Hlučné deti na detskom ihrisku

nika_val
8. aug 2022

Ahojte, chcem sa iba spýtať.. byvame v takom koplexe bytoviek (novo vybudovanych barakov) a pred naším bytom je detske ihrisko..
Ja chapem že su to deti a šantia sa ale take zvuky, piskot, vreckot, krik.. čo ich tí rodičia nechaju robiť to sa niekedy fakt nedá
Ano nemam deti a snažim sa to chapat ale niekedy to je už extrem a ked sa k tomu prida okrikovanie deti ktore aj tak nepočúvnu to ani nehovorím..
Niekedy si kladiem otazku či ich tam na tom ihrisku derú z kože alebo čo...
No a moja otázka znie.. keď to yž ide tajto do extrému ohlasit sa že nexh si ich utúšia alebo niečo podobné alebo byť ticho trpieť to?
Nechcem byť za nejaku nejku harpiju čo si o tom myslíte vy?

anjelicek26
8. aug 2022

Ohlasit sa - spravis zo seba bezdetnu nechapavu kravu storocia a absolutne sa nic nezmeni... to, co tam tie deti je normalne... ked ti zvuky vadia, vymen okna na zvuko-tesne a mas problem vyrieseny aspon v case, kedy nebudu tie okna rozvalene dokoran...funguje to 100%, sestra byva v dome prakticky pri velkej rusnej ceste a zeleznicnej stanici a je tam ticho ako v hrobe...

onedaynick
8. aug 2022

@nika_val nemozes nic, len vydrzat, deti su proste hlucne.

nika_val
autor
8. aug 2022

@anjelicek26 ved toho som sa bala že ked sa aj ozvem tak budem ja za kravu čo to nechápe..
Pritom ja chapem že deti su hlučne a musia sa šantiť, blazniť ale niekedy je ten hluk fakt že už moc
Mne to take bežné pištanie nevadi..
My mame psikov a ked nahodou sa stane že začnu štekať na terase hneď ich zahaňame dnu aby nahodou to niekemu zo susedov nevadilo.. lebo raz štekali (možno 5min v kuse) a jedna pani sa ozvala...pritom ked deti doslova vrieskaju 2hodiny v kuse to sa nikto neozve lebo deti môžu deti su hlučne..
Ale peš štekat nemože ...

kataina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marsmykkok
8. aug 2022

No dnes je kult dieťaťa nezmôžeš nič... Rodičia vidia svoje deti iba, neriešia že by nemuseli vrieskať/pišťať, respektíve ako vidíš vlastne to majú často odkukané aj od rodičov čo sú tiež hluční a počuť ich aj na druhý koniec mesta... Samozrejme, ked dieťa spadne, udrie sa a začne plakať napríklad, to patrí k životu. Ale hlučné deti/ľudí rada nemám, neskutočne ma to vytáča.

anjelicek26
8. aug 2022

@nika_val ved jasne, ze s objektivneho hladiska je to strasne otravne (a to obcas aj moje vlastne deti, nie to cudzie). Pozrite tie okna, aspon tie na smer k ihrisku, pomer cena - ziskany komfort, urcite vyhraju okna.

kp7333
8. aug 2022

@nika_val sprav si deti, o par rokov tam budu hucat aj tvoje a to ti vadit isto nebude. naopak, budes rada, ze nehucia vnutri.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika_val
autor
8. aug 2022

Vravim že ja sa snažím byt chapava aj keď deti zatial nemám.. a beriem to že okej je tu ihrisko pre deti tak logicky že sa tam budu šantiť..
Ale niekedy nie vždy a každy deň je to hrozne čo sa zvuky z tade idu 😁
To je vyslovene krik neustaly, bez prestavky a take volume že sa cudujem že im hlasivky neodidu 😁😁 ale možno prave ked ozaj budem mat deti tak to lepšie pochopim

anjelicek26
8. aug 2022

@nika_val jasne, ze tam casom budu aj tvoje...ale to neznamena, ze si pri vsetkom pochopeni - nemozes zvysit zivotny komfort lepsimi oknami ;) A uz prasim prec, ale viem, aka hlucnost je u sestry na terase a aka v dome vdaka tym oknam a strasne to pomohlo...

hradnapani
8. aug 2022

jedna vec su hlucne deti a druha vec, ak je ihrisko medzi bytovkami, je tam nedostatok stromov (predpokladam, ze vela ich tam nie je, ked je to novostavba), tak sa ten zvuk siri a odraza od tych domov. Asi treba len investovat do tych okien, lepsie to uz totiz nebude. Deti su a budu hlucne, uvrieskane, aj to tvoje raz bude, ak ho budes mat. Ja som vyrastla v panelaku, pred ktorym bolo naozaj velke ihrisko a v lete to bolo psycho vzdy aj do tej deviatej, desiatej vecer, ale bola som na to uz zvyknuta.

nika_val
autor
8. aug 2022

@kp7333 veď toto je ten pristup čo maju asi niektore mamičky tam.. doma ich mam plne zuby tak ich zoberiem na ihrisko nech ten vreskot počuju všetci a nie len ja 🤦‍♀️
Ako som pisala ja chapem že dieta ked sa hrá tak je hlučnejšie pri tom.. ale aj to by malo byt odtial potial podla mňa

river_song
8. aug 2022

Neviem si predstaviť ze by niekto prisiel okrikat deti na ihrisku, aby boli tichsie 😂 Kde inde by mali jacat a pistat, ak nie na ihrisku.. ? Ked kupujem byt pri ihrisku, s tymto nejako musim ratat. Rovnako ako pri kupalisku, pri škôlke, alebo napr. nad barom, kde zase treba ratat s inym druhom hluku.. asi iba jedine tie okná lepšie, a počítať s tym ze pride jesen a zima a zase bude ticho chvíľu 🙂

mint_blossom
8. aug 2022

@nika_val Ked budes mat vlastne deti, pochopis.

ndrag
8. aug 2022

Mozes to riesit ako jedna striga z mojho dectva, co po nas v kuse zjapala z okna, ze mame byt ticho. A to sme si ticho kreslili kriedou na chodink, vlastne aj to jej vadilo. Raz nam vynadala aj za to, ze sme upratovali okolie bytovky 😂 👍. Do teraz mi je z tej tetky veselo ked si na nu spomeniem. Nech je jej zem lahka.

nika_val
autor
8. aug 2022

@river_song nie okrikat deti.. to by si ja nedovolila kričat na cudzie dieťa
Ale služne povedat danej mamičke nech si to dieťa aspon mierne utíši..
Šak dieta sedi v pieskovisku a len tak pre srandu sputi taky pisklavy krik len tak doblba a pritom sa dalej hrá s formičkami ale kričí pri tom a matka sa usmieva na neho 😁🤦‍♀️

nika_val
autor
8. aug 2022

@hradnapani no tuna je ihrisko pred naším vchodom a ďalšie hneď pred vedlajším vchodom a stromov(skor stromčekov) asi 5 aj to asi vela hovorim 😁

sense
8. aug 2022

Tak radšej nech sa deti vykricia vonku ako doma medzi 4 stenami. Zavri si okná a nebudeš toľko hluk pocut.

river_song
8. aug 2022

@nika_val nemyslim si ze by to pomohlo, po nej príde ina mamicka s iným dieťaťom, a tak ďalej.. jedna možno naozaj utíši dieťa, druha ale zase nie, tretia by ti ešte vynadala..

e3v3a3
8. aug 2022

@nika_val to si ešte nepočula nášho keď sa hrá na dinosaura 😳

jazula
8. aug 2022

@nika_val Ja mám malé dieťa a teda tiež niekedy o 21vej nadávam v duchu, keď dole jačia ako posadnutí a hrkocú na odražadlách a ja sa snažím uspať 🙈. Ale stále je to lepšie ako na mojom predchádzajúcom byte, tam podo mnou býval chalan, ktorý si skoro cely čas mimo nočného kľudu púšťal hudbu na plné pecky. Raz som mu isla zaklopať, dlho trvalo, kým ma vôbec počul. Deti sú na tom ihrisku predsa len kratšie. A už sa teším, ako im to “vrátim”, keď bude bábo väčšie 🤣🤣

jaskolka
8. aug 2022

Syn má 2 roky, a keď začne niekedy pištat a kvicat, tak to ušné bubienka idú prasknúť. My síce bývame v dome, tak nemá koho rušiť, možno na dvore susedov, ale s tým sa veľmi nedá nič urobiť. Proste deti vrieskaju, pistia a kričia.
Zase nedá sa porovnávať stekajuci pes a dieťa(nie som psickar,tolerujem, že niekto ich miluje nadovšetko, ale nepáčia sa mi také porovnávacky človeka a zvierata).
Keby vrieskali v bytovke, tak bude zle, keď vrieskaju na ihrisku, tiež je zle... Isteže v reštaurácii alebo u lekára dieťa sa snažím utíšiť, ale preboha, na ihrisku im stále dohovarat, aby boli ticho?

nika_val
autor
8. aug 2022

Okej ženy tak chapem nebudem to riešit, zvyknem si na to..poriešim keď tak lepšie okna 😁
A raz keď budem mať svoje tak pochopim
Ja som to nemyslela fakt v zlom, chapem to že dieťa si matka nemôže držat potichu a je normalne keď pištia ked sa hraju.. ja som skor chcela vedieť či ignorovať aj to nadmerne pištatie alebo fakt sa na to vykašlať 🙂

nika_val
autor
8. aug 2022

@jazula my mame nad nami take dieťa čo neskutočne dupoce tak fakt že strašne 😁 ale to beriem v pohode viem ako male deti cupitaju

@jaskolka som psíčkarka ano svojich psov beriem ako sučasť rodiny ale toto prirovnanie som myslela hluk ako hluk
Piskot = štekot nie tak že pes=dieťa to by som neporovnavala ani ja

maggiba
8. aug 2022

@nika_val A potom sa ti nahodou narodi hlucne dieta. A hned viackrat. 🤣🙈 Ano, mam take dve doma (7r a 2r). Aj susedia maju dve take doma. A dalsi maju tri deti tiche.
7 rocny dokonca rozprava hlasnejsie, ako by musel (a usi ma v poriadku). 🙈 A 2 rocna, no, ta sa uz rada prida.
To aj keby som sa rozkrajala, po mihalniciach skakala, aj tak ich v istych momentoch neviem utisit. Je jedno ci doma vovnutri, ci na zahrade, ci na ihrisku.
Ono to nie vzdy funguje, ze mamicka povie "Deti, teraz tichsie, prosim, lebo...." Resp "Bud ticho, lebo dostanes." Nie, nie je to nezvládnuta vychova. Je to ich prejav, ich nátura a ja s tym pramalo spravim. Tak ich jednoducho necham, nech si 10-15-20min pistia, kricia, vybiju hlasivky (a trochu aj sily) a potom uz je to lepsie. Plus ked sa pridaju nejaki ich rovesnici. Z urcitej casti som sa ta aj ja musela naucit spracovat.

Ale zas vedia, ze sa nehuci a nepisti napr.v obchode, u lekara, v restauracii.... Jednoducho maju svoj priestor na hluk a vybavene.

(A este k psom: mame dva. Tie vzdy zhucim a poslem do budy, ked "zjapu" az moc. Resp rusia ranny, obedny alebo nocny klud. Aj ked su kvazi na dedine.)

zuzuliennka1
8. aug 2022

@nika_val tak maju hucat radsej v byte?🤦🏼‍♀️ to su proste deti, ani ty si nebola ina. Deti kricia vonku - vadi. Kricia doma - vadi.
Neries to, to su proste deti. Aby raz v buducnosti tie tvoje neboli najhlucnejsie na sidlisku 😉😉

mamutka
8. aug 2022

Toto sa riesi tak, že si nekúpim byt pri ihrisku, škole, krčme, križovatke a pod. Teraz už to proste treba rešpektovať. Ja deti tiež usmerňujem, nech nie sú ako besni, ale majú energie ako na baterky a keď sa naháňajú na ihrisku a okrikuju sa, pistia od radosti, tak nebudem im to stále kaziť. Zväčša sa hrajú miernejšie. Chodíme často do lesa. Keď pistali tam, tak som vysvetlila, že tam mame byt v kľude, žijú tam zvieratá, ktoré chceme vidieť a ľudia čo tam sú tam tiez idú pre ten pokoj. A syn mi povedal "doma sa nemôžem vykricat, na ihrisku nemôžem, lebo ruším, v lese nemôžem, tak kde sa môžem uvoľniť?" tak ho chápem a z uvedených možností sa môže vyziapat na ihrisku, keď tam nie je matka s kočíkom, kde jej pravdepodobne spí babo. Ze si niekto kúpil byt pri ihrisku už fakt nemôžem riešiť, popri všetkom ostatnom, čo okolo deti treba riešiť

zuzuliennka1
8. aug 2022

@nika_val a zas - je uz pomalicky polovica augusta, zacne skola, bude vacsi klud.
Hold su prazdniny, decka su vonku, dlho svetlo. Vsetci sme boli rovnake deti 🙂

viera321
8. aug 2022

@nika_val Ahoj, ja ťa plne chápem, pretože niečo podobné som zažívala pred pár rokmi, /bývam v dome a deti mám/, keď suseda ohlásila k svojím deťom ešte ďalšie z ulice, a oni "šantili" v bazéne, pár metrov od mojich okien. Kebyže sa normálne hrajú, smejú, kričia, pochopím, ved sú to deti, ale jedno z nich jačalo, čo sa fakt nedalo počúvať, až som sa vždy zľakla, keď spustilo. Darmo máme kvalitné okná, museli sme ti okná samozrejme zavrieť, aj dvere na terasu, to sa nedalo počúvať a ani to nejak zvlášť nepomohlo.
Niekedy som ich musela už slušne ohlásiť, pekne, po mene, a či naozaj musí to jedno tak jačať, to bolo k zúfaniu. Našťastie, keď matka toho jačiaceho dieťaťa bola práve v záhrade /bývala obďaleč/ a počula ten neznesiteľný zvuk, tak ho ohlásila aj ona, lebo to bolo príšerné.

Teraz sa tie zvuky síce z bazéna už neozývajú, lebo deti povyrástli. /Teraz riešime zasa iné "zvuky", a poviem Ti, že neviem či tie jačiace neboli predsa len "milosrdnejšie" ako tie, čo musíme znášať teraz, ale to je už iná téma./
Žiadne okná na svete nepomôžu, to nech mi tu nikto netvrdí, ani betónový múr nepomôže. Jedine sluchátka na uši a niečo si pustiť, nejakú hudbu, audioknihu a pod.
Slušne ich poprosiť môžeš, ale nie z okna, zájdi dolu za nimi, nech si aspoň niektoré uvedomia, že ten hluk, hlavne, keď niekto robí z domu a potrebuje sa sústrediť, sa nedá nevnímať. Možno, že sa aspoň niektoré mamičky zbadajú. Lebo keď sa deti hrajú, výskajú, kričia, smejú, je pochopiteľné a tolerujúce, ale keď sa niektoré už fakt nezmestia do kože, je doslovne uši drásajúce a k nevydržaniu.
Moje deti nikdy takto nekontrolovateľne nekričali, nejačali, hrali sa, behali, šantili, ale takto jačať som ich nikdy nepočula. Hold, keď ich doma nevedia ukočírovať, pustia ich von a nech si ostatní "trhnú nohou", asi tak k tomu pristupujú ich rodičia.
Určite aj deti môžeš slušne ohlásiť, alebo im prípadne nakúp nejaké drobné sladkosti a popros ich, nech sú trošku tichšie, lebo pracuješ a nedá sa Ti, niektoré pochopia a prestanú, lebo niektoré si to vôbec ani neuvedomujú. Držím palce.😉

prasiatko30
8. aug 2022

Neboj sa pan boh ti to vrati na tvojich detoch 😂😂😂a to co nedokazes pochopit prave teraz tp zrazu pochopis pri svojich detvakoch. A toto sa mi potvrdilo u viacerych ludi - moje dieta bolo ani nie dvojrocne a zacinalo chodit bez plienky a nahodou sa pocikalo a ta co bola bezdetna - to pre boha ako je mozne ze sa ti dieta este pocikava - jej dieta bolo s plienkou cez den do 4r a v noci este dlhsie, preco to dieta skrieka - no jej skriekalo tak, ze s nim nedokazala byt v jednej izbe a bohuzial nemalo tlacitko off a podobne. Ak ti to tak vadi tak si daj stuple do usi alebo sluchatka s oblubenou muzikou a odizoluj sa od toho hluku este uvidis ze tie ihriska su super vec a aj tvoje dieta sa raz bude potrebovat vysantit