Hryzenie detí v škôlke.

buba7
23. okt 2019

Baby, máte skúsenosť, že Vaše dieťa hrýzlo, alebo bolo hrýzené deťmi v škôlke ?

jumama
23. okt 2019

Robia to deticky, ak nerozumeju a nedokazu sa este inak dohodnut,, ak im vadi niecie spravanie. Proste akoby tym vyjadruju svoj nesuhlas, zmatenost z noveho prostredia, ludi.

erikavesela
23. okt 2019

@jumama to snad nie...ved od toho je tam ucitelka, aby dala na to pozor..keby mi prisiel maly zo skolky dohryzeny a nikomu by nic neurobil, tak by som tam urobila bordel ako svina...

simusiatko83
23. okt 2019

@erikavesela napr. u nás v jasliach sme mali dve deti také... A to boli najlepšie a najvychovanejšie deti...... Z dobrej rodiny...A verte nedá sa mať oči úplne všade a to sme tam 4 na 20 detí... Furt lietame sledujeme a pod.
Jedno bolo dievčatko tak zlatučké, krásne, slušne výchovné a veľmi šikovné na svoj vek a niekto jej trhal hračku (väčšinou také vybiokná alebo moc rozmaznané deťúrence) tak na obranu pohrýzla.. A nikdy by ste nepovedala, že také dieťa pohryzie.... Bohužiaľ stačí, že sa na sekundu človek otočí na druhé dieťa..... Tiež sme mali na prevádzke syna pani sudkyne kt. V 3 rokoch rozprával, že nás zabije, podpáli a pod. (asi jeho mama doma nahlas čítala spisy) musel sedieť len medzi nami lebo keď sa pohol hryzol len tak bez príčiny.... Ju ako matku vôbec nerešpektoval, hrýzol, kopal v šatni aj ju a ona sa len ticho pozerala....a milo naňho ved Lukasko prestaň, nerob a pod. Hoooodinu trvalo kým ho zobrala zo šatne.... Niekedy sa tak isto stalo, že jedna prebalovala, druhá šla na WC, tretia pre čaj a štvrtá sa od neho na sekundu Otočila aby pomohla druhému dieťaťu a už išiel hryzúci..... Napokon sme ho museli vylúčiť z jasličiek pretože to bolo neúnosné...... A to my sme 4 na 20 deti.... Kde v škôlke je jedna doobeda a druha poobede na 25 až 30 deti tak ta učiteľka fakt nemôže mať nonstop oči na každom........ A keby pohrýzlo práve to vaše dieťa??? Lebo to od niekoho odkukalo a pod. Napr. Aj z rozprávky? Môjho malého mi minule dali zo škôlky, že pohrýzol jedného chlapca kvôli nejakému autíčku... Keď som sa sním rozprávala a snažila sa mu dohovoriť... Pretože to nikdy neurobil a ani nič podobné... Na otázku odkiaľ to má mi povedal, že to videl v jednej rozprávke.... Tuším to bol Dobrý dinosaurus... Kde to malé dieťa sa správalo ako zvieratko a hrýzlo...

erikavesela
23. okt 2019

@simusiatko83 keby pohryzol, tak si to s nim vyrozpravam a musel by sa ist ospravedlnit..pre priklad... nas syn dostal buchnat od jedneho chlapca v skolke a to preto, ze mu zhodil hrad z kociek...som mu povedala, ze sa nemoze cudovat, ved chlapcovi urobil zle on prvy...a bolo vybavene...odvtedy to neurobil...

miadi
24. okt 2019

Moju malu 4r pokusala jej 3r kamoska ked bola u nas koli hracke sa natahovali. Až do krvy a poznaju sa 2roky. Strasne zlate decko inak a uz som davnejšie pocula ze kusla aj ine dieta. Ja som z toho nerobila big deal a mala jej odpustila rychlo na to zabudla este kym mala modrinu. ( mà pamat ako sklon len tiez sa k tomu nevracala)

pininka1
24. okt 2019

Mojej kamarátke pre to vylúčili syna. A pritom to robí kopec deti, hlavne tie čo nevedia komunikovať a je to pre nich nová situácia. Samozrejme že ak to robí dieťa celý rok, tak to treba riešiť. Ich vylúčili po mesiaci, s tým že dva týždne bol už doma. Hneď prvý deň ho označili ako problémového. Ja som v škôlke robila a boli tam deti čo robili aj horšie veci, ako je kusanie a my sme tam na to,aby sme to eliminovali čo najviac.

annadan
24. okt 2019

je to buď forma agresivity alebo bránenia sa. ty musíš vedieť, kam tvoje dieťa patrí, no rozhodne by som to riešila s pani učiteľkou. no ak je tvoje dieťa to agresívne, tak veru ako ak bude neustále napad deti, tak ho môžu vylúčiť

momi1_1
24. okt 2019

@buba7 myslím, že záleží aj na tom koľko rokov dieťa má, treba mu vysvetliť, že je to zlé, že sa to nerobí a ako by sa mu páčilo keby ho pohryzeš ty...

gir
24. okt 2019

@erikavesela a čo by si spravila? Nebola si tam aby si to vedela adekvátne posúdiť? Učiteľka predsa nedrží každé dieťa za ruku a kusnutie je sekunda.

erikavesela
24. okt 2019

@gir urcite by som chcela vediet, ktore dieta to bolo a urcite by som trvala na rozhovore s jeho rodicmi...pozri...ja som som so svojim starsim synom zazila sikanu a nikto nebude mojho druheho syna hryzt alebo tlct...ked je to v ramci normy, ze si riesia ako deti problemy medzi sebou, to akceptujem...ale hryznutie nepatri medzi bezne spravanie sa...este som o takto niecom nepocula a to uz mam starsieho v 7. rocniku a vychodil vsetky triedy v skolke...

simca06022011
24. okt 2019

jasne, normalne.. casto mam skusenost s tym, ze sa hryzie v obrane... ALE napr u ans v jaslickach, bol chlapec co hryzol zaradom deti :DD inak bol zlaty... prestal az ked ho moja uhryzla spať.. ale to boli take hryzance, ze dcera mala komplt chrup otlaceny na ruke... urcite ak to nie je dlhodobe a neotlakaju sa deti hlava nehlava, nebudem robit dramy kvoli tomu a nebodaj nahanat riaditelku, rodicov a co ja viem koho.

ciusinka
24. okt 2019

My sme mali taky problem, mojmu malemu kvoli tomu na 2,5 mesiaca prerusili dochadzku v skolke a museli sme ist k psychologicke..U nas bol podla mna problem v tom, ze maly prestupil do skolky z jasli v priebehu skolskeho roka, od februara, mal cerstvo 3 roky, dostal sa do triedy, kde boli 4-4,5 rocne deti, takze tam bol najmladsi, plus uz to bol zabehnuty kolektiv..A z dvoch uciteliek bola jedna uplna krava, od prveho dna s nim mala problem, ze sa obleje pri umyvani ruk a treba ho prezliect atd..Proste vsetko jej na nom vadilo a nebola schopna pochopit, ze ho nemoze schopnostami porovnavat s tymi starsimi detmi, ja som od zaciatku z nej mala zly pocit a dieta citi, ked ho niekto nemusi..Takze hryzol deti, ale mne to dlho tajili, az zrazu jedneho dna ma ucitelka privitala s tym, ze riaditelka so mnou chce hovorit, tak som isla za nou a vybalila tam na mna, ako ho docasne vylucuje, ako s nim mam ist k psychologicke a priniest jej papier atd..2,5 mesiaca bol maly doma (co bola fakt sranda, kedze som rozvedena, tak vykryt celu tu dobu bolo na slucku, esteze obe babky boli k dispozicii)..Psychologicka nic zle nezistila, praveze ked mu davala robit ulohy, tak zvladal aj ulohy pre deti od neho o rok starsie..Isla som so spravou od psychologicky za riaditelkou, v septembri znovu nastupil do skolky, v triede mal vekovo seberovne deti, prevazna vacsina isla do skolky prvykrat, takze sa zabehavali spolu a cuduj sa svete, odvtedy je vsetko v uplnom poriadku.. Este som zabudla detail - tu zlu ucitelku prepustili, pricom ja som sa na nu pred riaditelkou nestazovala, ale tak asi s nou bol aj iny problem, resp. niekto sa na nu stazovat musel.. A odvtedy je vsetko v pohode..Nehovorim, ze je maly anjel, on je aj dost hyperaktivny, ale nikomu nic zle nerobi..Keby som bola vedela, ako to dopadne, tak by som ho nedavala do tej skolky, ale ukoncil by skolsky rok v jasliach a do skolky by isiel az od septembra, ale tak nemohla som vediet, ako to cele dopadne..

gir
24. okt 2019

@erikavesela a kto písal že hryzenie patrí medzi bežné správanie sa. Reagovala som na to, keď si napísala že by si tam spravidla, citujem"bordel jak sviňa". Učiteľka takéto správanie neprejde bez povšimnutia a pokiaľ by to bolo extrémne,sama pozve rodičov na pohovor. Pokiaľ si nemala sama na starosti cca 15 detí,tak nevieš o čom to je. Je mi ľúto že si mala skúsenosť so šikanou.

gir
24. okt 2019

@gir oprava 23 deti

hettinka
24. okt 2019

@buba7 áno, syn chodil dohryzeny na chrbte, na pleci... povedali sme to učiteľke.

luna116
25. okt 2019

Zažila som, že trojročný pohrýzol jednorázovo dve deti v škôlke, nerozprával veľa, zrejme sa nevedel ako inak brániť, navyše to mal odkukané od ročného brata, ktorý toho staršieho pravidelne hrýzol, keď mu šli zuby, po rozhovore dieťaťa s rodičmi sa to doteraz neopakovalo.

maciatkolulu
25. okt 2019

@erikavesela ono deti robia všeličo, ale na bordel ako sviňa, no neviem, ono naozaj nikdy nevieš ako sa reálne konflikt stal. A to vážne, že od toho tam je učiteľka? Asi si nemala a nestrazila viac malých detí naraz.... Inak by si to nemohla napísať. Moja mladšia kusala staršiu jedna radosť. Inak sa nevedela brániť a mohla som dávať pozor, kusla aj mňa 😉.

erikavesela
25. okt 2019

@maciatkolulu ano..urobila by som tam bordel...jaaaj klasila kona...ideme sa chytat za pismenka....nie, tolko deti som nemala a ani mat nebudem...ano, ucitelka si ma dat na deti pozor...moj starsi chodil do skolky a ked sa nieco stalo, tak ucitelky po rozhovore vedeli, kto to urobil a dali sa veci riesit..u skolakov je to ine, tam uz su deti starsie...ja som teda este nestretla dieta, co schvalne kuse...ani, ked nevedelo rozpravat, ani ked sa ocitlo v kolektive starsich...keby si si odzila to, co som si odzila ja pri sikane starsieho v skole, tak by si veci videla inak...ver tomu, ze to nie je med lizat a potom by si pochopila, ze vsetko ale skutocne vsetko, co deti robia ma niekde korene...aj to hryzenie...deti len opakuju...nic ine

erikavesela
25. okt 2019

@maciatkolulu teraz ma nechyt zase za pismenka...tym som nechcela povedat, ze deti rodicia doma kusu...len to, ze to niekde videlo, skusilo a zafungovalo...a preto to zopakovalo..hlavne dieta, ktore nevie rozpravat...

maciatkolulu
25. okt 2019

@erikavesela noooo, naozaj sme sa doma neokusovali😉a mala mala ledva tri zuby a ešte nechodila, takže od pozorované neviem odkiaľ. Je to bežné u malých detí, ver mi😉 dokonca ma do brafavky kusla😂😂😂a riadne. Iba raz, ale, lebo som ju prestala dojčiť a to hneď pochopila, že toto teda nie.