Jasličky pre naše detičky, Žehrianska - skúsenosti?

charliebravo
17. okt 2018

Zdravim maminy, mate niekto skusenost s jaslickami na Zehrianskej v Petrzalke - Jaslicky pre nase deticky? Rozhodujeme sa kam dat nase babo. Budem rada za akekolvek skusenosti.
Pekny den.

bubinko1506
17. okt 2018

Moji tam chodia od jula. Zatial spokojnost - su tam tri triedy, jedna ucitelka ma 5-6 deti v triede. Doobeda aj poobede chodia von, cely den maju pestry program. Zdrava strava, vela ovocia, zeleniny

charliebravo
autor
22. okt 2018

@bubinko1506 Dakujem pekne, a vies mi povedat aj aky program konkretne? Napreduju tvoje deti, naozaj sa im venuju? Ake su tam podla teba ucitelky konkretne pre tie jaslickarske deti? pytam sa len preto, lebo som videla par jasliciek, kde su deti len prizerane, obrazky kreslia ucitelky a dopisu meno atd. nepohladkaju, nepolutuju. Rozumies. Chcela by som vediet nieco viac, konkretnejsie. Strava viem, videla som na ich stranke ze maju od Popovicovej stravu. Dakujem.

nikolka912
22. júl 2019

@bubinko1506 aj mňa by zaujímala odpoveď na poslednú otazocku. Dakujem;)

nikolka912
22. júl 2019

@charliebravo náhodou už nemáte vlastnú skúsenosť? 🙂

bubinko1506
24. júl 2019

@nikolka912 ahoj, no po roku uz tak velmi spokojna nie som s niektorymi vecami. Strava je fajn, takisto aj program - kreslenie, hudobna, mali tam canisterapiu, koniky, bazen. Dost mi ale vadi, ze mam kazdy druht tyzden doma chore deti, lebo su tam rodicia, co do jasli vodia chore dieta. Takisto aj to ako niektora ucitelka oblieka deti von - ked bolo chladno, dala im len mikinu, ved svieti slnko. Ked bolo horuco, mali na sebe ak9 jedini teplaky. Tato konkretna ucitelka ich ani nebrava poobede von na dvor. Neviem, ci je to inde lepsie, ale za tie peniaze by som cakala aspon dokladny ranny filter deti.

nikolka912
24. júl 2019

@bubinko1506 ahoj ďakujem za info. Tak toto sa ani mne nepáči. Pre mňa sú priorita strava, filtracia deti a teda samozrejme aj iné...ale teda som sklamaná, že to takto funguje. To sa.potom cykli stále dookola :(
A že nezoberi3 deti poobede von...nevie odhadnúť obliecť, ach .
A tie peniaze sú fakt nemalé.
Skúsili ste sa sťažovať na tu konkrétnu pani učiteľku?

bubinko1506
25. júl 2019

@nikolka912 oficialne sme ziadnu staznost neriesili. Vzdy sme sa pytali priamo, preco nie su vonku alebo preco maju teplaky. To, ze ich nevezme von, to este prezijem, lebo potom ideme s nimi aj tak my este von. Ale ta chorobnost je najvacsi problem. Do ich dvoch rokov sme ani nevedeli, co su antibiotika, sople mali mozno 2-3x za rok, ale od oktobra doteraz vybrali uz 4x antibiotika, co je na taky maly organizmus moc. Pediatricka je z nich uz zufala. Ale tak, uz pojdu do jasli len na 1,5 tyzdna a dost. Od septembra idu do skolky, tak uvidime, ako to bude tam. Nerobim si velmi iluzie, ze to bude super, vsade je nieco, ale dufam, ze uz ta chorobnost bude nizsia.

nikolka912
25. júl 2019

@bubinko1506 tak to je naozaj veľa. Veľa mamičiek tam potom rieši, že ma často deti chore? Len náhodou si nezačula?
Áno treba rátať,ze si tam deti odovzdajú kadečo. Mne malá ochorela veľakrát aj z kolektívu na ihrisku,kde.sme varene pečené.
Lebo aj tam maminy vodia kadejako choré deti.

charliebravo
autor
25. júl 2019

@nikolka912 zdravim damy, nie nemam skusenost, rozhodla som sa dieta nedat vobec do jasli. a do tychto uz vobec. nasla som si opatrovanie za 30 eur na den pausal a par dni v mesiaci mame s muzom home office, takze to vyjde rovnako. ta chorobnost to som videla uz ked som tam bola na tu hodinku, na zoznamenie. vela deti mali sviecky pod nosom a ucitelky na mna vobec dojem neurobili. mam profi deformaciu, robim vyber ludi celu svoju karieru a mam uz velmi rychly odhad. pani riaditelka sa snazila predat svoj projekt ale tiez viem z toho posudit co su len reci, a co je real. nic v zlom, len moj postreh. hlavne sa mi nepacilo, ze hned trebalo zalohu a samozrejme bez toho aby tam syn mohol par krat ist, ze clovek vobec uvidi, ci sa adaptuje, a ci nebude hned prvy mesiac 2 tyzdne chore - co samozrejme bude 🙂 prilis zarabaju z tej chorobnosti. nepotrebujem sa toho zucastnovat, ze deti maju dvojnasobok a poplatkov, ale v reale vedia, ze polovica je vzdy doma, takze maju to akurat. a viem, ze ma vsetky matky asi zozeru, ale od popovicovej stravu, tam tie deti vobec nejedli. sedeli a tie ucitelky ich krmili - tak polouspesne 🙂))) bola som tam v case obeda. no a potom prve co pride matka s buchtou z pekarne pre dieta do skolky. moj syn pije mlieko, jedava jogurty, jedava maso, proste stravu starych materi. takze tam by neprezil. viem, ze vo vela skolkach je to tak, strasne zdrava strava.. chcem vidiet ktore deti si naozaj zjedia tu svoju porciu a v takom mnozstve, ktore je potrebne pre zdravy vyvin. v kids paradise pani popovicovu velmi rychlo vypoklonkovali 🙂 uz maju ineho dodavatela. nikto im to nejedol, ani ucitelky. tolko za mna. prajem vela uspechov.

nikolka912
25. júl 2019

@charliebravo ďakujem veľmi ste mi pomohli 🙂.
Popovicova je kapitola sama o sebe...nemá adekvatne vzdelanie ani na to.co robi..ale to už tak dnes je...ďakujem

bubinko1506
25. júl 2019

@charliebravo to fakt uz od nemaju stravu? Jedalny listok vyzera fajn, moji su jedaci, tak snad jedia normalne, ale samozrejme zemla alebo makovka na cestu domov musi byt. Uplne na zaciatku boli tie jasle fajn, ale v priebehu jesene a zimy pribudlo strasne vela deti a ta chorobnpst je tam neskutocna. Ak by mali od septembra nenastupovali do skolky, tak by som jasle zmenila.

pallacinka29
25. júl 2019

@nikolka912 ja som ju sledovala na FB, ale co tam stvaraju, je tragedia.

charliebravo
autor
26. júl 2019

@bubinko1506 v kids paradise uz nemaju popovicovej stravu. pani riaditelka v kids paradise mi velmi triezvo a priamo povedala, ze tepla cervena voda, z ktorej ich naplo a volala sa cviklova, tak to cele zial vyhadzovali a nechapali, ze co to je. ale neviem ako je to v jaslickyprenasedeticky. myslim, ze stale maju popovicovej stravu. Co sa tyka pani uciteliek v jaslickyprenasedeticky, teda tie pri najmensich detoch tak prvy dojem - neupravene, unavene. Umyt a ucesat vlasy a byt cisto obleceny je zaklad. prvy dojem proste nepusti. sorry za tak detailnu uprimnost. to ze sa na fotkach usmievaju, a ked pride rodit tam, to je malo.

charliebravo
autor
26. júl 2019

@nikolka912 no hlavne nechrozumiem, ze ked tak super zdravo jedia tie deti, vsade fotky s misami plnych ovocia a zeleniny, prosto sama zelenina a ovocie, preco su tie decka stale chore... trosku dost si to protireci. pravda je, ze maju slabu imunitu. a potom tieto super zdrave deti idu domov so sladkou buchtou z bielej muky s tvarohom ci lekvarom a u doktorky dostanu trifed zeleny a antibiotika, lebo pani doktorky este nedostali skolenie od super zdravej poradkyne pani popovicovej. postavene na hlavu, chce sa mi smiat a plakat.

susily
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
veveg123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubinko1506
29. nov 2019

@veveg123 ahoj, moji tam chodili rok. Kazdu chvilu boli chori - tyzden doma, tyzden v jasliach. S chorobnostou tam neurobia nic, ranny filter nefunguje. V satni som viela aj jedneho rodica, co dal dietatu nurofen a sup do triedy. Ja som rada, ze uz tam nechodia, aj ked v statnej skolke to nie je o nic lepsie

veveg123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubinko1506
29. nov 2019

@veveg123 je to dost zle aj v statnej skolke, hned na zaciatku si ucitelka zasadla na maleho, lebo stale rozpraval a pytal sa nieco. Chorobnost je rovnaka, akurat von chodia castejsie. V jasliach sa veru casto stavalo, ze aj ked bolo pekne, sedeli vnutri. Rozmyslam nad preradenim do sukromnej skolky, len zatial ma ziadna uplne neoslovila, ze to je ono.

sima1213
3. jan 2020

Dobrý deň ja môžem tieto jasličky len odporučiť. Dcéra mi tam chodila a vždy sa tešila ci na aktivity alebo pani učiteľky, ktere mali individuálny prístup ku každému. Bolo vidieť ze tie deti sú spokojné. Mali rôzne aktivity ci maľovanie, kreslenie, hudobnu, na dvore fontánu a najlepšie bolo letné kúpanie v bazénoch u nich s čoho sa dcéra veľmi tešila. Naša chorobnosť bola minimálna, pretože dcéra má dobrú imunitu. Prešli sme do štátnej škôlky kde sme si ťažko zvykali pretože tu pani učiteľky sa ani z ďaleka tak nevenujú deťom a rodičom ako v jaslickach sme mali.

krupickova
5. jan 2020

Do jasličiek chodi aj môj syn. Maju tam aj kružky - tanečnu, hudobnu a taktieš kanisterapiu. Učiteľky su perfektne, venuju sa im 100% a deti ich zbožnuju. Môj maly ich spomina aj doma. Stravu maju zdravú a pestrú , moje dieťa ktore ledva je tam spapá všetko. Von chodia každy deň , keď to počasie dovolí . Na dvore majú motorky krasne pieskovisko, hojdačky a všetko potrebne na zabavu pre deturence. Učiteľky každy den podavaju rodičom spätnu väzbu a vo všetkom Vam poradia. Za mna top jasle . O deti tam je skvele postarané. A čo sa tyka aktivit s detmi počas dňa tak taka klasika. Tancuju, spievaju rozvijaju s nimi jemnu motoriku, kreslia tvoria. A snažia sa deti učit hygienickym navykom a taktiež stolovaniu - aby same začali jesť atď. Môj maly v daka jasliam začal aj lepšie rozpravat a konečne obsedí aj pri jedle.

krupickova
5. jan 2020

A čo sa tyka chorobnosti ako tu pišu maminy to je všade. Ked ma dieťa slabsiu imunitu tak mozete robit hocico a bude zbierat tie chorobi rad radom. Za to jasle netreba vynit. Z mojej skusenosti chore deti točia na päte domov. Aj moj maly bol vela krat chory ale to su deti tie zbieraju vsetko na okolo a nieje to len v jasliach .a v každych jasliach vam deti daco pozbieraju. Su este maly a kym si vytvoria imunitu to potrva.A už tam zaviedli aj dezinfekciu tak aj to trochu pomoze. No tvrdit tu že primaju chore deti je blud.

iwannka86
28. jan 2020

Mile mamicky a oteckovia, v jaslickach pre nase deticky mame syna. Nebol este ani raz chory ( mame situaciu ako p. riaditelka reagovala ked mal iba soplik), syn pocas adaptacneho tyzdna vobec neplakal, ucitelky si oblubil. Za nas: su velmi mile, empaticke a podavaju objektivnu spatnu vazbu. Deti obijmaju, hladkaju, spravaju sa k detickam akoby to boli ich vlastne deti. Poznam zdravu stravu, teda rozlisujem a strava od p. Popovicovej je vyborna, lahka, taka aku detsky organizmus potrebuje a staci mu. Nase dieta nemalo do 2r. solene a umelo sladene jedla, napoje, mozno preto nema problem spapat vsetko. Rada by som odpovedala na prispevky vyssie, ale nebudem. Ak mate otazky kludne piste. Viem, co je to vyberat jasle pre dieta 🙂.

sonickaolivka
1. máj 2021

@iwannka86 dobrý deň, ja by som sa chcela opýtať či neberiete aký je prístup k najmenším detičkam 8 mesiacov ? Koľko takýchto deti ma jedna učiteľka ?

iwannka86
1. máj 2021

@sonickaolivka Dobry den, v tychto jaslickach je najlepsi pristup aky si len viete predstavit ku vsetkym detickam. Poznam mamicky, ktore tam mali deticky uz od 6m a teraz ked ich deti maju 3r a chodia uz s nasim synom do jednej triedy, hovoria, ze by nemenili a aj pri druhom dietati, by sa rozhodli rovnako. Ja tamtie deti vidam su vzdy vysmiate jak lečá 🙂 Jedna p. ucitelka ich ma tolko kolko sama dokaze zvladnut alenikdy nie je sama. Chodte sa tam pozriet dajte si stretko s p. Šovarovou.

sonickaolivka
4. máj 2021

@iwannka86 dnes tam akurát idem ďakujem Vám veľmi pekne ☺️

annarepa
10. jún 2021

@sonickaolivka pekny den prajem, ako boli na obhliadke? Nejake postrehy? Skusenosti? Dakujem

petritkaaa
21. apr 2022

@iwannka86 môžem napísať správu?🙂

sonickaolivka
28. apr 2022

@annarepa dobrý deň, Vietečo ja som bola veľmi spokojná na obhliadke ale nakoniec sme malú ešte nedávali do jaslí tak skúsenosti nemám.

iwannka86
28. apr 2022