Hovoríte deťom "ľúbim ťa"?

15. máj 2020

Ahojte hovoríte to svojim deťom každý deň? Alebo s nimi proste trávite čas a nejak predpokladáte že to vedia. Ja svoje deti zbožňujem ale hovorím im to zriedka lebo mi to príde neprirodzene keďže som to sama v detstve nepočúvala. Ako prejavujete deťom svoju lásku? 🙂

slecnabe
15. máj 2020

ja to hovorím často a paradoxne práve preto, že som to v detstve nepočúvala a strašne som po tom túžila

jami33
15. máj 2020

@slecnabe podobné 🙂 opakujem im to skoro každý den

kkkatkaaa
15. máj 2020

Áno. Aj viackrát denne. A nielen ja mojim deťom, ale aj oni mne. Niekedy je to ich,, mamka, ľúbim ťa " tak skvelo načasované, že moja zlá nálada alebo smútok je hneď preč ❤️

pininka1
15. máj 2020

Podľa veku,viem že už 12 ročnému je to trápne. Malej ktorá má 3 roky denne, keďže aj ona mi to stále hovorí.

deginko
15. máj 2020

Áno hovorím to dcérke každý deň,ani neviem prečo,ale úplne spontánne to ide zo mňa...a takisto aj ona mne každý deň vyznáva lásku

klarissa25
15. máj 2020

každý den, a malý mi tiež niekedy len tak povie lubim ťa, vtedy ma tak hreje pri srdiečku 🙂

aylinn
15. máj 2020

Ja som to tiež nikdy nepočula keď som bola malá a priatelova rodina si to hovoria niekolko krat do dňa aj bratia dospeli medzi sebou a jeho sestra 12r mi raz povedala že ma lubi tak som ostala ako obarena😁 som nevedela ako reagovať. Svojmu malemu to budem určite omielať každy deň💝

jankaovecka
15. máj 2020

Ano denne, casto ich objimam a laskam, vzdy ked ma napadne. Snazim sa ich ubezpecit ze som tu stale pre nich, ze su pre mna naj a ze ich lubim aj ked som na ne nahnevana😀 ani ja som to nikdy nepocuvala od nasich a myslim ze je to chyba.

k_a_j_k_a
15. máj 2020

Hovorim im to casto, mozno nie kazdy den. Ja mam ale uz vacsie deti - 10, 11rokov- a uz chodia ony a hovoria mi to. Su teraz take viac mojkacie, tak si to uzivam, lebo obcas uz zauraduje puberta a ofuky a vtedy su na odstrel 😜

luciferkax
15. máj 2020

@pininka1 môj 12rocny sa stále usmeje a postiska sa

Áno hovorím im to, práve preto, že mne v detstve nikto takto nerozprával

hrasocek12
15. máj 2020

Ja jej to tiez hovorim stale a vzdy sa jej rozsvietia oci, ani ja som to v detstve nepocuvala ale som si povedala ze detom to budem stale hovorit preto lebo mne to ako dietatu chybalo velmi 😪

pehavcek
15. máj 2020

Ano, vzdy pri zaspavani, lebo to su take krasne chvile ked sa mojkame. A ak to nepoviem ja tak to povie on. Cez den niekedy ked to tak citim, ze mu to chcem povedat. Nie preto, ze by sa to malo. A nemam potrebu mu to hovorit kazdu hodinu. Ale napriklad nas minule nahneval a boli sme vazni (ziadny cirkus) ale maly bol smutny a zahanbeny. A mala som potrebu mu povedat, ze napriek tomu ze nas nahneval tak ho velmi lubime a vzdy to tak bude. Ze aj ked sa pre nieco hnevame tak ho lubime.

1gabriela13
15. máj 2020

Áno, hovorím to dcére denne možno aj 100x. Ale ide to zo mňa tak automaticky samo od seba.

deti95060810
15. máj 2020

lásku prejavujem činmi... napr. vyrátam úlohu 🙂

ivangeline
15. máj 2020

Nie každý deň ale často. 🙃

pink_lady
15. máj 2020

každý deň..

veronikaszabova
15. máj 2020

Kazdy vecer ked idu spat 🙂

lean31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lean31
15. máj 2020

Poviem im to veľa krát za deň a to práve preto, že ja sama som to nikdy nepočula ako dieťa.

danulicek
15. máj 2020

od mojich rodičov som to nepočula ani raz. raz ako puberťáčka som im to povedala ja, ostalo trápne ticho... otec prepol správy, mama išla umyť riad... to bolo hrozné a trvalo mi dlho, kým som sa z toho otriasla 🙂 dala som si záväzok, že mojim deťom to budem hovoriť aj keby čo bolo. a ono to prišlo prirodzene , žiadne nasilu, žiadne "musím im to povedať"... hovorím im to stokrát za deň (ale stokrát za deň aj kričím, takže je to vyrovnané 😀). a hovoria mi to aj oni a na toto som mimoriadne pyšná, že sa neboja vyjadriť svoj pocit, ako som sa bála ja 🙂

nana8989
15. máj 2020

Malej 1,5 roka to vravím každý deň odkedy sa narodila. A aj večer keď ju ukladám spat a dám jej pusu ❤️ a keď jej to poviem cez deň tak sa na mňa hneď pozrie a usmeje. Aj keď mi na to ešte neodpovie tak vidím, že cíti čo to znamená a hreje ma to pri srdci ❤️

lenkamatkova
15. máj 2020

my sme si to s mamkou nehovorili keď som bola dieťa, ale ako som dospela začala som jej to sama hovoriť a teraz si to vravíme vždy keď od seba odchádzame alebo skladáme telefón 🙂 na nezaplatenie...mrzí ma že sme to nemali zaužívané

bagre
15. máj 2020

úplne každý deň asi nie, ale naučila som sa vyjadrovať lásku aj slovne. ja som to nikdy od rodičov v detstve nepočula.

petulaptt
15. máj 2020

Hovorim im to casto a aj dcera casto mne. Len tak proste, lebo to tak citime. A tiez si nepamatam, ze by som to od mojej mamy pocula.

korunka1
15. máj 2020

Ja svojej ,takmer 17 rocnej, denne...a vôbec sa neostycha

katkabg
15. máj 2020

Stale vravim ako "JU" milujem....moju dcerku a to ma 10 rokov 😊😊 budem ju milovat naveky

hammy
15. máj 2020

Áno, že ich ľúbim na koniec sveta a ešte kúsok ďalej... Každý večer. A cez deň podľa situácie, tak niak prirodzene ako si to aj s mužom povieme, tak aj im a ony nám. Možno sa to zmení, keď budú starší a bude to trápne😂

otazka1
15. máj 2020

Nasa ma 1,5 a hovorime jej to s muzom kazdy den. Nie ako povinnost, ide to prirodzene, chcem aby vedela, ze to tak je. Dneska ked zaspavala som jej to nepovedala, lebo som rozmyslala nad niecim a ona ma pohladkala a povedala 'lubim ta' mne. Prvy krat. Myslim, ze to ma zmysel deťom opakovat 😊

majka9094
15. máj 2020

Ani ja som ti doma nepočula mam 10 mesačného drobca a aj viac krát denne mu poviem zlaticko velmi ta ľúbim a si moje vsetko

jaruska_12
15. máj 2020

Každý deň každý večer keď zaspáva hovoríme si to navzájom ♥️♥️♥️♥️♥️