Incident na Hlavnej stanici v Bratislave

mummy01
4. jún 2012

Ahojte,rada by som informovala maminky ktore sa s detmi zvyknu vyskytovat v Ba na Hlavnej stanici aby si davali na deticky pozor.Ja som na tejto stanici vystupovala v sobotu z vlaku s mojimi detmi,prechadzala som cez zastavku MHD smerom dolu ked ma zacala otravovat jedna hnusna ciganka(sorry,niesom rasista ale pre tuto osobu by som pouzila aj ine pomenovanie keby som mohla).Pytala odo mna peniaze a ked som jej povedala ze jej nic nedam zacala sa obsmetat okolo mojich deti,chytala ich za vlasky a stale opakovala ake mam krasne deti,tak som jej dorazne povedala nech sa neopovazi dotykat mojich deti a kedze som okrem deti mala aj kufor snazila som sa s nimi co najrychlejsie od tejto osoby odist.Ked sme presli peso na zastavku MHD na Predstanicne namestie dcerka mi povedala ze ju ta ciganka postipala.rychlo som skontrolovala aj maleho a on mal cerstvy skrabanec na krciku 😠 😠 😠 .To bola odplata za to ze som jej odmietla dat peniaze,ublizila mojim detom.Chcela by som vas tymto varovat,aby sa nieco podobne nestalo aj vasim detickam.Ta osoba mala asi 30 rokov,snazila sa byt az prehnane mila aj ked pytala peniaze,samozrejme bola spinava a smradlava a obdalec ju cakal asi rovnako stary muz.

lulinko
4. jún 2012

toto aj mne sa stalo na hlavnej stanici...išli sme s krsniatkami do zoo,išli sme vlakom,lebo drobci chceli mať zážitok...a tiež od nás pýtali peniaze,keď sme povedali že nedáme...začali sa vyhrážať...že zle skončíme a že deti preklínajú 😠 😠 😠 😠 ....keby som nezdržala manžela tak ich zmastí ako hadou...len nebudeme mať problémy kvôli takým pripečencom 😠 😠 .dávajte si pozor maminky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

luciauk
4. jún 2012

☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

alenka600
4. jún 2012

U mna to iste - BA hlavna stanica, zastavka, a presne takato zesnka ku mne prisla. Ja som vtedy sice bola este "iba" tehotna, ale nezelala som si ani to aby sa takato osoba co i len priblizila k mojmu bruchu. Videla som, ze obtazuje ostatnych a ked sa priblizovala ku mne, tak som na nu zrukla nech okamzite vypadne, este ani nestihla otvorit usta - ostala sokovana a isla obtazovat rovno dalej.
Jeto hrozne, este ked clovek pri tom musi aj chranit deticky :(

mummy01
autor
4. jún 2012

skoda ze som to zistila az po "funuse",ze detom ublizila.Inak by som rovno sla za polic.hliadkou.Viem ze by som si uz velmi nepomohla ale....Na stanici vystupujem s detmi dost casto,ale priznam sa ze odteraz sa budem dost bát...

lili_mia
4. jún 2012

@mummy01
@alenka600
@lulinko tam nie je pohyblivá policajná hliadka? u nás v KE obťažujú len pri vstupe, vo vnútri nie, policajti automaticky chodia po budove za nimi, takže len čo niekoho oslovia, už policajt s otázkou, či ma obťažuje .. no to bolo dávnejšie, teraz už neviem

mummy01
autor
4. jún 2012

@lili_mia v budove je hliadka,vzdy ich tam vidim tak preto tieto idividua sa zgrupuju vonku...

lili_mia
4. jún 2012

@mummy01 a ľudia naokolo? čo tak nabudúce spustiť krik, aby sa nepribližovala, nech si vás všimne aj niekto iní

mummy01
autor
4. jún 2012

@lili_mia no,to uz som na nu aj kricala ze nech sa deti nedotyka...ludia sa len pozerali...na ludi by som sa velmi nespoliehala,v minulosti ked som pracovala v Ba ako veduca predajne a bola som tehotna sa mi jeden podnapity obcan pred zakaznikmi vyhrazal ze ma zabije,vsetci sa len tupo prizerali....

alenka600
4. jún 2012

@lili_mia Mne sa to stalo na MHDzastavke pred stanicou. V KE su tie MHD zastavky pred Hlavnou stanicou prehladne, take "vystrcene" na svet. V BA je to pod takym briezkom, pod tmavou strieskou, hrozne to tam pachne a vzdy som si tam zvierala kufor a kabelku a len som dufala, ze cim skor uz budem v buse 🙂

bubutko
4. jún 2012

tak to je otras co sa deje. mna tak raz otravovala starsia bezdomovkyna na hlavnej stanici, chcela prachy ale nedala som jej ale nebolo mi vsetko jedno. najhorsie je to, ze oni ti hajzli sa spoliehaju na to ze okoloiduci ludia sa tvaria ze nic nevidia a boja sa zastat si niekoho ineho.

lili_mia
4. jún 2012

@alenka600 tak v noci tam tiež nie je 3x bezpečnejšie 🙂 v priľahlom parku indivinduá, ja som zosratá už okolo 20tej, ale čo už ked treba aj o takom čase tamadiaľ chodiť

alenka600
4. jún 2012

@lili_mia No to hej, to mi niekto hovoril, ze sa ho spoluobcianka tam v parku pytala "nekuupis laaasku?" 😝 😝 😝

eeffka
4. jún 2012

ked sa ku mne blizi podobne individum este sa len nadychuje jasne a nepriatelsky zvyknem sa ozvat DAJ MI POKOJ!
otocia sa a idu, heh a raz ma isiel obtazovat "invalid" tomu som tiez nalozila , ako odchadzal ze on je invalid, tak som mu povedala nech sa prace kade lahsie lebo ho s jeho vlastnou palicou umlatim! Smradi smradlavi! Bezal ako srnka. Oni si vyhliadaju take osoby co vyzeraju ze sa nebudu branit.

lili_mia
4. jún 2012

@alenka600 ukáž mi lásku ♥♥♥ 😀 😀 😀

csikike
4. jún 2012

panecku, nechcem si predstavit zeby mala HIV a poskriabala moje dieta a tym ho nakazila, ved to vobec nie je sranda ☹

irriss
4. jún 2012

@mummy01
Toto je smutna realita VSECH hlavnich stanic po "celem svete"..(a nejen)
koho to jeste prekvapi, zrejme malo pouziva tento zpusob dopravy😉

Podchody a pruchody jsou na tom obdobne..a nemusi se jednat o hlavni mesto ani hlavni zastavku.. ☹

ps. V kazdem pripade jsi mela udalost nahlasit kompetentnim organum...na takove akce NIKDY neni pozde..😉 naopak..

habibi78
4. jún 2012

hlavna stanica v nasom hlavnom meste je hanbou celej Europy...ked nemusim, okolo nejdem ani nahodou....grc a hnus, minule som tam bola cakat na maminu, za bieleho dna ozrati bezdomovci na lavickach, smrad, od kazdeho pytaju peniaze, cigarety.... za cias VS ked som sa tam vyskytovala aj v noci to bolo ze fakt nebezpecne.... ti ludia su schopni vsetkeho, bila by som ich!!!!!

kvetinka211
4. jún 2012

@mummy01 to je hrozne, radsej tam ani nepojdem sama bez muza, dobre ze si napisala toto varovanie.
Je to hanba, ze na SK buzeruju slusnych ludi a gaunerov od takychto pobudov az po najvyssich nechaju na pokoji ...

Ja by som este pridala varovanie na jednu predavacku nota bene (ktovie ci oficialnu alebo nie), ktora posobi v BA na hviezdoslavovom namesti, v chladnejsich mesiacoch nosila cervenu bundu. Mala som s nou konflikt, aj ked nie az tak dramaticky ako mummy01. Musela som najprv kvoli nej ist na druhu stranu namestia, kedze hlucne obtazovala starsiu pani, nic zle, len jej kecala blbosti. Potom vsak prisla aj za mnou, chcela mi predat casopis, tak som ju potichu poprosila ci by mohla byt ticho, lebo mi spi dieta ... na co mi zacala hlucne nadavat, samozrejme mi synceka po pol hodine spanku zobudila a ja som mohla akurat tak utekat prec aj s kocikom, kedze som sa bala ze bude este viac agresivna 😖

mummy01
autor
5. jún 2012

@kvetinka211 mna len zaraza ze my slusny ludia sa musime bat chodit na verejne miesta za bieleho dna....ked sa to stalo bolo 15.00....a tak podobne to vyzera aj na stanici autobusovej.....tam sa mi raz stalo ze som cakala vo vnutri v zime na bus a maly mal dobru naladu,behal dokola a nahlas si spieval,to nastvalo bezdomovca ktory bol tiez vo vnutri a zacal na maleho ziapat ze nech drzi hubu,nadaval mu do hnusnych faganov a ze si ho vezme a preda ho... 😠 skoncilo to tak ze ja som s ani nie 2 rocnym drobcom cakala vonku v mraze a bezdak sa spokojne vo vnutri zohrieval....a tiez ho nik nespacifikoval a nevyhodil ho von,ludia sa len ticho prizerali a dalej si radsej cuchali bezdomovecky smrad....

maznacik007
5. jún 2012

fuu no to bol hnusny zazitok.... ja tiez casto chodim s detmi s vlakom aj na hlavnu stanicu a uz ked sa ku mne niekto blizi takyto tak zvysim hlas a hovorim nechcem neobtazujte ma.... ale dakujem za upozornenie budem ostrazitejsia.... ale chapem ze v takom strese clovek ani nevie ze co rychlo...

inak toto neni problem len ba ja som sa stretla s tymto aj v parizi aj v rime... a tam este boli taki ze fakt agresivny rumunski cigani a najlepsie bolo pod eifelovkou mala mala rozok a neviem co ju to napadlo zacala hadzat holubom tak hned dobehli polisi a este aj so samopalom ze to sa tam nesmie ... a ked nas ti cigani obtazovali tak vtedy nic neprisli .... len sa tupo pozerali...

januska191
5. jún 2012

@mummy01 no som zhrozena.... to akoze uz slusny clovek sa musi bat prejst normalne po verejnom priestranstve so svojimi detmi.
Naozaj neviem ako by som sa na tvojom mieste zachovala, ale muselo to byt hrozne pre teba. Aspon viem, ze nenecham ziadnych cudzich ludi, dotykat sa mojich deti...

lucka1987
5. jún 2012

@mummy01 mam podobnu skusenost ked som bola tehu.. no nie v BA na hlavnej stanici, tam mam zas inu, nastastie tam boli policajti a "socky" odohnali od nas ...
ciganka tiez stredny vek.. pred priorom v PB . ze aka som pekna tehulka / bolo to niekedy v lete, cize cca 8 mesiac / a ze mi vyvesti za par evri.. a ja ze nie, ze sa ponahlam, a ona ze ale aby som si dala, ze mi z oci vidno, ze som dobra osoba s dobrym srdcom, ci cosi take mlela. a ked som povedala ze nie, tak do mna nahnevanbo buchla pri tom ako odomna odchadzala 😅 ja som velmi pevne zvierala kabelku, lebo som mala namierene do banky zaniec cca 1 tis evri, tak som sa bala aby mi ich neuchmatla 😅

mummy01
autor
5. jún 2012

@januska191 ja uz nedovolim aby sa k nim nik cudzi ani len priblizil...fakt blba skusenost a velky strach kedze maleho poskriabala tymi svojimi hnusnymi spinavymi pazurami... 😠

mihouk
5. jún 2012

@maznacik007 Prepac nezlahcujem tvoj zazitok, ale podla mna je to na hlavu!!! Z toho vypliva, ze ked ta zacnu pod eifelovkou obtazocat socky, tak mas mat po ruke rozok a zacat ho hadzat nech ti holubky pridu na pomoc??? Toto cele je proti zdravemu rozumu a najhorsie na tom je ze proti praobycajnej ludskosti 😢 😢 😢 😢 😢 😢

januska191
5. jún 2012

@mummy01 najlepsie na to hned zabudnut..... /keby sa to dalo/
horsie je, ze ako si pisala, si tam castejsie. dufam a drzim ti palceky, ze uz sa ti take nieco nikdy nestane

lulu1401
5. jún 2012

no maminy cele som si to tu precitala a jedine co ma napadlo,tzv-neho KASERA do vacku a mozme v klude kracat....

lujza123
5. jún 2012

ach ciganky. Na nás sa jedna taká nalepila v Žiline na parkovisku. Začala poskakovať okolo auta, rozhadzovať rukami a vykrikovala" Véélke neeeštastie panička, véélke neštastie vidím, pri krížovej ceste dajte peňáze nech vás ofúknem a budete požehnaná" Bola docela zábavná tak som jej dala 10 centov načo ona začala gúlať očami že "Panička, papierové peňáze, papierové pri krížovej ceste!" ..no ale potom ked zistila že viac nevymámi tak mi ofúkla auto aj za tých 10

tinki
5. jún 2012

vždy to treba nahlásiť na mestskú políciu, že obťažujú. Len tak bez dôvôdu ich nemôžu odtiaľ vyháňať, takže akékoľvek ohlásenie je dobré.

zuzkatko
5. jún 2012

ja som mala zážitok ešte ked som chodila na strednú išla som po chodníku vedla stanice aj so spolužiačkamy oproti išla opitá cigánka a niečo mrmlala ale nevšímali sme si ju a ked sme sa míňali celou silou mi vrazila facku ja som ostala len obarená a spolužiačky len pozerali čo to ....

lujza123
5. jún 2012

Najhoršie že voči takýmto sú policajti doslova bezmocný, je to verejné pristranstvo a pokial ich nenachytajú priamo pri čine (obťažovaní) tak nemôžu zasiahnuť alebo ich vyhodit. A jasne že bezdáci a podobné cigánky zmiznú do sekundy ked ich vidia ale akonáhle zájdu tak sú naspet ako boomerang.
Ja to vidím u nás, máme z baráku výhlad na tržnicu a taká schodíky pod ktorými bývaju bezďáci. Hore na tých schodoch pijú, potom idú ožratý sa vyspať, potom zase vylezú, vyhukujú, bijú sa okolo totálny bordel smeti, špaky, nasraté, ovracané... Pomaly každý deň sú tam policajti, bezdáci musia zbalit svoje krabice spacáky trochu si tam upratat a vypadnúť. Ked odídu poliši do pol hodky sú naspet.
To isté verejné ohniská v TN. Sú tam odpadkové koše, normálny ludia si prídu opekať spracú si po sebe, potom sa tam nasáčkuju oni, nechajú tam totálny hnoj, rozbité sklo, výkali....no a chodte si tam potom opiecť...na stránke mesta milion stažností na nich a polícia aj ludia bezmocný...verejné priestranstvo
Tu platí pravidlo akonáhle také čosi zbadáte najlepšie sa pratat kozmickou rýchlostou preč..aj ked nie vždy to ide bohužial