Identifikácia chrobáka

saba26
7. sep 2022

Ahojte, vie mi niekto identifikovať tento chrobák, pár dni ma trápia, už som povysávala, poupratala, vydezifikovala všetko a aj tak ich mám, v izbe, v posteli, v kúpeľni🤦‍♀️

martinenka886
7. sep 2022

@saba26 Fuj, tento druh som uz niekde videla. Ale vo vnutri zatial chvalabohu nie!

anjelik2358
7. sep 2022

Ja s týmto hovadom bojujem už mesiac. Ide o potemnika skladoveho pravdepodobne. Vypratala som už skoro všetko a stále ešte ho nachádzame ale menej ako pred mesiacom. Odporúčam skontrolovať všetky potraviny, môže sa nájsť aj v zatvorenom sáčku múky či strúhanky. Ja som sice muku preosiala, ale zrejme tam musel byť a naklasť lebo o dva týždne som znova osievala a boli tam larvy. Hladká múka bola ok ale hlavne polohrubá hrubá musela ísť komplet von. Našla som si tu rôzne diskusie a podľa nich sa riadim.

jari21
7. sep 2022

@saba26 tiež sme sa s týmto pasovali,keď sme ešte bývali v podnájme. Obľubuje okrem múky aj cestoviny, strúhanku, čaje - ja som všetko bohužiaľ musela povyhadzovať. Nové cestoviny odvtedy dávam do uzatvárateľných dóz, múku každé kilo vložím s obalom ešte do mikroténového sáčku. Bývame už 3 roky v novom a naštie máme pokoj,no stále dodržiavam tieto zásady. Upratať nestačí, treba odstrániť zdroj a robiť prevenciu😉

saba26
autor
7. okt 2022

@jari21 ďakujem, už som sa ich zbavila so sprejim Cobra