Je lepšie požičať si, alebo dať si ušiť svadobné šaty?

princeznasevera
5. apr 2020

Chcela by som mat tieto saty na svadbu. Chcem sa spytat co je lepsie? Poziciat si ich (nasla som ich v BA) alebo si ich dat usit?

gabrielapatrik
5. apr 2020

@princeznasevera no podľa toho koľko stojí požičanie a koľko ušité, plus materiál a nájsť fakt kvalitnú krajčírku, čas a či si ich chceš ponechať... Asi tak by som ja rozmýšľala...

princeznasevera
autor
5. apr 2020

@gabrielapatrik cenu neviem ze to sa riesi osobne ale trepat sa mi do BA nechce len kvoli tomu aby som zistila,ze su cez moj rozpocet

conta22
5. apr 2020

určite treba skúšať šaty, ja som mala vysnívané ale nesedeli... kým neskúsiš nebudeš vedieť 🙂 požičanie je niekedy lepšie v tom, že nemusíš riešiť úpravu na postavu (spravia v salone) potom následné čistenie, predaj...🙂

liz_lemon
5. apr 2020

@princeznasevera ved nemusis sa trepat do BA, staci tam zavolat/napisat

nistika
5. apr 2020

ak nevieš či sa požičanie zmestí do tvojho rozpočtu, ušitite bude asi drahšie, v tom je pointa požičania - síce drahé, ale stále lacnejšie....veď do salónu zavolaj a keď nič, nájdi si rovnaký strih s veľmi podobnými šatami v inom salóne dnes je taký výber že až...ale odskúšať to treba skús ísť do hocijakého salónu čo máš poblíž a zistíš, že odskúšať je to dôležité.

princeznasevera
autor
5. apr 2020

Chcela by som ked nie hentake tak aspon tomu podobne

anitta98
6. apr 2020

@princeznasevera to ti akože nechcú povedať cenu cez internet?? ach, radšej nemám slov. no byť tebou si ich dám ušiť. teraz už ušitie výjde isto menej ako požičanie z požičovne. a potom máš ešte stále možnosť ich predať aspoň za nejakú symbolickú cenu.

nairia
8. apr 2020

myslim si, ze usitie hentakych siat vyjde stopro drahsie ako pozicanie... pozicovne je kolko? 500-700E... usitie jednoduchsich dlhych siat cez liter + treba ratat skusanie siat a pod... dolezite je najst aj dobru, zodpovednu a sikovnu krajcirku, ktora si za robotu nezapyta majland... osobne by som sla do pozicania, to urcite vyjde lacnejsie... ale ak poznas nejaku krajcirku, skus si to dat nacenit... dobra vie odhadnut pribliznu cenu a budes mudrejsia 😉

ruzovakrava
8. apr 2020

Neviem ako v iných krajoch ale u nás pýtajú za požičanie šiat ktoré sú z tejto a minulej sezóny cca 650-800e čo je naozaj pálka v porovnaní s tým ak poznáš šikovnú krajčírku a potom ich predáš. Aj materiál sa dá zohnať lacnejší, ja som v jednej galantérii išla kúpiť čipku 1m/48€ a potom som pre istotu obehala všetky v meste. V tretej galantérii som našla tú istú za 36€ a nakoľko som jej potrebovala niekoľko metrov tak to už bola tiež nezanedbateľná čiastka. A takto môžeš pokračovať so saténom na spodničku, tylom atď.
Jednoznačne by som si dala znova šiť. Na šaty aj samotný závoj som mala hneď po svadbe niekoľko záujemkýň, stačí ich dať za rozumnú cenu 🙂