Ideálna rodinka podľa vás

konik07
30. jún 2022

Ahojte,zo zaujímavosti sa pýtam,keby ste si mohli zapriať ideálnu rodinku podľa vás,ako by vyzerala?Koľko detičiek,akého pohlavia s akým vekovým rozdielom medzi sebou?

hederamonstera
30. jún 2022

@konik07 0 az 1 dieta, pohlavie mi je fuk ale kebyze si mozem vybrat, tak chlapec. Idealna rodinka sme boli len ja s muzom, teraz uvidime co nas caka s malym ;)

galganka
30. jún 2022

Všetky, zdravého pohlavia a s náhodným vekovým rozdielom.

denden77
30. jún 2022

1 staci.. chcela som syna, mam dceru 🤷‍♀️😁

luccija
30. jún 2022

1,2 deti minimalne 5-7 r vekovy rozdiel hlavne kludne flegmaticke deti pohlavie je jedno

bajka16
30. jún 2022

A čo je vlastne ideál. Ideálna rodina je tá, kde maju všetci úsmev na perách. Úplne je jedno, koľko a aké deti. Proste to neexistuje, lebo všetko má svoje výhody aj nevýhody. Keď sme mali syna iba jedného.. akože bolo to fajn ale bolo to až príliš smutné na mňa, mala som pocít že je sám, aj keď sme boli stále s ním. Teraz má brata, a je to síce super, ale je to zaberak. Ale zas som šťastná aj za ten malý vekový rozdiel, lebo vyrastajú spolu, budú mať jeden druhého.
Takže takto by som to zhrnula. Nič neni ideálne, všetko má svoje muchy bohužiaľ. A je na tebe, pre ktorú z možností obetujes tie muchy ty. Ale nikdy nikdy to nebude ani pre teba ideál. (Môj názor)

luccija
30. jún 2022

A hlavne muza s dobrou pracovnou dobou, aby aj zena si mohla oddychnut a vystrcit paty z domu

viestta
30. jún 2022

Hlavne fungujúca a milujúca, ktorá nestráda a všetci sú zdravi

anjelicek26
30. jún 2022

Kazdy ma tu idealnu rodinu v hlave inu...kazdy mame ine podmienky, zijeme iny zivot, mame inych partnerov... Hlavne sa mat radi, pocuvat jeden druheho, nesklznut do steroetypu, nebyt len rodicia, ale stale partneri... potom to ma buducnost (aspon u nas zatial 18 rokov)

konik07
autor
30. jún 2022

Ale nemali ste vysnivane,ze chcete napr.dve dievcatka alebo parik?

selest
30. jún 2022

Idealna rodinka by bola ta nasa taka aka je len keby sme boli vsetci zdravi..

casavina
30. jún 2022

Snívať je pekné ale život je o inom 🙂

lucinka1988
30. jún 2022

@konik07 pre mňa je ideálna rodina tá moja, milujúci starostlivý manžel, 2 chlapci s 3 ročným vekový rozdielom, sme naozaj šťastní a zdraví! Ale odpoveď na tvoju otázku- ja som chcela vždy max 3 ročný rozdiel medzi deťmi a 2 chlapci sú moji vysnívaní!

oslo1
30. jún 2022

Aby som nebola vdovou. Aby Tu moj milujuci a milovany manzel bol so mnou, zivy a zdravy.
Ja uz nemam sny, ani plany a predsavzatia.
No, ale nebudem vam to Tu kazit. Chcela som manzela, viac deti a tak podobne.

elementissa
30. jún 2022

Pre mňa je ideálna rodina taká, kde jej členovia majú jeden voči druhému rešpekt, úctu a lásku. Taká, kde rodičia sú jadro, skutočný protón a neutrón. Vždy spolu, vždy tahajuci za jeden koniec. Taká, kde rodičia sú dokonale šťastní aj sami dvaja, nelezu si na nervy, nevyhanaju jeden druhého z postele, z izby, z bytu. Kde dieťa nie je Boh, ale výtvor rodičov, ktorí ho majú formovať a pripraviť na život. Ideálny počet detí 1, kvalita nad kvantitu a dodať spoločnosti kvalitného človeka, ktorý bude v produktívnom veku naozaj prínosom pre svoje okolie aj širšiu spoločnosť. Zachytiť včas silné stránky dieťaťa a pomôcť mu ich rozvíjať tak, aby jedného dňa dokázalo dosiahnuť svoj plný potenciál. A mať popritom dosť času aj na budovanie partnerského vzťahu, dosť peňazí a času na svoje vlastné koníčky a záľuby a dosť energie na svoj vlastný osobnostný a kariérny rast. ale ten ideál je pre každého úplne iný, lebo každý máme iné vnímanie sveta, iné hodnoty, iné túžby a iné ciele. Pre niekoho môže byť ideál 4-6 detí a domček na okraji lesa. Pre ďalšieho sú to 2 deti s veľkým rozostupom a bývanie v meste. Pre ďalšieho 2 deti s malým rozostupom a vlastný dom na dedine. Ďalší túži po 3 deťoch a bungalove v satelite veľkého mesta. Jedna žena chce svoj produktívny vek stráviť rodenim a starostlivosťou o deti a nikdy nepracovat, alebo len minimálne. Druhá chce pracovať hneď po skončení šestonedelia a mať iba jedno dieťa, aby si vybudovala kariéru a vstepila dieťaťu, že každý má byť prínosom pre spoločnost a partneri sa majú rovnocenne podieľať na všetkom v domácnosti - či už je to zárobok, domáce práce či výchova a starostlivosť o deti. Jeden je presvedčený o tom, že to naj sú pre deti súrodenci, ďalší je presvedčený, že to naj sú možnosti a otvorené dvere. A každý má pravdu. Tú svoju subjektívnu. Lebo objektívna neexistuje. A každý model je ok, ak sú jeho aktéri šťastní. Neexistuje jednotný ideál ani správna varianta. Koľko ľudí, toľko chutí (v tomto prípade ideálov). Hlavne, nech sú všetci aktéri 100% spokojní a šťastní. Vtedy je to ideál. Ale keď tu človek číta tie príbehy, kiežby aspoň 50% rodín bolo ideálnych...

jana_eyre_2
30. jún 2022

Ak mám byť snilek a povedať po čom som kedysi túžila, tak som chcela 4ri deti, dvoch chlapcov a dve dievčatá.. mám tri deti, chlapca, dievča a chlapca.. veľmi som chcela aby tretie tehotenstvo boli dvojičky kde by bolo aj dievčatko.. ale ja som vďačná za to ako to je reálne, myslím že premna je ideálna rodina tá ktorú mám.. 🙂

thoughtfulweirdo
30. jún 2022

Ja som ako bezdetná chcela 4-5 detí. Teraz mám dve a hovorím si, že jedno je ideál 🤣

zuzanka.zuzu
30. jún 2022

najskôr ňou bola moja maminka 😘 potom môj manžel 😍 a teraz pribudol synček ❤ ako mi nebolo dopriate na zdraví, tak mi je dopriate v láske 🙏

rfrd12
30. jún 2022

@konik07 ja som si pred 25 rokmi vytiahla maturitnú tému z Aj Vysnívaný rodinný život. Pamätám, že som vtedy hovorila o 2 deťoch - chlapec, dievča, o prízemnom domčeku z východom do záhrady z kuchyne, o psovi.... Bez toho, aby som to nejak vedome riešila, presne toto mám ❤️

deti95060810
1. júl 2022

ideál? Je jedno koĺko detí, akého pohlavia s akým rozdielom... Každá matka by si mala dovoliť opatrovateľku, upratovaciu firmu, ak nerada varí tak aj kuchárku, keď budú deti väčšie tak aj niekoho na doučovanie....
Bývanie v bungalove s krásnym trávnikom, bazénom a voňavým psom. O záhradu by sa mohol starať záhradník - stačí 2krát do týždňa.
Solventný VERNÝ manžel, ktorý bude mať oči len pre svoju manželku. V garáži min. 2 autá vždy s plnou nádržou. No a samozrejme dovolenka min. jedna v lete a jedna v zime na tých najkrajších miestach ....
A aby som nezabudla kopu peňazí na účtoch a doma v skriniach.... a kvalitnú tlačiareň v prípade menšieho nedostatku.... 😉

travelllerka
1. júl 2022

Za mňa ideálna rodinka 0 deti, 0 zvierat, len muž a žena so spoločnými záujmami a dostatkom financii 🙂

andrejka1974
1. júl 2022

@konik07 pre mňa bola vždy snom mať veľkú rodinu a byť v pohode a všetko zvládnuť s úsmevom a aj sa nám to podarilo mám krásnych 5 deti a sme občas šibnutí stále sa smejeme bavíme ale hlavne šťastní aj so všetkými starosťami čo nám život priniesol

janickacrazy
1. júl 2022

@konik07 ja som chcela mať aspoň 2 deti, ideálne dievčatá, mala som 2 nevlastné baby a k tomu mám teraz 3 chlapcov, tak snáď stačí a samozrejme nemôžem opomenúť môjho manžela, ten je ideálny pre mňa. Nikdy som nesnívala o dome a živote na dedine, ale nakoniec som tu. 😂

yoo_saerom
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sparrows
1. júl 2022

0 detí, to je pre mňa ideál 😂😂

silvike
1. júl 2022

@konik07 Nikdy v zivote som nemala takto vysnivanu "rodinku" ze napr. dve dievcatka alebo parik a pod. Proste vobec. Ja som ani muza, ani svadbu, ani dom nemala vysnivany veru. Proste len som sa zamilovala, vsetko klaplo a bola vysnivana svadba ( taku aku sme si proste vtedy urobili s milion nedostatkami a komplikaciami ktore sa pritrafili od vyzdoby, cez saty, prstene atd.). Potom byvanie u svokrovcov 1r., potom vlastny minibytik ktory sme si prerobili, potom kupa domu ktoreho dokoncenie je v nedohladne a pomedzi to tri krasne, zdrave deticky s ktorymi to je niekedy uzasne, niekedy na prasky...a takto si zijeme a ideme dalej. Den za dnom, rok za rokom, zdolavas co zivot prinasa. Stale spolu, raz sa mas chut rozviest a vzapati sa milujete...no proste "vysnivana" rodinka.

silvike
1. júl 2022

@konik07 Ale vlastne ma teraz napadlo, ze ano, mala som taky vnutorny vysnivany pocet deti, ze 4. Ale nesplnilo sa mi to celkom. Mam 3 a jedneho anjelika v7tt.