Je káva preháňadlo?

matalajko
16. sep 2022

Ahojte baby chcela by som vediet či káva neni nejake tajné prehanadlo o ktorom nevieme lebo vzdy ked si dam rano v robote kavu tak hned dostanem z nej hnačku … a to pijem bez mlieka a cukru …

buberova
16. sep 2022

Pre mňa nie je.. tvoj organizmus na ňu môže byť citlivý..

viestta
16. sep 2022

Aj mňa ranná káva pošle tam kde aj králi chodia peso. Vďaka nej mozem na preventívke hlasit, že stolica pravidelná.

mikadooo
16. sep 2022

@matalajko väčšinou teplý nápoj ráno (ideálne nalačno) spôsobí náhly pohyb čriev a následné nutkanie na vyprázdnenie. Skús vymeniť kávu za teplý čaj a ak to bude mať rovnaký efekt, tak káva je v tomto nevinne 😉.

jankalukasova
16. sep 2022

Káva nie je preháňadlo ale môže pôsobiť ako metabolizant. Teda zjednodušene zrýchľuje trávenie... A tým pádom človeka "poženie".

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
16. sep 2022

Ano, podporuje crevnu peristaltiku.

sense
16. sep 2022

Neviem ale v najhorších časoch mi zaoberala káva s cigaretou

petronellla87
16. sep 2022

@sense haha presne ze ranne ritualy - ciga kava a hajzlik🤣

sense
16. sep 2022

@petronellla87 ja som kedysi veľmi dávno fajčila krátko potom som s tým sekla ale krabičku marlboriek som mala veľmi dlho v šuplíku a keď som mala zápchu tak toto jedine mi pomohlo, už to síce tiež dlho nepraktizujem ale koľkokrát keď mám tento problém si an to spomeniem lepšie ako prehanadlo

petronellla87
16. sep 2022

@sense to verim. .. Spoluziaci na vyske si davali kavu+cigu na ranajky🤪 ja keby vypijem kavu nalacno tak sa asi pogrcam😆

nerya
16. sep 2022

Moja svokra ju ráno pije rovno na hajzli 🤦🤷🤣

sigma510
16. sep 2022

Pôsobí na mňa podobne, ale väčšinou iba ta s mliekom, čierna z kávovaru nie, takže kávou to asi nebude, skorej tou kombináciou s mliekom, alebo samotnym mliekom, lebo to co sa tvári ako trvanlivé mlieko v krabici okolo mlieka ani nešlo a keď si to dám samotné z.seriem sa tak ci tak jak mimino 😂😂

elizabet173
17. sep 2022

@viestta som na tom rovnako a vyhovuje mi to 😎, lebo niektoré WC na Slovensku....🙈

kiki234
17. sep 2022

Skus si dat kazde rano namiesto kavy teply caj. Osobne si myslim ze je to normalne. Stretla som sa s viacerimi pripadmi kedy povedali rano kava+ciga+wc 😀

katulienkax
18. sep 2022

U niekoho je preháňaldo u iných vobec. Ja napríklad kľudne po 2 hodinách od kávy aj zaspím