Holenie intímnych partií

17. nov 2019

Ahojte maminky! Som na MK uz dlho, ale toto je tema, ktoru sa hanbim preberat aj osobne medzi kamoskami ... tak ked sa objavila moznost zalozit diskusiu anonymne, povedala som si, ze ju vyuzijem 😊. Som rozvedena, blizsie k 40 ako 30, od rozvodu bez partnera. Vzdy som si holila max.tak bikini oblast, aj to len v lete kvoli plavkam - vzdy sa tam vyhadzem bolestivymi cervenymi vriedkami. Tak si hovorim, ze lepsie zarastena ako vyhadzana 😛. Ale mam taky dojem, ze v dnesnej dobe sa vyzaduje dokonale hladka pokozka, vsade, aj "tam dole". Tak mam trosku taky blok, ze ak si aj najdem partnera, ako to bude vnimat, budem sa bat 1.krat sa pred nim vyzliect. Je uz automaticke holit sa aj tam? 😛 Inak sa upravujem, holim vsade, len tam mi je to take problematicke ... Pisem len z mobilu a nejako mi to blbne, nevidim posdne riafky, tak t9 idem skusit odoslat ...

el74
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akinom0077
17. nov 2019

Ja sa holim vylucne nasucho vzdy s uplne novou jednorazovou ziletkou, potom oplachnem a dam detsky puder. Takymto sposobom nemam ziadne vriedky ani zacervenanie. Akonahle by som sa ohlolila napr lactacydom, alebo penou tak sa mi urobia nepekne cervene pupaciky. Takze u mna len tak ako som popisovala.
Ak sa citis dobre takto ako si neries ako bude reagovat novy partner alebo aka je doba. Urob tak ako sa citis dobre ty! Ked chces oholit len bikiny tak urob tak. Nerob to koli dobe ani chlapovi ziadnemu nikdy. Ked tak koli sebe.

nika82
17. nov 2019

a holis s hora dole ci naopak

autor
17. nov 2019

@el74
@akinom0077 no, ale ja tam mam fakt "prales", pri porode ma tam holili, a 2 ziletky na mne otupili 🙊😂😂 viem si predstavit ostrihat a boky vyholit ... len tam mi vzdy naskacu vriedky tak 2 dni po ... vyskusala som to vselijako osetrovat, holit ziletkou, depilacnym kremom ... vzdy to iste. Vzdy mam stresy, aj ked idem na preventivku ku gynekologovi, ze co si o mne pomysli 😛 rada by som bola aj tam hladka, ale proste, sposobuje mi to diskomfort 🤷‍♀️

bobula46
17. nov 2019

Tak si kúp holiaci strojček. Ja som jeden čas používala iba to a s nastavcom. Nebudeš úplne do hladka oholená ale zas vždy lepšie ako úplne zarastená.

autor
17. nov 2019

@nika82 zdola hore ... a zasa, ked si vezmes, tie chlpky mam aj vyslovene.. ehm dole, a tam je to duplom citlive, bojim sa, ze sa dorezem ...

777januska777
17. nov 2019

Nie neholim 😀 asi som divná (a mám do 30), ale keď nemusím neholim sa, keďže ja mám celkovo dosť problémy či už s mykozami alebo tak (a ževraj holenie to ešte zhoršuje). Podľa mňa to vôbec nie je nutné, môjmu manželovi to vôbec nevadí (aj keď niekedy ma nejaké vtipky, ale to všetko v rámci srandy). A nikdy mi nenapadlo to riešiť. Ak by to partnerovi vadilo, tak by som to nejako skúsila riešiť, ale ak mu to nevadí, nebudem predsa dopredu zbytočne riešiť veci, ktoré mne nevadia 😀 no a ak sa budeš báť vyzliecť pred partnerom, tak asi by bolo dobré nespať spolu dovtedy, kým sa pred ním nebudeš báť vyzliecť, pred človekom, ktorého nepoznám a on nepozná mňa sa predsa nebudem vyzliekať 🙂

caroline_
17. nov 2019

@akinom0077 wau nasucho, to by mi ani nenapadlo ze sa da :D

nika82
17. nov 2019

NO len stym že zdola hore ti to skôr zaraste

bavlnka92
17. nov 2019

riešim detským púdrom.. iné mi zatiaľ nepomohlo.. 😒

autor
17. nov 2019

@777januska777 ano, s mykozami mam aj ja problem od detstva v podstate ... tak tiez mi to komplikuje. Jasne, ze pred neznamym clovekom sa nebudem obnazovat 🙂 Napadnikov mam stale, ale prioritne su pre mna deti ... a okrem toho uz rok som v podstate platonicky zahladena niekde .. ale to uz je ina tema 😉

777januska777
17. nov 2019

Tak vidíš, ak sa predsa odhališ pred partnerom, ktorého budeš mať rada a on bude mať rád teba, tak takéto veci vôbec nemusíš riešiť. Ak mu to bude vadiť, tak ti to povie a potom to spolu môžete predsa prebrať. Veď budete dvaja rozumní ľudia a normálne si takéto veci poviete priamo už s tým konkrétnym. 🙂

ukulela
17. nov 2019

Zdola hore sa nehol, to ti skôr podráždiť pokožku. Lepšie je zhora dole. Ak máš prales, kúp si strojček holiaci, ale taký aj na zastrihavanie. V poho pánsky. Všetko zastrihni trebárs na 5 alebo 3 MM a boky potom takto krátke vyhol, ak nechceš aby trčali. Ale zhora nadol. Nie proti smeru rastu. Ak krémom keby si tak v smere rastu ho dávaj dole. A tiež použiť až po skrátení.

lucyluv
17. nov 2019

Použi strojček na skracovanie, budes upravená a nemusíš sa bat žiadnych pupakov z holenia.

nikpa
17. nov 2019

No tak si to skús aspoň volako zastrihnut 😀 niekto tu spomínal strojček na holenie s nadstavcom, to je podľa mňa super nápad. Nebude to dohola ale osobne si myslím, že úplne hladké sa páčia len pubertakom 😎

akinom0077
17. nov 2019

Tak skus moj postup za to nic nedas ale ostrihaj pred tym🙂 potom sa umy a zapudruj. Si ma rozosmiala ze dve ziletky na teba minuli😂

akinom0077
17. nov 2019

@caroline_ / vidis da🙂 moja kamaratka to praktizuje rovnako dokonca holim proti smeru... fakt mi to funguje ziadne pupaciky nic vyhadzane... skusila som viac x s lactacydom aj penou a prave vtedy mam cervene pupaciky.

lucyluv
17. nov 2019

Inak moja Babka vzdy vravela, ze "kde je chlp, tam je chut" 🙂

zuzumajko
17. nov 2019

Ja ti poradim ine 🙂 je to bolestive, ale ak vydrzis, stoji to za to. Cukrova epilacia. Fakt bolestive ale skua to najskor na bikini casti. Nevyhadzes sa.
Plus, ja som sa zvykla vyhadzat tiez na biki oblasti. Teraz sa holim tak, ze najskor sa osprsim, zmyjem vlasy...proste porobim co potrebujem.v sprche, a holim az na konci. Normalne s penou. A holim zo stran, nie zdola hore. Plus, akonahle sa doholim, okamzite na tie miesta davam muzsku vodu po holeni. Nivea bielu. 🙂 co sa tyka tych vyrazok, mas ich preto, lebo neholis casto. Aspon to mi povedala kozmeticka

tinatitti
17. nov 2019

Depilácia intímnych partii (brazílska depilácia) je najlepšie riesenenie. Jednak to stačí raz za mesiac, neskôr ak chodíš pravidelne, tak to vydrží takmer 2 mes. A nemáš žiadne vyrážky ani nič podobné.

zuzumajko
17. nov 2019

@tinatitti ja som pred tehu davala.cukrovu epilaciu a uprimne, vydrzala max tyzden 😅 strasne rychlo mi rastu vlasy aj chlpky 😅😂 takze aai je to u kazdeho ine. Kazdopadne s tebou suhlasim. Je to sice bolestive, ale fakt najucinnejsie

stankadu
17. nov 2019

použi strojček alebo OneBlade. Strojček necháva také krátke chlpky a OneBlade oholí, ako žiletka, no nasucho.

majlo1234
17. nov 2019

Ja som tiez za brazilku, holenie mi problem nerobi, ale predsa len si nevidim vsade a ja mam chlpy s prepacenim aj v zadku :D takto idem raz za mesiac a mam pokoj

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzumajko
17. nov 2019

S laserom je jeden problem - ak ma materske znamienka, je v prdeli. Ja mam vsade materske znamienka, laserom nepouzitelna 🤷🏼‍♀️😂

autor
18. nov 2019

Baby, dakujem za pocetne ohlasy 😉
@ada12345 no co uz, som taka trapka s pralesom 😂 rodila som necakane o mesiac skor, cele tehotenstvo rizikove, tak to ma vtedy asi najmenej trapilo ... 🤷‍♀️

autor
18. nov 2019

@majlo1234 no, to je to, ze ja mam tiez chlpy vsade, aj v tom zadku a predku ... 😛 nechcem sa tu pustat do nechutnych opisov ... a tam si fakt neviem predstavit akukolvek depilaciu ... a kto by mi to robil ... 😛

zuzumajko
18. nov 2019

Ver mi, ze zenske co depiluju toho uz zazilo 😂 ony su ostrielane. Ziadna hanba, ziadne premyslanie. Vazne. Ja mam tiez dost chlpkov hustych a zvladla som s mojim strachom z bolesti. Naozaj skus najskor tie bikini. A uvidis ci sa das na zvysok 🙂 drzim palce

akinom0077
18. nov 2019

@ada12345 / pred laserom musi byt oholena....

akinom0077
18. nov 2019

@majlo1234 / mesiac ti to vydrzi hladke?