Je karanténa v Anglicku po návrate zo Slovenska?

katkami123
22. júl 2021

Chcem sa opýtať, či človek, ktorý je zaockovany oboma dávkami vakcíny musí ísť do karantény po príchode zo Slovenska. Neviete? Vraj si na 10 dni musia platiť na vlastne náklady hotel.

hazelgracegus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
taskataska
22. júl 2021

mas pocit, ze prevazne slovenske osadenstvo konika ma prehlad, ake su ku konkretnemu datumu opatrenia v uk? srandistka :D

abbey1
22. júl 2021

@katkami123 Zo Slovenska nikdy nemuseli ísť do karantény do hotela. ;)
Teraz sa im budú meniť pravidlá, očkovaní to budú mať jednoduchšie. Ale stále bude platiť trojfarebne rozdelenie krajín: Green, amber, black. Hotelovú karanténu majú len z black krajín. Očkovaní po príchode zo zelených a amber krajín už len test na druhý deň po príchode do UK.
Všetko máš pekné vysvetlené na ich stránke. Zaradenie krajín sa prehodnocuje každé tri týždne.

katkami123
autor
22. júl 2021

@taskataska prečo nie, sú tu aj ľudia, ktorí nežijú iba na Slovensku, tí budú vedieť poradiť

appletree
22. júl 2021

@katkami123 Zo Slovenska ako amber country musis ist do karanteny ale nemusi byt hotelova. Zaroven si musis zabookovat 2 testy tusim 4 a 8 den. Ak si ockovana bola v Britanii do karanteny nemusis..
@katkami123

katkami123
autor
22. júl 2021

@abbey1 takze na Slovensko, keď je zelené mi stačí iba test?

taskataska
22. júl 2021

@katkami123 riesim xy krajin a nestiham sledovat co a jak, obcas mam pocit, ze kam a skade sa meni kazdych pat minut. to len tak...

ale preco si to radsej nevyhladas priamo v aktualnom zneni na uk strankach je mi zahadou

mb2021
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkami123
autor
22. júl 2021

@taskataska lebo to nezisťujem pre seba, takze neviem ani na akých stránkach mám hľadať. Len som chcela vedieť ako zaockovani v UK, keď prídu na SK, či ich čaká karanténa.

katkami123
autor
22. júl 2021

@taskataska *ked sa vrátia späť do UK

abbey1
22. júl 2021

@katkami123 Tak na Slovensko či zo Slovenska do UK? Čo si nevieš vyhľadať na nete?

syslik81
23. júl 2021

@katkami123 karantena je len pre ludi kt niesu ockovany v uk ... takze ak si slovak bez uk statusu a bez uk zaockovania musis do domacej karanteny objednat si testy den 2 a 8 az posledny bude negativny karantena konci .. hotel je lenpre ludi z 3tich krajin

syslik81
23. júl 2021

opacne ak si zaockovany v uk a ides na sk treba pcr test -fit to fly objednat max 72h pred odletom a karantenu na sk nemas.. ak oskovany niesi treba karantenu ..deti do 12 rokov sa pocitaju ako rodicia

katkami123
autor
23. júl 2021

@abbey1 zo Slovenka do UK

abbey1
23. júl 2021

@katkami123 Ak si očkovaní mi o UK, alebo nezaockovani, tak na vstup antigen stačí. Karanténa normálne doma 10 dní a test na 5. a 8. Deň.

kulumulu123
23. júl 2021

@katkami123 v Anglicku tuším od 19.8 zrušili všetky Opatrenia ohľadne covidu

kulumulu123
23. júl 2021

@katkami123 19.7 sorry

kulumulu123
23. júl 2021

@katkami123 Opatrenia v krajine
Podrobné informácie o opatreniach proti šíreniu COVID-19 v krajine

Podľa vyhlásenia britskej vlády je posledné uvoľňovanie opatrení a zrušenie všetkých limitov platné od 19. júla. Odlišnosti v jednotlivých regiónoch - Wales, Škótsko, Severné Írsko.

abbey1
23. júl 2021

@kulumulu123 To sa netýka cestovania. Tam sú stále pravidlá.

beta4
25. júl 2021
srferreira
25. júl 2021

Ano musis ist do 10 dnovej domacej karanteny ked prides zo Slovenska do UK (Slovensko je v amber list). Prist s negativnym testom, a na 2. a 8. den PCR. Mozes si zaplatit na 5. den release test ak je negativny mozes si zrusit karantenu, ale test na 8. den musis aj tak urobit. Osoby v domacnosti nemusia do karanteny, pokial necestovali s tebou a nemaju priznaky. Oni zvyhodnili nas co tu zijeme a sme dva krat ockovany. Zatial turisti musia absolvovat karantenu.