Hmyz na stene po búraní steny

borihh
14. okt 2019

Asi pred mesiacom sme doma burali jednu stenu a odvtedy každé ráno nájdem na stene minimálne dvoch takých ako keby cervikov, nie väčších ako zapalkova hlavička, hnedé a povrch majú ako keby pevnejší ale nie ako šváb a majú viac nôh.. Nemam fotku lebo vždy to hneď zabijem než má to napadne, ale môže to byť z toho burania alebo zo zimy, ktora už ide??

nada847
14. okt 2019

@borihh aku stenu ste burali? Moze to byt ze tam boli alebo to je len zhoda nahod, nevieme aky to je chrobak moc neporadime.

klarik707
14. okt 2019

hmm tazko povedat, no nabuduce, pred tym nez ho zachromozdis, by si ho veru mohla aj odfotit, kedze chrobakov je spuusta a tazko sa takto hlada, co by to mohlo byt zac. ako ja by som skor povedala, ze to bude zo zimy predsa sa len vsetky ted snazia nejako dostat do domov

borihh
autor
14. okt 2019

No ja to skúsim odfotit, a ono to vyzerá skôr ako larva alebo neviem.. Ani som nevidela ze by sa to hybalo, aj keď to idem zabiť tak sa to nehýbe ale už som si to nasla aj v posteli, takže sa to tam nejak dostať muselo.. Dúfam ze to nie je plostica alebo podobná háveď 😔

telusikk
14. okt 2019

@borihh a to zakaždým iba dve nájdeš? Niekde inde ich nemáš viac, skús si poprezerať aj za posteľov, či si tam náhodu nekladiu vajíčka. A skús spraviť tú fotku, podľa nej sa bude lepšie identifikovať, čo za háveď to je.

borihh
autor
14. okt 2019

@telusikk vždy nájdem tak 2,3 už som odtiahla posteľ, skriňu všetko vycistila a aj tak nájdem ale len v mojej izbe

lenka2710
14. okt 2019

@borihh ja zas mám také niečo v kuchyni,neviem či hovorime o tom istom! Tiež je to malinke a vrch je tiez pevnejsi, vždy nájdem tak dva tri okolo okna, potom pár dni nič a zasa 2-3 ! Tiež neviem či je to nejaký druh musky alebo chrobacika, su fakt maličké

modrava
14. okt 2019

@lenka2710 pozri na gugli cervotoc chlebovy..

lenka2710
14. okt 2019

@modrava Ťažko povedat,možno je to ono,ale všetky potraviny mam v spajzke,ktorá je pri vchodových dverách a tieto chrobaciky mám na druhej strane bytu! A nemám ich v ziadnej inej miestnosti

modrava
14. okt 2019

@lenka2710 oni su vsezrave, ja ich mam najviac v spalni. nasla som ich uz v susenych kvetoch, v mydle, v molitane na zehliacej doske. uz som rozmyslala ze idu aj cez stupacky z vedlajsich bytov, lebo ich obcas najdem v kupelni...
inac, najcastejsie ako vravis.. 2-3 kusy na parapete..

lenka2710
14. okt 2019

@modrava no fasa a ako sa dá toho zbavit,ak teda vôbec

lenka2710
14. okt 2019

@modrava cez stupacky to ma ani nenapadlo

modrava
14. okt 2019

@lenka2710 vies co? neviem ako.
odkedy som nasla cele "hniezdo" tych mrch zazrate v normalnom tuhom mydle co som mala v satniku medzi pradlom, tak neverim, ze im nieco vadi. mali tam vyzrate chodbicky a asi 6 kusov som tam nasla

lenka2710
14. okt 2019

@modrava no tak asi keď nejakého objavím,tak ho zneskodnim 😁 rozoberať kuchynskú linku kvôli tomu nebudem

modrava
14. okt 2019

@lenka2710 ja som 2x vyramovala celu linku a vyumyvala, povyhadovala potraviny... a aj tak sa objavili znova a znova. tak ich zabijam. nastastie su tazkopadne tak to nie je problem..

borihh
autor
14. okt 2019

Baby ja skúsim cvaknut, keď zbadám. Ono to vyzerá skoro ako ta "rybenka" len je to nemá taký ten chvostik ako ona a vyzerá tucnejsie.. No odfotím a snáď mi poradíte aspoň názov, ci je to neškodné😒

borihh
autor
23. okt 2019

Podarilo sa mi odfotit, fotka je priblíženia ale hmyz je úplne malinký 😩 vie niekto co to je?

andel7766
24. jan 2021

@borihh je to kozojed obecny..jeho larvy..