Hluční susedia, čo budia deti

rainbow0508
4. dec 2012

Babeny, ako by ste riesili uvrieskanych permanentne spitych susedov byvajucich nad vami? Byvaju o poschodie vyssie a ci den, ci noc, robia neskutocny hluk. Upozornovali sme ich uz viackrat. Viem, ze po 22.00 je mozne volat policiu...ale co robit, ak to nie je v case nocneho kludu a deti cez den nemozu spat? Su dni, kedy napr. v sobotu rano vstanu a vadia sa a vrieskaju po sebe az do vecera. Uz je to neznesitelne...

erika71
4. dec 2012

Ahoj, my sme mali rómskeho vajdu nad nami aj s nejakou časťou ich famílie , dokonca bývali v 4 izbovom byte 12 -sti spolu s deťmi. Bolo to peklo, riešila som to zakaždým mestskou políciou, keď bolo treba, volala som ich denne dvakrát , dostali najprv upozornenie a potom pokuty. Syn sa vtedy narodil a mesiace mu rušili spánok . Nakoniec sme sa odsťahovali.

renata5
4. dec 2012

ahoj my mame tiez ten isty problem ale aj prave preto predavame byt s tym nic nespravis my tiez volame policiu oni ich upozornia a tymto konci policia odide a robia to iste vsetky sviatky soboty nedele rana spanie mame za 3 roky znicene kazdy den su opity otec zo synom sa bije matka opita dcera hysterka co viac pisat mam zaludocne vredy kvoli nim tolko preplakanych noci dni hadala sme sa s nimi ale to sa neda zatial sa nad nedari predat byt

sorciera24
4. dec 2012

@rainbow0508 ked to nie je v case nocneho kludu neurobis s tym nic 😒 bohuzial....(pre toto by som chcela vlastny dom a ziadneho suseda nad sebou ani pod sebou.....lez financie nepustia...)

nikolet_89
5. dec 2012

@rainbow0508 ahoj toto iste som riesila minuly mesiac...takze ak su podnajomnici tak si mozes pomoct. Ak su majitelmi bytu nepomozes si...Ak su podnajomnici treba zavolat majitelovi bytu a povedat co je vo veci nech im dohovori a ak nepomoze tak treba zozbierat aspon 3 staznosti od 3 rodin v panelaku, ze aj ich rusi ako sa spravaju to treba odniest na UPSVaR. Oni to potom musia riesit. Moze dojst aj k vystahovaniu. Pripadne na bytovy podnik zistit si kto je spravca vasho vchodu a cez neho upozornit majitela bytu...Policiu mozes volat tiez aj mestska aj statna policia je na toto, ale oni niesu povinny otvorit im dvere...potom salezi od policajta ci je ochotny vyhodit poistky aby z bytu vysli a on im mohol dat poriadkovu pokutu...tu mozu davat za kazdym, len zalezi od ich ochoty vam v tomto pomoct. Cez den bohuzial nemozete nic...jedine v nedelu vtedy je v bytovom /domovom/ poriadku akotvene, ze je den pokoja, kedy sa nemoze ani vrtat v panelaku mozete zavolat na policiu aj cez den...a ak su majitelia, no bohuzial jedine dohovor, pripadne si zistit na schodzi ci platia vobec najomne a podobne...v najhorsom pripade sa vystahovat ale ani to nieje moc riesenie, kedze neviete ci nejdete do horsieho ☹

evinkag
16. feb 2013

Ahoj...my mame podobny problem. Pod nami byva rodina velmi hlucna, hadky a buchsmie, spev a hlasna hudba je na dennom poriadku. Mame rocne diet, ktore sa vzdy zobudi ked pustia nahlas hudnu. Uz som z toho zufala, pride mi to akoby to uz ronili schvalne. Zienky da sa s tym nieco robit,alebo to musime len pretrpiet?

lulu090
16. feb 2013

asi ta nepotesim, ale robit sa s tym neda nic. mozes sa stazovat, ale je to vo vacsine pripadov len kratkodobe riesenie. my sme v podobnej situacii. chlapozran, zenska hysterka a 4 deti, ktore neberu ohlad na to, ze pod nimi niekto byva. behaju ako slony a to aj do 23.00, kedy moj skolopovinny syn tazko znasa, malinky 3 mes. to este tak nevnima. tesi ma len jediny fakt, ze uz o 2 mesiace zaciname stavat domcek a konecne odtial odideme

maruska24
16. feb 2013

@lulu090 postaviť dom nie je riešenie ak tam budeš mať podobných susedov. My máme susedov rumunov, kvantum ľudí v jednom dome a je to des. Hluk, krik, hlasná hudba, navyše balkánska od rána do večera, v lete keď sa ani okno nedá zatvoriť je to hrozné. 😠 Nevyrieši nič ani sťažnosť, ani policia, ani dohovor. Jedine veriť, že sa im niečo stane a vypadnú kade ľahšie. 😕

lulu090
18. feb 2013

@maruska24 to mas pravdu, no zatial sa nam zdaju susedia celkom v pohode, ale casom uvidime, ja ale verim, ze to bude dobre. co ine mi zostava 🙂

winipega
19. nov 2013

@evinkag
@renata5
@rainbow0508 ahojte,mam rovnaky problem,chcem sa spytat ako sa to poriesilo u vas?

renata5
19. nov 2013

@winipega byt predany

evinkag
19. nov 2013

no u nas presiel odvtedy cely 1 rok. mladej som uz aj vynadala ale ona sa len pousmeje a ide dalej. tesim sa len na to ked ona bude mat dieta uz ma pred 18tkou. nechcem byt hnusna ale prajem jej aby ju niekto nabuchal a urcite ostane tu byvat u matky maju 3izb.byt bez otca a surodencov tak verim ze tu ostane. a potom si to vychutnam ja...

winipega
19. nov 2013

@renata5 to fakt?? gratulujem 😉 ak mozes prezrad kolko ste ho predavali? my ho mame v ponuke uz od augusta,aj cenu sme uz ponizili a nic ☹ som uz na praskoch z nasich susedov,trpia tym moje deti moj muž,sustavne som nervozna,nevyspata,unavena ☹

renata5
19. nov 2013

vyse roka sme predavali a podarilo sa

winipega
19. nov 2013

@evinkag no u nas to tak skoro neskončí,teraz sa im narodilo dieťa pred pol rokom a ja im to ani nemožem vratit,pretoze sama mam male deti ktore chodia skoro spat a neskoro vstavaju...teda dokial mensiu nezacal ten rachot budit uz o 6rano...dovtedy spavala do 8.a bezne mi zaspava od 19.00 do 21.nakolko u nich zacina vtedy najvacsi ramus,zrejme im dieta spi cely den,kedze pred 23.00 sa malokedy rachot utisi...cez den je starsia v skole,a s mensou chodime vkuse von.takze klud cez den oni maju...

winipega
19. nov 2013

@renata5 a lepšie?no parada,že rok...tiež dlho...no ja dufam,že u nas to nebude dlhšie...nikto ani na obhliadky nechodi,neviem čo sa to deje,akosi ludia nemaju prachy alebo čo...neviem...

rainbow0508
autor
20. nov 2013

@winipega u nas nijako...akakolvek snaha o riesenie sa minula ucinkom

winipega
20. nov 2013

@rainbow0508 a nervy este mas v poriadku?? 🙂 prepac 😵 ale ja uz asi nie.a to nemam ani asocialov alebo ciganov pod nami.normalna rodina s dietatom...ale to je des,u nich padne spendlik a u nas je to rana ako z dela...nechapem co porobili s tym bytom ale pri ukladani deti mam pocit ze sa ohadzuju hrncami,prip.stahuju skrine alebo buchaju nejakou tycou do steny a zarubni.neviem si predstavit co tolko dokazu robit.sustavne,od rana do noci...s prestavkami cez den,ked im asi dieta spi...skoda len ze spi vtedy ked je mne to akurat na dve veci...

renata5
20. nov 2013

@winipega lepsie ovela nakolko sme v podname a zacali sme stavat domcek aby sa uz nikdy nezopakovalo s ozranmy

winipega
20. nov 2013

@renata5 tak to zavidim.my tiez chceme domček,len sa nam byt nedari predat 😒

renata5
20. nov 2013

@winipega raz sa zadari vzdy ked mi maly v noci spinkal a zacali sa byt opity rozbijat nabytok a maly sa mi az triasol od strachu vzdy som prisahala ze to skonci ze odideme a odisli sme treba verit nic ti ine neostava

13mika1313
20. nov 2013

mile mamicky my mame nad sebou cistu katastrofu.. "Herecka" 37rokov co ma styri decka a kazde s inym chlapom si cele dne chodi po byte v opatkoch, naschval trieska so stolickou a jej decka su ako satani prisahambohu, takze keby som ju nazvala bielou cigankou tak tym urazim romov lebo ona im po paty nesiaha.. Uz je to rook co sa tahame po obvodakoch a nemozeme si pomoct.. Socialku na nas zavolala ze tyrame syna tak kompletna kontrola ci nasho bytu alebo synka, pani zo socilaky povedala ze je to nutne lebo je to vazne obvinenie, potom mi jej najstarsia dcera udrela svokru ked sa to den pred vianocami uz nedalo zniest, mali tam party od rano od deviatej a o osmej uz tam svokra nabehla a tak sme volali policajtov, chvilu bol klid , a zase nam zacala opluvat a odtahovat kocik z vestibulu, aby toho nebolo malo my sepkala ked isla okolo mna ze som chhudera a ze si mam kupit nove teplaky atd.. Isli sme von boli styri hodiny (ja manzel syn) a ona isla s tym najmladsim domov a on nechcel ist tak ho tahala po schodoch ako spinave pradlo.. Na to ked vysiel moj manzel so synom povedala na plnu papullu ze teraz von chodia len cigani a zle decka - syn nema este ani dva roky .. a Perlicka je ze ked sme naposledy isli na sedenie kvoli nej tak sedela v aute a smiala sa s tym krasavcom na nas a pritom si pri CUVANI nevsimla ze za nou stoji moj otec s autom.. Nerozbila mu zadne dvere?? ked vysla z auta este nam zacala nadavat ze nikdy nebude mat od nas pokoj a ze ji lezeme na nervy.. Otec nasraty sadol do auta a odisiel lebo by jej musel papulu zmalovat... MA NIEKTO HORsIEHO SUSEDA AKO MY? 😠 😠 🙄

13mika1313
20. nov 2013

@nikolet_89 my sme tiez v najomnom mestskom byte a nemozeme si vobec pomoct 🙄 primator dava ruky prec !!

13mika1313
20. nov 2013

@maruska24 presne

rainbow0508
autor
21. nov 2013

@winipega ja kedze ucim v skolke, mam vytvoreny zrejme limit, kedy uz vypinam pri vyssich decibeloch...vadi mi to, ale co narobim, ked na nich nic nezabera...minule vrieskali po sebe este o pol jedenastej...potichy, aby nevedeli, kto to je, som vysla hore, zatrepala im na dvere a stichli...tyzden patrali, kto to bol...tvarila som sa, ze o nicom neviem...su ozrani, stale sa vadia...a on aj ked normalne hovori, co je teda malokedy normalne, lebo vacsinou vrieska, ma clovek pocit, ze hulaka...on ma aj prirodzene taky hnusne hlucny hlas...predavame byt, ale nedari sa nam...snad sa raz podari...

winipega
24. nov 2013

@rainbow0508 tak to zavidim,ze vies vypnut pri tych decibeloch,mna to praveze nastartuje a chodim zuriva jak pes...a to aj ten nas sused ked normalne rozprava tak mam presne pocit ze hulaka.ma tak hlboky hlas ze dovi...a chodi nejak cez päty takze dupe jak hovado sproste.budia nas o 5 rano kazdy bozi den,a spat chodia okolo 22-23.ticho su len doobeda a poobede ked im spi decko.ja som uz na nervy z nich.oni nie su ozrani ani asociali,to je ta sranda,len su nenormalne hlucni,ako hovorim,dupot stada slonov,ale doslova tak ze mam pocit ze trieska pästou do steny,dvere u nich asi nemaju klucky,lebo trepu tak ze az ma nadvihne vzdy,s ramusom rachotom varia,hlavne o 20.00zacinaju ked ja ukladam deti...no des,je toho vela co robia.tiez predavame a nedari sa.tak si drzme palce nech predame cim skor...

spravodliva
10. dec 2013

@13mika1313
ahoj, my máme tiež hrozných susedov. Tri deti/najmenšie bude mať 3r./. Nedovoláme sa pravdy. Nevedia pochopiť, že neodizolované plávajúce podlahy po ktorých oni behajú, skáču, dupocú sú nad našimi hlavami a že je to náš strop. Čo, že tam majú koberec? Nemá to žiaden vplyv. Niekoľko rokov trpíme hluk, šramot, buchot, dupot skákanie atď. Vraj nie sme tolerantní, veď deti sa potrebujú hrať a hluk je v norme bežných detských hier. Len by som chcela vedieť, čo je to za norma. Tie ich deti sú už školopovinné, 11 a 9 rokov, no nič sa nezmenilo. Prečo? Lebo majú takých rodičov. Vraj ich stále upozorňujú. Zaujímavé, že počujem bežný rozhovor detí ale ich dospelých sa rozprávať nepočujete, nadvláda detí. Veď deti v takom veku už majú iné záujmy, nie len skákať a búchať. Vraj si ich syn potrebuje aj kopnúť do lopty, veď je to chlapec a to je predsa normálne. Mám pocit, že v detskej izbe majú zriadené multifunkčné ihrisko. A nie je to o tom, že rušenie nočného kľudu. Tie deti už po 20h spia a ráno buntošia pred 6h. Samozrejme, ráno máme ich režim, kým neodídu do školy. Okolo 13h sa zo školy vrátia a pokračuje to ďalej až kým nepôjdu spať. Ak jemne zabúcham, odbúchajú. Už aj deti to naučili. On je veľmi agresívny typ človeka. Tiež sme boli na mestskom úrade. Vraj dohoda. Aká? Robia naďalej to, čo robili, samozrejme, oni sa snažia, ale my nie a nie to pochopiť!!! A keď som tam naposledy zazvonila, tak pred deťmi reval, že u nás sa bude búchať a skákať stále. Tak aká je to výchova? Čo je to za človek? Bezohľadní, zahľadení, arogantní ľudia. Veď deti treba nabádať a oni pochopia. Lenže ak im to rodič normálne nevysvetlil, keď boli malí, tak im to normálne nevysvetľuje ani teraz, a preto žiadna zmena. Oni budú búchať a skákať asi do puberty. Takže my máme chápať rodinu s 3 už nie malými deťmi/iba jedno 2,5/, ale oni nás na zreteľ neberú vôbec! My máme právo na súkromie tak ako oni! Oni nám ho narúšajú, a my sa nemôžeme sťažovať, zabúchať ani nič, lebo pozor, čo si to len dovoľujeme!!! Poznám veľa rodín, ktoré majú malé deti a naozaj všetko závisí od výchovy! Čo z tých detí vyrastie? Budú takí istí aroganti ako ich rodičia, ak nie horší. Viem, že deti za nič nemôžu. Robia všetko to, čo majú dovolené!!! Nedokážu k nám zakopať a povedať,prepáčte, sme hluční, snažíme sa, ale nejako sa nedarí alebo neviem čo. Nie, sú na to hrdí že sú hluční!

sorciera24
10. dec 2013

@spravodliva ty nemas deti , vsak?

13mika1313
10. dec 2013

@spravodliva ach jaaaj vidim ze niesme sami co zijeme pod takymi asocialmi.. Mate uplnu pravdu vsetko to je o vychove.. Teraz sme boli zase u policajtov v sobotu.. Jej dcera 15rocna pocuva Rytmusa na plne gule ked uzasnaci oddidu z bytu.. KATASTROFA..Trva to asi mesiac. Syn sa uci rozpravat a nad hlavami nic insie ako k...t p..a, hrozne.tak manzel tam bol zvonit aby to dala tichsie, no to iste.. Tak sme to predychali a isli na Mikolasa na namestie pozriet. Jej mater priletela za manzelom ze dokedy bude buchat na jej dvere a ze si mame radsej sledovat toho nasho prijebanca dementneho DOSLOVNE! Hanba strasna a este prstom ukazovala na nasho ani nie dvojrocneho syna.Od nervov do placu mi islo a o muzovi ani nehovorim... Asi sa budeme musiet odtialto vystahovat lebo bud je zadavim alebo ja dostanem infarkt..

13mika1313
10. dec 2013

@sorciera24 to je jedno ci maju deti alebo nie.. ale asi vy nemate skusenosti s takymi susedmi...

sorciera24
10. dec 2013

@13mika1313 ja len, ze kazdy by mal sudit, az po funuse....nikdy nevies, co z vasich deti vyrastie....a darmo sa tu budes dusovat, ze toto nie a ze je to len o vychove a bla bla...... nesud, ked nevidis do inych.....mozno aj ty si pre nich asocialka.......
a ako pisem, vacsinou...pride na psa mraz..... a kym nerusia nocny klud, tak s tym nic neurobite.....(vlastne ano, ....odstahovat sa, niekam na samotku....)