Hypotéka - novostavby

decembrovka77
25. jan 2018

čo si myslíte o dnešných cenách novostavieb v BA? koľko % z príjmu ste ochotné dať na hypo na byt? uvažujeme o novom bývaní, ale strašne sa bojím tej hypo...máme 40 rokov

nelinka888
25. jan 2018

Tak to bude ale celkom ťažké, lebo podľa mňa by vám podľa veku už napríklad na 30 rokov asi úver nedali..

livia18
25. jan 2018

Aj my ťahame na 40 ku..a uvažujeme o novom byvaní.Aj my s toho mame strach...ale je rozumnejšie platiť hypoteku ako podnajom v našom pripade.kvôli tomu si pravdepodobne tu hypoteku nakoniec zoberieme..rozmyšľala si už v kt. Banke je to najvyhodnejšie?

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
decembrovka77
autor
25. jan 2018

@tanapeta miláčik, čítaj s porozumením...píšem, že NOVÉ bývanie, takže jedno už máme a chceme nové...väčšie a mladšie🙂))

decembrovka77
autor
25. jan 2018

@livia18 mne z toho vyšla csob banka najlepšie zatiaľ, ale ešte nemám všetky prejdené...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
namornicka
25. jan 2018

je dobré sa poradiť s hypotekárnym poradcom. My sme tak urobili minulý rok a odporučil nám banku, ktorá mala v tom čase najnižší úrok. Tie produkty sa menia, treba si vždy zistiť aktuálne info. A ceny novostavieb v BA sú vysoké, ja sa divím, že to za tú cenu ľudia kupujú.

decembrovka77
autor
25. jan 2018

áno ja viem ako sa to robí...ja som chcela rozprúdiť diskusiu o tom, koľko do toho vraziť...ak predáme náš byt ešte stále potrebujeme do nového dať hypo...že koľko by ste boli ochotné v 40ke si zobrať...viem, že je to individuálne, ale tak orientačne

baboobchod
25. jan 2018

vydeľ vaše celkové zadĺženie (čiže výška úverov resp. zostatkov na nich ktoré máte) / ročný príjem (oboch spolu). Hodnota nad 8 je už podľa NBS nebezpečná.

mirola
25. jan 2018

@baboobchod a rocny prijem v cistom, alebo hrubom ?

mirola
25. jan 2018

to kde je to pre daneho klienta najvyhodnejsie je individualne, neda sa orientovat tabulkovo.

decembrovka77
autor
25. jan 2018

@baboobchod ak by sme zobrali hypo, vychádza to na 2,7...a máme dve deti

baboobchod
25. jan 2018

@mirola v čistom

baboobchod
25. jan 2018

@decembrovka77 by si sa divila, do akých čísel si ostatní až trúfajú 🙂

decembrovka77
autor
25. jan 2018

dám to prečítať mužovi, on sa bojí viac ako ja:D

eri11
25. jan 2018

kokso nechce sa mi verit ze zijes v BA. V BA je million mladych 30-40 ludi co maju stotisicove hypoteky, inac to ani nejde. Staci sa opytat kolegov v praci 🙂 Bud si budes setrit 30 rokov a byvat v malom byte do dochodku, alebo si uzijes kvalitu byvania s hypotekou na krku ako 90% ml.ludi. Ak si kupite byt v dobrej lokalite, vzdy ho vies predate keby nieco.

eliska13
25. jan 2018

@eri11 ale ona už býva možno ma splatené, či malú hypo a teraz kvôli rozmaru sa boji, že zahuci.Ano, a v Ba a celkovo na Slovensku má problém so splácaním každý 5 clovek

decembrovka77
autor
25. jan 2018

@eri11 však ja to chápem, že majú, aj ja som mala...mám 4 izbák 78m, stará bytovka...chcela by som novostavbu a sto metrov chápeš, teraz alebo už asi nikdy, lebo vek nepustí...tiež to neviem za pät rokov splatiť, navyše lyžovačky, dovolenky, chalupa, vedieme nákladný život a neviem čo z toho som ochotná obetovať...a či to aj o pár rokov budem vedieť splácať...dve deti tiež budú stále viac potrebovať...
ale ďakujem za názory, asi dokopem toho môjho do niečoho🙂))

eri11
25. jan 2018

@decembrovka77 chapem clovek si chce aj uzivat ten zivot

simca06022011
26. jan 2018

My sme brali a veľké oči boli... Treba nám väčšie, každý svoju izbu a pracovna a čo ja viem čo. Polka nevyužitá do dnes. Doslova mám izby zavreté. Detto cena, mimo ba, 200t novostavba a do opravy a prispôsobenia islo hádam aj ďalších 100. Úver sme v pohode dostali, spláca sa zrýchlene, žiadne mini splátky na 40 rokov, veď nebude mi chlap v 80tke zarábať určite :D a ja v 70 tiež veľmi asi nie. Pohodlie človeka je preč, rátanie hotovosti sa mi nevyhlo🙂 zase v kľude som, prinajhoršom sa predá dom ak nebudú peniaze... Z toho sa nestrieľa 🙂 ale ja musím za mňa povedať že väčší kľud som mala v byte :D

damoska
10. máj 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.

ak si dobu splacania skratite, prečo by ste hypoteku nemohli dostat? Chcete novostavbu rodinný dom?

doriss_po
Odpoveď bola odstránená
Zobraz