nic v zlom ale predsudky typu "toto som pocula" a "nemalo by sa ani toto ani hento", takych je dost vsade🙂. Dakujem za nazory!

keira
5. máj 2012

@bubla30 hello, vitaj v mojom klube 😉
ake stranky si citala? ja som vychadzala zo zahranicnych, na tycn nasich su podla mna len hluposit, resp. rychlo treba zbuchta clanok, nic do hlbky .. a samozrejme skor nie pohyb ako ano .. vsak pre istotu, ze? 😀

ddankaa2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chirabell
5. máj 2012

ak je tehu bezproblemove, cvicit sa moze, je to aj vhodne, ale s prihliadnutim na urcite fakty a to neprehriat sa, lebo zvysene teplo skodi dietatku, ktore si nevie regulovat teplotu, necvicit na kyslikovy dlh, cize nezvysovat privela tepovu frekvenciu, lebo potom dochadza k nedokysliceniu dietata, co zas je zle...no a do tretice, vyhnut sa cvikom, kde sa namaha brusne svalstvo a to z jedneho jedineho dovodu, v tehu je potrebne, aby svalstvo brucha bolo uvolnene (aj tie hormony to sposobuju a jeho posilnovanim ideme proti prirode), aby malo dieta dost miesta a hlavne aby nasledne porod bol lahsi...prilis pevne brusne svalstvo moze sposobit problemy ako pocas tehu, tak aj pocas porodu (predlzit a stazit porod, co je neziaduce)
Tak asi tolko...ak ste baby ok a viete toto ustriehnut, nech sa paci, cvicte kolko sa vam ziada 🙂
Ja bohuzial to stastie nemam, takze mne je cvicenie zo zdr dovodov zatrhnute...

bubla30
autor
5. máj 2012

baby, diky za nazory. keira, veru, na slovenskych nenajdes takmer nic- len vseobecnosti...tak som si citala anglicke stranky, kukla som aj youtube- fitnessky a cvicitelky, ktore cvicili aj v tehotenstve. nasla som toho dost, snazim sa selektovat... len ma prekvapilo, ze som nasla, ze abdominalne brusne svaly je dobre cvicit- je na to par cvikov a podla toho, co som videla, ide o tie skor "zaludocne" svaly, cize nie brucho, ale skor vrch- vraj aby si brucho ako celok udrziavalo pruznost. tak sa z toho vysomarte🙂. Cvicim inac a expandermi- na ruky, chrbat sa pri tom tiez precvicuje, cvicim aj na bose- vypony, trochu na fit lopte. ak by ste mali nejake vlastne odskusane cviky, dajte sem🙂

erienka
17. mar 2013

uz som to sem sice niekde davala, ale ja cvicim toto🙂

https://www.youtube.com/watch?v=e_P4HEdaAZ0


https://www.youtube.com/watch?v=qjqJaYY7ewk


https://www.youtube.com/watch?v=IwPeo49HNVY


Inak ja som nikdy nerozumela tej rade, ze mozem cvicit, ale neprehriat sa. Neviem presne, co to znamena. Do akej miery sa este mozem zadychat a kedy je to uz pre dieta nebezpecne? Mne ked niekto neda uplne presne instrukcie, tak som zmatena. A prave z toho dovodu, ze vsade su strasne protichodne nazory, cvicim len taky mierny aerobik (DVD Olgy Sipkovej) plus tie cviky hore. Ale citim, ze mi to nestaci, stehna, zadok aj ruky vyzeraju uz dost biedne. No co uz, snad to dam nejak dokopy po sestonedeli 🙂