Ideme po psíka mimo okres

katwenka
12. mar 2021

Ahojte, prosím Vás neviete akým spôsobom a ci je možné vycestovať mimo okres?ideme po psíka, už sme to odkladali ale už naozaj treba ísť po neho.
Ďakujem za rozumne odpovede.

nafka0483
12. mar 2021

@katwenka Ano vieme, je to mozne len na vynimky. "Cesta po psika" vo vynimkach nie je.

simona1998
12. mar 2021

@katwenka ahoj , známeho o 20:05 stopli na pumpách a dali mu 60€ pokutu , druhý volal na úrady či môže ísť po auto do druhého okresu a to zamietli že hliadka im ma právo dať pokutu keďže auto vo vynimkach nie je . A keby im povieš o psíkovi že treba ísť po psíka tak dostaneš pokutu tiež keďže to neni tvoja praca ani nič podobne ;)

gabriela1692
13. mar 2021

A ked idem na miesto trvalého pobytu? Som v podnájme v BA...ale ukončila som PP a potrebujem ísť na úrad a poriesit si doma veci.

avril299
13. mar 2021

povedzte, ze idete na Maldivy, to je povolene, mimo okres bohuzial nie

avril299
13. mar 2021

@gabriela1692 to neviem, tiez zijem v BA, ale TP mam inde a potrebovala by som si ist tam nieco vybavit, ak nieco zistis, prosim
daj vediet

katwenka
autor
13. mar 2021

@avril299 no niektorí mi poradili že môžem ísť, druhý že mi staci mat zmluvu.... Ale vy keď máte niekde RP mali by Vás bez problémov pustiť

katulienkax
13. mar 2021

Starostlivosť o zvieratá vo vynimkach je ak máte zmluvu o kúpe poviete že psíka si musíte prebrať lebo majiteľ sa on už nemôže dlhšie starať. A prinajhoršom nech sa tou pokutou zadrhnu nedajme sa vydierať

gir
13. mar 2021

Tiež si myslím, že keď majiteľ napíše dátum a miesto, kde si psíka preberiete, bude to o. k. Je to ako by som išla pre "tovar" na výdajne miesto.

jankapepe
13. mar 2021

@katwenka cestu v nevyhnutnom rozsahu na účel obstarania nevyhnutných životných
potrieb (najmä nákup alebo zaobstaranie potravín, liekov a zdravotníckych
prostriedkov a pomôcok, hygienického tovaru, drogériového tovaru, krmív
a ďalších potrieb pre zvieratá, zabezpečenie starostlivosti o deti,
zabezpečenie starostlivosti o domáce zvieratá, doplnenie pohonných hmôt)
do najbližšej maloobchodnej predajne/prevádzky alebo obdobného miesta
od miesta bydliska a cestu späť,
4. cestu do čistiarne odevov, na kúpu novín a tlačovín, do očnej optiky,

jankapepe
13. mar 2021

@katwenka zabezpečenie starostlivosti o zvieratá. Kúpili ste ho. Je to vaše zviera.