Impulzívne cvakanie indukčnej varnej dosky

sisa106
7. jan 2018

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom indukčnej varnej dosky. Mám ju zapojenú od Silvestra, takže je to pre mňa niečo celkom nové. Problém je v tom, že od stupňa 8 a nižšie stále vypína a zapína (nepríjemne to cvaká), vidieť to aj na bublinkách vody, že raz sú bublinky, stratia sa, sú, stratia sa. Je to takto v poriadku? ..lebo od stupňa 9 a vyššie to ide pekne súvislo. Mne sa to moc nezdá a keďže nemám vôbec skúsenosti, budem vďačná za každú radu.

kvietocekmaly
7. jan 2018

Ahojky 🙂 je to v poriadku 🙂 aj mne trvalo kým som si na to zvykla 🙂

sisa106
autor
7. jan 2018

@kvietocekmaly Ďakujem, tak to si ma ukľudnila 🙂 ..lebo inak som z varnej dosky priam nadšená, len to cvakanie ach jaj 😀

lilyianka
7. jan 2018

No ja neviem, ale mne indukcna doska "necvaka" a ziadne, ze sa zapina a vypina...pekne " rovnomerne" vari na kazdom stupni

lavieenrose
7. jan 2018

@sisa106 aj svokre robi... bzz....bzzz....bzzz...a mne to nikdy nevadilo pri vareni len na 9 a mas mozno aj P to ide pekne suvislo...ale pozor aby ti rychlo neprihorelo

sisa106
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisa106
autor
7. jan 2018

Mne tak ani nevadí to cvakanie, len keby som vedela, že je doska v poriadku, keď akoby stále zopína cvak......cvak......cvak :(

denisdenis
11. máj 2019

Ahojte, kupili sme si indukcnu dosku a zda sa mi dost hlucna. Ked nieco zohrievam bzuci a zapina sa ventilator. Celkom je to otrava. Prosim Vas ake mate skusenosti je ten hluk normalny, alebo mame mi taku hlucnu dosku? Dakujem 🙂

sisa106
autor
11. máj 2019

@denisdenis Keď mám varnú dosku pustenú na vysokom stupni, vtedy aj mne bzučí, ale aby som bola presná, to nebzučí varná doska, ale hrniec na nej, lebo keď som ho skúsila nadvihnúť, tak to prestalo. A ventilátor sa mi tiež dosť často spúšťa. Používam ju už niečo cez rok a na všetky jej zvuky som si už zvykla :D

denisdenis
12. máj 2019

@sisa106 Tak tá hlučnosť je asi pri indukcii normálna. Aj v návode to píšu. Škoda, že som to skôr nevedela zvážila by som jej kúpu. Ja nemám rada hluk, ani digestor nepoužívam 🙂 Uz si len zvyknúť 🙂

kacenka9583
21. jan 2020

To cvakanie ktore pocujete je spinanie Rele. Mozno sa raz dockame a vyrobcovia to nahradia polovodicmi a cvakanie bude minulostou. Pri vyssich stupnoch napriklad deviatke ako sa tu pise to necvaka pretoze dana zona ide uz nepretrzite pri nizsich ide s prestavkami cim nizsi stupen tym castejsia prestavka a stale ked rele zopne pocut cvakavi zvuk podobne ako ked zopnete vypinac na svetle.