Idem kámoške na svadbu. Aký darček mám kúpiť?

simi303
6. sep 2017

Ahojte baby potrebujem poradit , idem kamoske na svadbu , a straaasne dlho som nebola na svadbe , chcem sa opytat ake dary sa davaju okrem kvetov?? Chcem dat do obalky peniaze to je jasne , ale namiesto kvetov chcem nieco ine..poradite??? Dakujeeem ;)

emasss111
6. sep 2017

Ahoj...my sme nedávno dali namiesto kvetov stieracie žreby...ale nevesta so ženíchom si o to vyslovene požiadali 🙂
a ešte ma namiesto klasickej napadá lízatková alebo čokoládová kytička 🙂

hapipa
6. sep 2017

Zo žrebov som videla už aj kyticu, myslím, že to je taký vďačný dar. Tiež máme na konci septembra jednu svadbu a chcela by som tiež dať takú kytičku urobiť aspoň možno niečo vyhrajú 🙂

nyusika
6. sep 2017

uvedomte si, ze mladomanzelia dostanu x tisic patsto darov, co sa vam zda byt origialne, im moze prist divne a zbytocne.
peniaze do obalky, kytica, co sa da rozobrat a kvety z viacerych kytic tak pospajat do par vaz a vybavene.

terezka1947
6. sep 2017

@simi303 no...okrem penazi...ziaden dizajnovy lapac prachu....a hande made somariny,lebo sa nemusis trafit do vkusu,jeeedine,ze by si vedela o niecom,co chcu a hodi sa im to
a urcite darcek na svadbu nepodlieha MODE...ale skor zaujmu obdarovanych,porozmyslaj,co sa im paci...kamosku poznas,takze...

betka3658
6. sep 2017
Používateľ betka3658 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka3658.

Ahoj, na svadbe sa ako dar hodí všetko, peniaze, alkohol sú klasikou 🙂 odporúčam niečo netradičné, na čo nezabudnú 🙂 :D a povedia si, že to je od teba. :D čo tak napríklad kúpiť im niečo pre dieťa typu, pre vašu budúcnosť, čakanú aj nečakanú? 🙂
https://www.kuponyzdarma.sk/bambino-sk/ na tejto stránke toho nájdeš veľa a ešte k tomu ťa to výjde aj lacnejšie :D

mihula
6. sep 2017

@betka3658 no a hlavne zožierat sa každý mesiac,ked to nevychadza-naozaj dobrý darcek

osky
6. sep 2017

@mihula

presne to ma napadlo-nie kazdy manzelsky par ma dieta na povel a taky darcek je skor deprimujuci....

podla mna sa nehodiziaden dar.
lebo aj ked cloveka poznas,kazdy si najradsej kupi sam co sa mu paci.
ja som sice darovala kamoske obrus,ona mne salky...neutralne farby,prakticke..
ale zu by som to nerobila.

najlepsie su peniaze.
este prichadza do uvahy daky naozaj kvalitny mixer ako vitamix alebo dake taketo hrnce,ale to ai kamaratky nekupuju,skor najblizsi pribuzni a po dohode s mladomanzelmi...

ale mozno pekne by bolo nap.let balonom,listky na koncert....uplne nieco pre nich.nie do domacnosti.
zalezi kolko mas v plane investovat

rybka16
7. sep 2017

My sme zatiaľ vždy dali peniaze, lebo mladomanželia si to vyslovene želali a je to aj najpraktickejšie. Kvety, napríklad, nedávame vôbec, sme naučení, že svadobní hostia ich nenosia, lebo dávajú dar, že ich "majú" nosiť len tí, ktorí prídu "len pozrieť". Len jedenkrát sme dali iný darček, a to poukážku na vyhliadkový let vrtuľníkom priviazanú k hračkárskemu vrtuľníku, ale to kamarátom, ktorí naznačili, že peniaze nechcú. Hrnce a podobné záležitosti do domácnosti je v dnešnej dobe ťažké darovať, lebo mladomanželia vo väčšine prípadov už spoločnú domácnosť a veci k nej patriace dávno majú.

gelory
7. sep 2017

Nejaké pekné blahoželanie možno 🙂 Ale podľa mňa by si nemala kvietky vynechať, viem, že je to taká klasika a dostane ich kopec ale podľa mňa sa to na svadbe patrí, dať aspoň jeden kvietok keď už nie celú kyticu 🙂

nuci616
7. sep 2017

Ja by som asi tiež kvietok dala, hej viem, že niektoré nevesty nechcú aby sa im dávali kvety ale tie si to povedia dopredu alebo to napríklad napíšu aj do svadobného oznámenia a chcú za to napríklad výherné žreby ale pokiaľ ona nič také nespomínal tak by som jej asi nejaké doniesla a peňiažky sú tiež samozrejmosť 🙂

l3yla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renci777
31. okt 2019

@simi303 taky ten box s ruzami, to ju isto potesi ;) v lepsom kvetinarstve zozenies🙂) alebo nejaky darcekovy balicek jej sprav. Mne napr. Kamoska dala knizku ,, navod na manzela,, 😂 a flasu doost dobreho alkoholu

evansova
3. aug 2024

@nuci616 Zreby? Zenil sa sestrin vnuk, tiez si zelali zreby namiesto kvetov. My sme s dcerami sli len na sobad a kupili smezreby za 50 EUR, nase dcery spolu tiez za 50. A, samozrejme, so zrebmi prisli aj ostatní gratulanti.Po svadbe sme sa dozvedeli, ze na zreboch mladomanželia ziskali 75 EUR.
To sme už m naozaj radsel mali dat hotovosť.

veronicka1901
3. aug 2024

Tak mňa osobne by žreby vôbec nepotešili. Poznáš dobre kamošku aj jej nastávajúceho? Čo takto napríklad darčekové poukážky do nejakého obchodu?

nuci616
13. aug 2024

@evansova Niekoho to poteší, niekoho nie, niekto nevyhrá, niekomu sa zadarí. To bol len tip, čo som počula, videla, že to tak zvyknú dávať 🙂

janka1011
13. aug 2024

@nyusika x tisic patsto darov už dávno mladomanželia nedostávajú, dnes už skoro všetci dávajú len peniaze.
@simi303 ja by som namiesto kvetov dala darkový kôš alebo balík. Je to vďačné, praktické a dlho vydrží.