Ísť s dieťaťom na pohotovosť - horúčka okolo 39 ?

sida456
2. feb 2019

Dobre ranko. Maly má 4,5 roka a od štvrtku večera má teplotu 38-39.... teplotu má.....dám nurofen.....klesne a po troch až štyroch hodinách vybehne zas hore k 39.... už mal aj 39,4 kašeľ nemá to je taký ,,nič” raz-dva krát zakasle do dňa a ani sople..... v piatok som nešla snim k lekarke lebo ja som tehotná a mala som 38,6 ...... maly mi nemal takéto teploty Len tak do 38 a teraz toto..... ísť snim na pohotovost ? Alebo vydržať do pondelka ? Ďakujem

nikpa
2. feb 2019

@sida456 môže mať napr.zapal močového mechúra, vtedy teplota klesá len na čas po liekoch. Náš malý tak mával a bolo treba ATB. No neviem, teraz je to akurát na pohotovosti divočina, chripkove...

petrapod
2. feb 2019

Podľa mňa to je teraz viroza. Bojujeme takto od nedele. Najskôr vysoké horúčky 3dní. Teraz neutíchajúci kasel. A od včera zas horúčka. Boli sme aj u pediatra aj na pohotovosti to ale skôr kolo kašlú lebo sa tak nevedel nadýchnuť z toho kašľa. Ale to bolo zbytočné nepomohli nám. Ja by som ho nechala v klubovom režime. Teraz sú vraj aktuálne takéto pliaga.

dzinka777
2. feb 2019

aj u nás máme teraz takú virózu,vysoké teploty,ktoré nemôžeme zbyť, po 2 hod.stále vystúpia ale boli sme u lekára preistotu

girlspower
2. feb 2019

Ja mám skúsenosť takú, že keď teplota po podaní lieku vystúpi skôr, ide o bakteriálnu inf a treba atb. Ale to mám len zo skúsenosti S mojimi detmi. Chrípku sme mali v decembri, staršia dcéra máva vysoké teploty, ale po podaní nurofenu na tých šesť hod idu dole, naopak keď mala minuly rok chrípku spojenú s bakteriálnou inf, teploty po dvoch hodinách šli hore na 40ku. K lekárovi treba, keď teplota pretrváva viac ako 3-4dni. Rozhodni sa podľa dneška, či sa to nezlepšuje aspoň trochu. U nás v decembri teploty trvali presne 3 dni.

bona
2. feb 2019

U nás tiez vo štvrtok syna zmohli teploty. Najprv 37,8, pred spaním 38,5,dala som panadol,ktorý mu bežne zaberá,v noci 39,6,tak som dala na striedačku nurofen,trochu kleslo,ale nie tak,ako som bola uňho zvyknutá. Ráno zas taká vysoká,aj počas dňa. K tomu začal trochu kašlať a soplit,ale nič dramatické. Tak sme pre istotu išli k Dr.,že keď ide aj víkend, vzali sme aj moč,ten vyšiel tak na “hranici”,ale v súvislosti s tými teplotami mu lekárka nasadila ATB. V noci mal ešte stále 39,ráno tiez,tak dufam,že lieky čoskoro zaberú,lebo už je z toho celkom vystavený..🙁 skoré uzdravenie všetkým marodom!

petrapod
2. feb 2019

No u nás je to ten neutíchajúci kasel. Trávime sa deň noc nič nepomáha😞 už neviem ako mu uľaviť je vyčerpaný má 4 a pod.r. Neje len sa snažím ten pitný režim dodržiavať. Z liekov mu už je zle. Už som zúfalá;(

babi81
2. feb 2019

@sida456 @sida456 bude to viroza nasa to mala tiez a teploty az 40! 3dni boli sme nakoniec u lekara a spravil vyter a ine testy vsetko negativne, zaver viroza!

deti95060810
2. feb 2019

mali sme pred týždňom ...tiež také teploty...neboli sme na pohotovosti...

aaalienka
2. feb 2019

@sida456 Za mna - ja by som išla. My sme to takto podcenili minuly rok a syn 4 ročný dostal febrilne kŕče. Tiež nemával horúčky a zrazu mal takéto vysoke. Keď pôjdete len budeš istejšia - zoberú crp a budete vedieť na čom ste. Jediný dôvod prečo neísť - je že bude tam veľa ľudí, ideálne ak by tam s ním mohol ísť niekto iný ako ty, keď si tehotná.

aaalienka
2. feb 2019

@sida456 my sme mali nakoniec dutiny zapálene a bacila - to nám povedali až v nemocnici, z toho tie horúčky. Aspoň podľa crp budete vedieť či staci doma liečiť alebo treba antibiotika... držím palce a skore uzdťravenie

kk99
2. feb 2019

@sida456 ahoj, ja by som na pohotovosť nešla. Skús zábaly a sirup Ibalgin, my sme tak raz skončili v nemocnici a nič iné čo by som s ním doma robila ja nerobili. Len tí poradím jedno, ja nedávam Ibalgin podľa dávkovania ako je napísané na letáku, ale v nemocnici mi poradili dávať váhu dieťaťa/2. Takže ak má napr. 20kg, dáš 10ml. Neviem či je to tak aj s nurofenom. My máme odskúšaný len ten Ibalgin a tiež máva syn vysoké horúčky. A naozaj skús aj zábaly, prip. vlažnú sprchu, studené obklady. Ale ak budeš kludnejsia ak pôjdeš na pohotovosť tak choď, nič za to nedáš, aspoň skontrolujú crp.

iwesska
2. feb 2019

To ma chripku. Teraz ma presne takyto priebeh. Zajtra by uz teploty nemali byt,ale pripravte sa na hrozny kasel potom. Mna aj nadcha chytila. Boli aj u Dr. kvoli skole,skolke,ale nic im ani na to nedala,preslo im to same. Dr.skonstatovala,ze to mali chripku.