Je ešte možné roztaviť staré zlato?

24. sep 2023

Ahojte zaujíma ma takáto vec či je ešte možné roztaviť staré zlato ( po babicke ) A vyrobiť z toho nové
Totižto u nás zlatníctve mi pani povedala že sa to už nerobí že vedia zlato odo mňa odkúpiť za zlomkovú cenu a zvyšok doplatiť
Keďže je to ale pamiatka na babičku tak by som chcela aby to ostalo v tom Novom prívesku
Máte skúsenosti rady?
Ďakujem

isis234
24. sep 2023

Kamarát zlatníka povedal, že sa neoplatí zlato roztaviť. Radšej si dať spraviť nové. Ak si chceš nechať pamiatku po babičke, nechaj si to v podobe, akú máš. Alebo zisti, v ktorej záložni odkupujú zlato a v akej cene. Alebo ako by sa to dalo opracovať, aby sa to nemuselo roztaviť. Niečona tom zmeniť

kacena4
24. sep 2023

ani mne to nevedeli spravit, nakolko oni priamo nerobia ale davaju robit zlatnikovi, oni su len predajna, tak mi vysvetlili
a roztavit ho musia na novy vyrobok, jedine zvacsit zmensit sa da pri zachovanej povodnej verzii

viestta
24. sep 2023

Zlatnik, ktory vyraba sperky ti to aj roztavi a vyroby novy sperk, ale tam su uz ceny niekde uplne inde. Okrem roboty a jeho navrhu este budes platit za puncovanie v Puncovnom urade. Ale takych zlatnikov co vyrabaju sperky je uz malo

deedol
24. sep 2023

U nas to robi, ale nie je to zlatnictvo (obchod), ale zlatnik.

lucik194
24. sep 2023

@deedol prosim kde v BA? ked pises , ze u Vas

mamickalisticka
24. sep 2023

Nám zlatník roztavil jednu retiazku, jednu veľkú a jednu malú náušnicu, urobil nám z toho obrúčky a doložil čo bolo treba a za obe sme platili 80eur už aj so zľavou. Ale to bolo 3r dozadu

deedol
24. sep 2023

https://shorturl.at/jsP23 toto je skrateny odkaz na google, ma tam aj par hodnoteni
@lucik194

lucik194
24. sep 2023

@deedol dakujem velmi pekne, pozriem

smajliica
24. sep 2023

Ja som tak posielala poštou zlato p. Machovčákovi do Čadce. Poslala som mu napr 2 gramy zlata a on mi z toho urobil 2 gramový šperk + som doplatila prácu. Teda nie je to priamo z toho zlata čo som poslala ale vymieňa sa za rovnakú hmotnosť.

lalenka33
24. sep 2023

@lucik194 tiež máme retiazku aj náramok od toho pána čo dala
@deedol link a veľmi ochotný, milý pán.Nemal problém víjsť v ústrety a stretnúť sa v nedelu poobede