Iný formát číslovania strán vo Worde

zuzka_66
22. mar 2023

Ahojte, prosím nenájde sa tu niekto, kto sa veľmi dobre vyzná do Wordu? Potrebovala by som nastaviť iný formát čísel na číslovanie strán v päte hlavičky a iný formát čísel v obsahu v diplomovej práci podľa šablóny - to znamená, že v päte hlavičky má byť formát čísla s dvoma pomlčkami, ale v obsahu má byť označenie strán číslami bez pomlčiek. Prikladám aj fotky pre lepšie pochopenie. 😁 Ďakujem za pomoc😊

valiant
22. mar 2023

@zuzka_66 cislovanie ma byt v päte, alebo hlavicke? Ak maju byt strany cislovane v päte v strede a s pomlckami, treba to vybrat z moznosti cislovania stran. Pri tvorbe obsahu sa obsah vytvara ako to mas na obrazku. V obsahu pomlcky nebudu. Word to sam pripravi.

zuzka_66
autor
22. mar 2023

@valiant ma byt v pate ano, v strede. a vybrala som to s pomlckami z tych formatov co su k dispozicii, ale obsah sa mi tiez robi s tymi pomlckami 😒

valiant
22. mar 2023

@zuzka_66 zapla som este PC, musim uznat, nenasla som moznost ako nechat cisla stran s pomlckami a sucasne v automatickom pomlcky odstranit.
Existuje moznost "manualnej tabulky" co je taky rucne vyplneny obsah. To neodporucam, vasi tvorcovia skolskej smernice urcite chceli aby ste vyuzili standardne funkcie wordu.
Osobne by som sla do cislovania stran bez pomlcky. Neplytvala by som zbytocne casom na formatovanie obsahu.
Robila som viacero posudkov zaverecnych prac, urcite by som tie pomlcky dala komplet prec a hotovo.
Mozno niekto poradi este.

jj298
23. mar 2023

@zuzka_66 tak to som este nepocula ze by mali byt dva druhy cislovania v ramci jedneho dokumentu. Skusila by som natvrdo zmazat tie pomlcky z obsahu a uz ho aktualizovala iba cez cisla stran, nie cely

zuzka_66
autor
23. mar 2023

@valiant @jj298 Dakujem Vam velmi pekne za pomoc, pozerala som aj diplomovky z inych skol a ziadna to nemala takto divne nastavene, skusim este nieco ponastavovat 🙄