Je domová schôdza povinná?

31. okt 2023

Je schodza vlastnikov povinna?Ci existuje zakon, ze sa tam musite nachadzat?...Ze ked sa zvola je to povinne..?Podla mna nie..Mozem sa nezucastnit domovej schodze?Alebo nehradit moju osobu niekym inym kto tam pojde?Alebo ma povinnost zastupca vlastnikov ma informovat co sa dialo na schodzi, ked nepridem?Napriklad zo zakona?...Nikde neviem najst odpovede....

liz_lemon
31. okt 2023

vobec to nie je povinne, mozes aj niekoho splnomocnit, ale musi to byt asi overene notarom, mali by kazdemu zaslat zapisnicu

pribinak
31. okt 2023

Nemusíš sa zúčastniť, nikde v zákone nie je napísané že musíš na schôdzu chodiť

Druha vec je, že ak tam nie si, nemáš možnosť sa vyjadrit k návrhom a nemôžeš ani hlasovať

helcanw
31. okt 2023

Povinne to nie je, na schôdzu môže ísť za teba hocikto, ale ak by sa o niečom hlasovalo o čom musia rozhodnúť vlastníci bytov, tato osoba musí byt splnomocnená tebou.
Zo schôdze býva vyhotovená zápisnica, čo sa preberalo a pod. Tu ti bud správca zašle, alebo býva vyvesená na chodbe na nástenke.

lucka_ke
31. okt 2023

nemá povinnosť ťa informovať, ale ty máš možnosť nahliadnuť do dokumentov, čiže aj do zápisníc... môžeš niekoho splnomocniť na hlasovanie, ale v spolnomocnení musí byť presne napísané o čom sa bude hlasovať a ako si želáš, aby za teba hlasovali

tom_i
31. okt 2023

Povinné to nie je, ale potom sa netreba čudovať resp. sťažovať čo sa odsúhlasí

isis234
31. okt 2023

Zástupca vlasntíkov dá zápisnicu na nástenku. Nie je jeho povinnosť každého informovať osobne. Je vhodné ísť na schôdzu, ako je písané vyššie. Budeš informovaná čo sa bude schvalovať a môžeš mať i pripomienky. Čo by si chcela zmeniť. Čo sa ti páči, nepáči.

rooskoliv
31. okt 2023

Máš byť povedzme v hodnote 150-200 tisíc. Ďalších 20 rokov budeš na neho platiť hypo. Podľa teba sú to asi drobné vo vrecku, keď to je úplne jedno, čo sa s tvojím vlastníctvom deje. Lebo presne to svojou neúčasťou na schôdzi dávaš najavo.

clovekoj
31. okt 2023

Nie je povinná. Ani nemusíte za seba nikoho posielať na schôdzu. Ani nemusíte za nič hlasovať. To je vaše právo.
Ale ak sa tam niečo schváli, nadpolovičnou väčšinou, tak vašou povinnosťou je potom to ale plne rešpektovať, nakoľko ste sa vzdali možnosti o tom rozhodnúť.
Na schôdzi sa môže riešiť niečo aj čo sa napr. bude týkať aj vás, odsúhlasí sa to a to by som nechcel zažiť.

saxana000
31. okt 2023

Nemusis tam vobec chodit ani hlasovat a z kazdej schodze sa robi zapisnica ktora ide bud na nastenku alebo do schranky vlastnikom. Ale potom sa nerozculuj ak sa bez teba odhlasuje nieco dolezite trebars zateplenie baraku a Vam sa navysi fond oprav aj o 100ku.potom to budes povinna platit.ako hovori Kelisova:Vono je vzdy lepsi vedet voco jde. 🤣

muchotrafka298
31. okt 2023

No povinne to nie je. U nas vzdy najviac na schodzach ma pripomienky majitel bytu, ktory v nom uz 20 rokov nezije a ma ho prazdny. Ten na domovych schodzach exceluje.A sedunduje mu dalsi, ktory ma ako jediny na schranke uvedeny svoj titul Mgr.a tak sa aj predstavuje. Ten tiez nechce tamto, nechce hento,ked sa hlasuje, je apriori proti vsetkemu...