Iná domácnosť - iné zvyky. Čo vás zaskočilo na návšteve?

23. feb 2022

Prekvapenia, šoky, úžas - čo zaujímavé ste videli alebo zažili na návštevách? Dajte zážitky 😃

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
1gramofon
23. feb 2022

@cocolino234 😂😂😂😂😂 si dobra vnučka, babku treba počúvať 😂

1gramofon
23. feb 2022

Keď som bola decko prišla som na návštevu k susedské a mala pre mňa nachystany chlebík vo vajíčku s cukrom. Vyskúšala som to, ale prišlo mi to divne, sak to sa ma jest s kečupom a soľou a nie ze cukor 😅

jani321
23. feb 2022

@1gramofon ja doteraz jedávam chlebík vo vajíčku s cukrom 😁

1gramofon
23. feb 2022

@jani321 takze je vás viac 😅 ono to môže byť chutné len ja som to vtedy videla a ochutnala prvýkrát a nechápala som ze to co ma byt 😁

vulka
23. feb 2022

Ja som to síce nezažila na návšteve, ale šok je to dodnes. Ako vysokoškoláčky sme splavovali Hron(5dní). Hygiena sa konala v rieke. A bola som požiadaná, aby som kamarátke požičala moju zubnú kefku, lebo sa jej nechcelo ísť po svoju do stanu.

bimbambom
23. feb 2022

No , rovno k veci .Rodina , slušná , navonok všetko ok. U nich sa prosím pekne splachovala až veľká potreba . Som skoro Xanax potrebovala . Brrrrrrr....

deti95060810
23. feb 2022

@vulka blééééé

stary_ujco
23. feb 2022

K mojej babke raz dosla jedna jej kamaratka neohlasene na navstevu. Vraj sla vlakom cez nasu dedinu a rozhodla sa vystúpiť, ze babku dlho nevidela. To dlho bolo asi 20 rokov. Pani dosla aj s pyzamom a papucami. Vecerny vlak akoze nestihla, ale babka sa postarala aby stihla prvý ranny...
A celkom ma dojima ukrajinsky zvyk dat hostovi najlepsie spanie. Takze ja chrapem v prednej chyzi v posteli pani domacej a ona na zemi s detmi. Alebo posle deti k susedom...

vulka
23. feb 2022

@deti95060810 No nepožičala som. A dodnes ma z toho striasa 🙂

deti95060810
23. feb 2022

keď som telf. ohľadom dcéry s riaditeĺom ... ostala som v šoku z jeho otázky - že či som sa už rozviedla..... 🙄

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tykat
23. feb 2022

Pirohy... varili sa zemiakove a lekvarove. Kedze zemiakove nemam rada, ponukli nech si povyberam lekvarove. A kym som sa otocila po granko na posypanie tak mi ich poliali maslom s oprazenou cibulou 😂😂😂 ...lebo oni to tak jedia.

autor
23. feb 2022

Ja som zazila u znamej ,kym este zila u rodicov ako vysokoskolacka, neskutocny bordel v izbe, dokonca viditelne spinavu plachtu na neustlanej posteli...potom som si uvedomila ze ona s tymi spinavymi nohami co ma v slapkach v lete, tam musi ist spat bez sprchy, inak to nebolo mozne tak zaspinit 🤮
Vzdy ma sokuje zaprasene umyvadlo, kladiem si otazku ako dlho nebolo ani len oplachnute po okrajoch, nieze umyte pripravkom.
A totalne ma odrovnalo, ze v jednej rodine som videla umyvat riad v penovej vode napustenej v dreze a vyberali ho von bez oplachovania cistou vodou. Ten humus aj penu nechavali stiect a uschnut ma odkvapkavaci. Inak mali dokonale upratane vzdy. A dcera z tej rodiny az ako dospelá zistila ze tak sa riad standardne neumyva 😃
Zazila som ako navsteva aj svaby na Šturákoch, proti ktorym sa muselo svietit celu noc v kupelni.
A uplna topka bol jeden pan, ktory chodil sice v koseli a obleku, ale bosy 😜

tykat
23. feb 2022

A ked som bola mala cca 6-7rokov chodili sme sa hrat s kamoskami bud k nam alebo k nim. A u jednej sme stale mali prichystanu nejaku robotu (cistit orechy, zemiaky, cesnak, vesat alebo skladat pradlo, oberat hrasok...) proste stale nieco, raz nam dali cistit orechy a domov sme mohli ist az ked boli vsetky ocistene. Prsty ma este dlho boleli. Uz som tam viac nesla. 😂

autor
23. feb 2022

@tykat no to je vrchol, detska praca normalne 🤦

amelie2017
23. feb 2022

@cocolino234 to chodenie v byte v topankach 🤦‍♀️ zijem v Spanielsku a tu je to normalne. Ono nas zvyk je hlavne preto, ze na Slovensku, celkovo v severskych krajinach boli vsade koberce, aby bolo teplejsie. V juzanskych krajinach je vsade dlazba, aby bolo v lete chladnejsie. Ale v zime je studeno od podlahy, tak v topankach. Som s muzom 8 rokov, ma papuce, ale stale musim po nom ziapat, aby sa v chodbe vyzul.
Ked mame navstevu jeho kamaratov- pred navstevou povysavam, pozmyvam a po navsteve mozem opat, lebo muzovi je blbe povedat im, aby sa vyzuli. Vzdy mi vravi, na co umyvam pred navstvevou...

bimbambom
23. feb 2022

@cocolino234 na odpadnutie , plakala som . Áno , potrebovala som cikať , mám choré obličky , veeeeeeeeľmi som potrebovala a namiesto toho som s plačom utekala domov ,aby som sa mohla vycikať do čistého . Ale najhoršie na tom bolo to , že v domácnosti boli 4 ľudia , z toho 3 muži . No nalejme si čistej pramenitej vody , nie každý chlap sa trafí ( ak taký vôbec existuje) . Tak si vieš predstaviť čo to bolo

blumie
23. feb 2022

Inak to s tym riadom som zazila u kamosky z detstva. Presne tak isto len riad umyli v penovej vode v dreze a dali do odkvapkavaca. A to nehovorim, ze jej mama bola pediatricka a im to prislo uplne v pohode 😄.
Ja mam zase otca ktory prosim pekne nepouziva odpadkovy kos (ma ho), ale kazdu smet ide vyhodit do smetneho kosa vonku, lebo nechce mat bakterie v byte. (Ja mu hovorim, ze ma OCD). A este poklop na wc musi byt zasadne zatvoreny, stale. U nas to nerobime.
Mimo toho poznam viac rodin, kde proste po byte chodia v topankach ako si pisala. A najnovsie ma sokovali znamy mojej mamy, ktori jej zavolali, ze nemaju plan na valentinsky vikend tak pridu k nej a zostanu na cely vikend 😄. To bol oznam, ziadne ci by mohli. A to este chceli prist v piatok, ked je v praci.

drimonna
23. feb 2022

Raz som bola u kamaráta v ich kuchyni a mali v rohu pri chladničke krabice od pizze až po plafón 🤣🤣,ale že úplne po plafón. Neviem, že či si ich šporili alebo čo... 😅😂

drimonna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fajnova
23. feb 2022

Pohár na linke, z ktorého pijú všetci 🤢 alebo nemajú uterák na ruky, tie si utierame do osusiek, do ktorých si domáci utieraju celé telo a áno, aj rite 🤢

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janulik2008
23. feb 2022

@1gramofon chlebík vo vajíčku ako pozerám sa dá jesť hocako a to som si myslela že chlieb vo vajíčku sa je "len tak" 😀

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nitka1157
23. feb 2022

Susedka sa ma pyta.mala si uz kavu?
Ja.nie.
Susedka : tak postav pridem

anabel2341
23. feb 2022

Ja keď som mala 10-11 rokov šla som na prázdniny k mojej babke a šla som na jeden deň k mojej krsnej ja som šla na malu potrebu a začala namna kričať že prečo som si dovolila spláchnuť záchod ja hneď smutná že keď namna skrikla že mi doma splachujeme po každej potrebe 😁 ale najlepšie bolo to že oni sa reálne jednej vode vo vaní okupali cela rodina dalo by sa to chápať keby že ich deti majú cca 7 rokov lenže oni mali 13 a pýtala sa má či aja sa pôjdem okúpať aja vystrašená kedže som to nikdy nezažila že nie vydržím ešte dobre že ja sa kupem 2 krát denne a pred tým ako som šla od babky som sa okupala odvtedy som tam nešla 😂😂

sanys
23. feb 2022

@nitka1157 😂

anabel2341
23. feb 2022

@anabel2341 podotykam boli finančne na tom dobre 😀 dalo by sa pochopiť keby žijú s ust do ust že chcú ušetriť