Jazdenie na umelom koňovi

16. máj 2023

Hobbyhorsing - jazdenie s hlavou kona na tyci. Vraj je to popularne velmi medzi detmi aj dospelymi. Skusili by ste to? Co si o tom myslite?

aniele
16. máj 2023

Podľa popisu je to veeeľmi stará hračka pre chlapcov. Tak v medzivojnovom a možno ešte staršom období (koniec 19. st.). Spolu s kolesom - ráfom, ktoré deti poháňali paličkou (to napríklad popisuje Vajanský). Deti sa pritom naozaj poriadne prebehli. Ale mám pocit, že to boli také stredostavovské hračky. Ak vie niekto niečo presnejšie...

diewcatqoo
16. máj 2023

Neviem si pomoct, ale mne to pride strasne divne. A ano, obcas stretavam na ihrisku nejake dievcata, ktore s tymto skacu, takze asi to je popularne (vraj sa robia aj nejake zavody v tomto), ale neviem, ja osobne by som to neskusala, citila by som sa blbo.
Zas na jednej strane fajn, ze sa decka aspon prebehnu s kamosmi, ale na druhej no.. zatial sme vo faze, ze ak dieta chce kone, ideme k zivym konom a nechce kupit tu umelu hlavu. Ale ak raz postupi do fazy, ze bude chciet kupit ziveho kona, to mu navrhnem, ze radsej kupime len tu hlavu na palici 🙂

viestta
16. máj 2023

Je uplne jedno s cim sa tie decka hraju, kym sa pri tom hybu a este ked su s tym aj na vzduchu, tak je to velke plus. My sme skakali gumu, teraz skacu s konskou hlavou na rucke od metly

ruzovakobyla1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marllik
16. máj 2023

pre deti do 9-10 rokov ok. je to mila hra. Al starsi? MOzno ako vtipna scenka na stuzkovu.

thoughtfulweirdo
16. máj 2023

Videla som s tým decká, nemám na to nijaký názor. Skúšať ma to neláka, ale ani to nepokladám za smiešne. Keď človek nájde niečo, čo ho baví a ešte sa pri tom aj hýbe, je to WIN - WIN 🙂

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinaba
17. máj 2023

Nech je to smiesne ako chce, je to isty druh sportu. Deti pri tom behaju, skacu, poskakuju do rytmu - je to pohybova aktivita. Su aj sutaze, kde porovnavaju rychlost, vysku skoku, ladnost pohybu. Ak to dieta bavi, paci sa mu to, chce sa tomu venovat, dokonca sa mu bude darit v sutaziach - nech do toho ide. O tom je sport. I ked ja radsej zive koniky. U dospelych je to cudne, ale mne je cudny napr. aj sucasny moderny balet.
Vzdy lepsie ako sediet pre telkou, flakat sa po OC, ci nebodaj drogovat.

siminah_
17. máj 2023

Príde mi to strašné divné, osobne by som na to svoje dieťa nedala...