Hluční susedia

15. jún 2020

Ahojte dievčatá už som tu raz písala ale teraz potrebujem znova poradiť, kúpili sme byt, lenže máme problém so susedami.Pani má každý večer hlasno telku už som ju upozornila, syn tej pani ma 19 rokov si robí žúrky do rána, ked pani nieje doma.Priatel tej pani počúva nahlas hudbu poobede.Nebol by v ničom problém ale ... Presne máme spálnu tam kde oni majú obývačku a teraz k veci máme malé dieťa. Večer ked ju uspávam tak tá telka búcha, trepe, nehovorím o tom synovi kedy sa mi dieťa budí o druhej ráno v noci. A ked chcem poobede dať dieťa spať tak nezamestaný priatel tej pani púšta nahlas hudbu.Co robiť? Vedia že mam dieťa aj som ich prosila, aj upozornila. Mám to riešiť s právnikom ? Políciou? Možem volať políciu ked počúva poobede hudbu? Hladáme si nový byt ale nikde nič nieje.

lenkamatkova
15. jún 2020

Ja by som volala políciu minimálne kvôli hluku v noci. Cez deň neviem ako to funguje, skúsila by som sa potom tej polície potom opýtať či sa nedá niečo s tým robiť aj cez deň.

michellemary
15. jún 2020

@lenkamatkova skoro takú istú vec sme riešili, povedali nám, že platí aj tzv. "denný režim" čiže pokojne volajte hliadku MP aj cez deň.

heidy222
15. jún 2020

Nemozte zvolat domovu schodzu a odhlasovat oficialne kludove hodiny? Zijem v Nemecku, neviem ako to funguje ale u Nas v bytovom komplexe zije vela mladych Rodin a mame nocny klud 22-6 plus poobede 12-15.

autor
15. jún 2020

@michellemary aha takže sa dá volať aj mestská polícia cez den?

autor
15. jún 2020

@heidy222 bohužial je to bytovka kde nieje officialný domovník...

jeanne14
15. jún 2020

Áno policiu môžeš volať aj cez deň, už som takto volala aj o 18:00 a prišli v pohode, poriesili čo bolo treba

sasa1310
15. jún 2020

všetko závisí od vašeho domového poriadku. Ak porušuje ten, potom môžeš volať políciu. Ak je hlučný po 22. 00 môžeš tiež volať.

jaass
15. jún 2020

po 22.00 hod volaj policiu kludne aj 10x, a cez den tiez mozes zavolat, mali by prist a poriesit.

autor
15. jún 2020

@sasa1310 a to ako mam zistiť aký máme domový poriadok ked nemáme domovníka? my tam nebývame dlho.

kakakina
15. jún 2020

No myslím že jedine , že sa s nimi porozprávať , my mame tiež takú hlučnú susedu, a polícia nám povedala že môžu iba nočný kľud po 22.00 riešiť, aj to len dohovorom.Takze už trpíme dva roky

cacianka
15. jún 2020

Sused nemôže obmedzovat tvoje vlastnícke prava smradom smogom hlukom prachom svetlom, nielen v noci ale ani cez den.
Pozri so obciansky zakon

veronika65
15. jún 2020

Mali sme podobný problém už dávnejšie, keď som ešte chodila do školy, vtedy som si mladého odchytila a "pekne" mu dohovorila 😂😂 dlhší čas bol pokoj, ale keď ho vyhodili zo školy a pravdepodobne nepracuje, tak zase každý víkend žúrky. Zhodou okolností sme tiež práve tu, keďže prerábame dom, ale keď je hoci len 22:05 bordel a hlavne teraz v takom teple sú pootvárané okná volám mestskú políciu... Prídu, urobia poriadok, pripadne dajú pokutu a je pokoj aspoň v tú noc

autor
15. jún 2020

@kakakina pane bože tak dlho? to už radšej zavraždiť tu susedu :/

autor
15. jún 2020

@cacianka ale to potom asi volať radšej mestsku políciu však?

kakakina
15. jún 2020

Keď som tam prisla okolo polnoci že nech stíchnu, povedala mi nestaraj sa ty p...a, moja matka ešte viac vrieskala, a nik sa do nej nestaral . A to vrieska skoro každú noc od 22.00 do 4-tej rana. Cez den už ani nevnímam.Ale nesvojím hlasom vrieska😢😢😢, a býva v jednoizbovom byte a majú 8 rocneho syna

cacianka
15. jún 2020

Aj obe ! Urob lanie oči, ze sa trápis, trpi tvoje dieťa, hluk neprimerany, smrad zvláštny ako oregano/tymian , dieťa vrieska nevyspate....

autor
15. jún 2020

@kakakina počkaj nechápem aj tvoja mama vrieska či ako? a nesvojím hlasom vrieska ?

kakakina
15. jún 2020

Nie, mama tej susedy vraj tiež vrieskala a nik sa do nej nestaral.To bol jej argument

lenuliatko84
15. jún 2020

Kazdy normalny clovek vie ze o 12.00 do 14.00 ma byt ticho,u nas ani pri prerabke nerobia vtedy a nocny klud he samozrejmost.raz za cas hluk v noci ok ale nie kazdy den.volaj policou vzdy a mas pokoj

autor
15. jún 2020

@lenuliatko84 to odkial maš to že od 12.00 do 14.00 má byt ticho?

lenuliatko84
15. jún 2020

My to mame naposane v domovom poriadku a vsetci to dodrzuju

sasa1310
15. jún 2020

@lenuliatko84 nie, nemá to každý normálny človek. To, že vy to tak máte tak ste si to tak zahlasovali. Väčšina bytových domov to tak nemá.

zuzanka.zuzu
15. jún 2020

@jeanne14 a ako to "poriešili" cez deň?

jeanne14
15. jún 2020

@zuzanka.zuzu dohovorom samozrejme a naposledy už pokutou. Keďže to čo riešime u nás, sa opakuje dosť často a už keď volám 158 už aj vedia o čo ide.

savmebej
15. jún 2020

To isté som riešila s mojim debilnym susedom není to on?

zuzanka.zuzu
15. jún 2020

@jeanne14 kto dal pokutu? nerýpem, pýtam sa 🙂 lebo som prekvapená

lenkamatkova
15. jún 2020

Už keď sme pri susedoch, poviem ti že tá moja (býva nad nami) neustále práši všetko možné z balkóna rovno mne do bytu. Všetko mi ide do izby, minule som dokonca objavila cudzie nechty na balkóne...Alebo som mala čerstvo umyté okná a ona si krááááásne vyprášila svoje 500 ročné smradľavé koberce...Nemôžem si tam ani zavesiť prádlo, no proste hnus. Pri živote ma drží myšlienka vlastného domu - snáď čoskoro realita. Držím palce 🙂

michellemary
15. jún 2020

určite mestskú, toto riešia oni...

jeanne14
15. jún 2020

@zuzanka.zuzu veď policajti 🤷‍♀️ Normálne štátna polícia ... neriešim ale hlučných susedov v paneláku ale hlučných sopliakov ktorí nám chodia pred dom robiť bordel 😉
A je jedno či je to po 22:00 alebo o 15:00 poobede. Je to priestupok, tak či onak.

lubika39
15. jún 2020

my sme mali presne toto iste, mamicka rano 6:00 pustila tv tak nahlas, ze som vedela co pozera, synator pokracoval v techno hudbe na pol sidliska cez den, a ked mama nebola cez vikend doma, tak zurky do rana. Bola som ich slusne poprosit, par dni bolo ticho a potom znova to iste. Pomohlo iba odstahovanie.