Jazdíte ešte na letných pneumatikách?

28. nov 2021

Je tu ešte niekto kto jazdi na letných? Zajtra potrebujem ist na jednu služobnú cestu ale nemam prezute auto (mimo prace ho moc nevyužívam). Myslite že mozem ? Ma snežiť ale nemrzne a sneh je len taky “poprasok” ktorý hneď zmizne

janinah
28. nov 2021

Nie.neriskujem...

natalusiiik
28. nov 2021

Ja mám od začiatku novembra zimné

guiseppinka
28. nov 2021

V piatok u nas snezilo. Mam zimne gumy, cesty neodhrnute a pri vchadzani a vychadzani do a zo zakrut som plavala, smykalo ma neskutocne a raz som musela doslova vyletiet do protismeru, aby som nenaburala do auta predo mnou... A to som sla cely cas 30tkou...

Akonahle by si bola ucastnikom nehody, si vinna ty... Nehovorim o tom, ze ktovie co sa moze stat aj tebe..

ciusinka
28. nov 2021

Nie,už mesiac mám zimné a v takomto počasí by som neriskovala na letných ani náhodou..

liljana
28. nov 2021

Vymen co najskor. Letne gumy na lade a snehu su nepouzitelne. Nedobrzdis ani v malych rychlostiach. Staci, ak zaprsi, zrazu padne mraz a primrzne to.

sissy27
28. nov 2021

Môcť môžeš. Len buď pripravená niesť následky - od pokuty až po pár rokov väzenia ak spôsobíš nehodu a niekoho zabiješ. Prípadne sa spýtaj svojich blízkych, či ti majú za čo vystrojiť pohreb.
Ja žijem v BA, sneh je tu 3x za zimu posledné roky a vieš čo? V piatok som ráno išla do práce po suchých cestách a poobede som sa vracala po 10cm vrstve snehu, cestári sa v hlavnom meste už tradične neobťažujú. Neviem si to predstaviť na letných pneu.

oli18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brembo
28. nov 2021

Včera som prezul,ale len kvoli sneženiu a možnej námraze. Letné mám športové,takže jazdné vlastnosti oproti zimným su neporovnatelné. Kupoval som zimné Dunlop Sport5 ale nadšený z nich nie som. Jemný poprašok problém nie je pre kvalitné letné,ale mokrý topiaci sa sneh dá zabrat i zimným. A navyše,ked ta čapnu policajti na snehu na letných. Radšej prezuj.

hlubik
28. nov 2021

natolko sa mam rada👍

brembo
28. nov 2021

no mne by bolo luto auta,nie seba.

elizabet173
28. nov 2021

mám prezuté už tri týždne, nemusí sa šmýkať celú zimu, no ak sa bude čo len raz a mňa by to zaskočilo na letných, nemuselo by to dopadnúť dobre. Vždy prezúvam medzi prvými, nie preto, že očakávam poľadovicu v októbri, ale preto, že je potom nával v pneuservisoch a ja mám rada pohodový život bez stresu. Tak na čo si ho ešte vyrábať?
@brembo aj mne by bolo ľúto auta, mám ho pol roka

nwnw
28. nov 2021

Mne keby zamesnavatel nezabezpeci prezutie auta,ani ho nenastartujem.

marca12
28. nov 2021

Nesla by som na letnych. Cesty su zradne. Tebe sa moze zdat,ze sa nesmyka,ale su useky,kde sa smyka a neodhadnes a mas pruser.

elizabet173
28. nov 2021

@marca12 presne, my sme raz išli na lyžovačku a hádam každých dvadsať km bola iná cesta od suchej cez sneh, ľad, mokrá všetko.

sense
28. nov 2021

Žiaľ áno, termín som dostala v servise až 6.12, áno neskoro som sa spamätala ale tak táto situácia to vyriešila, dcéra je do 6.12 v karantene tak auto potrebovať nebudem.

simsalabim
28. nov 2021

Nie. Stoji ti to za to riziko?

PS Mam kazdorocne pripomienku v mobile. Prezuvam okolo 10-15.oktobra

milanm_
28. nov 2021

Ak nejdeš cez horský priechod resp. cez nm 500m+ tak by som išiel. Inač nie. Keď máš zimné na diskoch nech ti to chlap prezuje.

klip0
28. nov 2021

V žiadnom prípade nie. Už keď ti nejde o seba, tak ber ohľad aspoň na druhých

kulumulu123
28. nov 2021

Môcť môžeš ale ak sa ocitnes v dopravnej nehode si automaticky na vine ty nakoľko máš mať prezute auto.... Ak ta zastavia policajti o ideš sa s pokutou ak dostaneš smyk a neubrzdis a niekoho zabijes tak v prípade ak to prežije ty skončíš v base... Sama si to v hlave utried ci ti to stojí za to....

lucia147852
28. nov 2021

Nie nejazdím a po snehu by som už tobôž neriskovala. Ten poprasok ako to volas vie byt veľmi nebezpečný ak je čerstvý. Mysli na to, že ohrozujes aj iných ľudí pokial v aute nie si opatrná

deti95060810
28. nov 2021

chodila som ešte včera ráno... poobede sme menili za zimné...a to bývame na severe.

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milanm_
28. nov 2021

@kulumulu123 nešír tu bludy. Ak neovládaš vyhlášku vráť VP

marion09
28. nov 2021

@milanm_ nie su nahodou podla zakona povinne zimne pneumatiky len ked je na ceste suvisla vrstva snehu a ladu?neprehanaju to tu?

vulka
28. nov 2021

@milanm_ No dnes je to asi blbý názor, pretože na Orave len prší, ale na lúkach pri Bratislave sneží.

oblecenie99
28. nov 2021

Pre troma rokmi sme išli na školenie ešte začiatkom novembra do Tatier, muž išiel so mnou, a nestihli sme prezuť, tak sme radšej išli vlakom :D nikdy nemôžeš vedieť. Môj otec by nad tým mávol rukou, že no a čo, kedysi neboli letné/zimné, treba vedieť šoférovať, ale ja osobne som mala možnosť vyskúšať , aké to je otočiť sa a byť zrazu v tom istom pruhu len v protismere na letných v zime :D čiže som s malou dušou pelašila meniť a ďakovala, že sa nič nestalo.

jana_eyre_2
28. nov 2021

Už dávnejšie manžel prezul už v októbri obe autá.. určite by som neriskovala nehodu, veď teraz je už hrozne počasie..

marion09
28. nov 2021
brembo
28. nov 2021

@marion09 platí to od 15 oktobra do 15 marca . Pred a po nie,možeš mat i letné,pokuta nebude,žial poistovna použije čokolvek,aby sa vyhla plateniu.

kulumulu123
28. nov 2021

@milanm_ áno áno aká je vyhláška?? Lebo pokiaľ ja viem jazdenie na letných je v zime pokutovane a pokiaľ na letných v zime spôsobís dopravnú nehodu tak ti to pripisu za vinu alebo sa mýlim?? Alebo som sa zmylila v tom ze ak niekoho zabije skončí v base??