Hľadám spoločníčku na podnikanie v cukrárenskej výrobe.

lindaqe
25. feb 2020

Ahojte, chcem začať podnikať v cukrárenskej výrobe. Viem, že to bude zo začiatku ťažké a preto je lepšie ak budeme dve.Momentálne hľadám priestor a uvažujem aj o spolupráci v rozbehnutej prevádzke. Je tu niekto kto by sa chcel pridať?

tenerifka
25. feb 2020

@lindaqe ja ti len v dobrom poradim, dobre si to rozmysli. Napad je super, a dufam, ze sa ti bude darit, ale skor by som hladala zamestnankyñu-cukrarku, byt spolocnickou s cudzou osobou nebude nikdy dobre a vacsinou to vzdy prinesie problemy

andrejkap123
25. feb 2020

Z vlastnej skusenosti odporucam ist do toho sama lebo cim
Viac ludi v biznise tym horsie! V tvojom pripade by som to riesila zamestnankynou bud na dohodu/polovicny uvazok popripade TPP. Ak sa to tykatoho ze by si nestihala piect...
Ale delit sa rovnocenne o “sefovanie” ak to je cisto len tvoj napad tak nie.

maminuska
25. feb 2020

@lindaqe podnikám 15 rokov, nič horšie ako mať cudzieho spoločníka vo firme. Ja spoločníka mám ale je to môj vlastný manžel . Máme spolu deti , ale keby som sa mala rozvádzať nemilosrdne ho odtiaľ vyštiepem a on by sa snažil o to isté .
Teraz si predstav dvoch cudzích ľudí s podielom 50:50 , ak jeden nechce , nepohneš sa ďalej. Môjmu bratovi takto krachla prosperujúca firma , spoločník s 1/2 podielom ho začal okrádať . Je z toho firma v lividácii , trestné oznámenia, nepríjemnosti a to boli naj kamoši .

martinals
25. feb 2020

Ako bolo písané, skôr by som zvažovala možnosť zamestnať nejakú cukrárku pod seba a vyhnes sa zbytočným problémom v budúcnosti,pretože cudzí človek je cudzí a nevieš čo môžeš očakávať od neho a ako sa zachová keď obchod pôjde alebo nepôjde.

deti95060810
25. feb 2020

spolky - čertové volky...
nešla by som do podnikania s úplne cudzou osobou...a možno ani so známou.😉

sashka22
26. feb 2020

@lindaqe hovorí sa, že jeden človek je na podnikanie málo ale dvaja veľa 🙂 radšej prijmi dohodárku, ak sa bojíš, že by si neutiahla riadneho človeka na TPP. Nikomu ďalšiemu cudziemu nebude tak záležať na tom biznise ako Tebe! Podnikám od 18stky, mnooožstvo pádov za mnou ale teraz som stabilizovaná aj preto, že som si našla aký systém mne a firmám vyhovuje(baví ma viac oblastí), nemám spoločníka ale zato stojí za mnou investor a to bola pre mňa ideálna voľba, nestará sa do chodu firmy, svoje percentá má včas a ak náhodou potrebujem viac, mám na počkanie na účte...ale sú to roky driny a odopierania si voľného času 👀 Z Tvojho príspevku mám pocit, že ešte vôbec nevieš ako sa k tomu dopracovať i keď cieľ je dôležitý, ten máš jasný- cukrárenská výroba. Ver mi, že keby ste v tom dve rovnocenné, tak by to bola, žiaľ, otázka času, kedy by ste neuspeli. Spolupráca v rozbehnutej prevádzke...nik si len tak nepustí do svojho podniku budúcu konkurenciu. Z jeho pohľadu by to bolo, že si si len prišla 'odkukať' postupy a vyfúknuť dodávateľov, odberateľov....
Začni pekne sama, aj keby to malo trvať dlhšie. Radšej si vezmi pôžičku z banky na začiatok lebo vyplácanie potenciálneho druhého spoločníka by Ťa vyšlo oveľa oveľa viac.

lindaqe
autor
26. feb 2020

@tenerifka ďakujem 🙂 ja stale stojím s priestorom. Viem že hygiena je dosť prísna a mne stačí niečo menšie. Preto mi aj napadlo spojiť sa s niekym čo už priestor má lebo mne hygiena povedala ze musím mať novú stavbu na čo momentálne nemám. Už mi napadlo spojiť sa takto s niekym ale asi by nikto nechcel konkurenciu

lindaqe
autor
26. feb 2020

@andrejkap123
@maminuska
@martinals
@deti95060810
@sashka22 ďakujem dievčatá. Cukrárenská výroba je cieľ. Viem že v podnikani je všetko zložité a všetci museli nejak začať. Uvedomujem si že je lepšie ak začnem podnikať sama a na to potrebujem priestor. Tu je však problém že aj keď si niečo prenajmem bude to treba prerobiť a na to financie nemám. Chcela som nájsť už rozbehnutu prevádzku kde by som robila svoje objednávky a tak niečo prispela do nájmu ale ako hovoríte, som pre niekoho konkurencia. Jednoducho si uvedomujem že čas ide a ja stále stojím na svojom mieste

sashka22
26. feb 2020

@lindaqe pokiaľ nemáš financie ani na prvé nerezové plechy a chladiaky, nemáš ani na múku, z ktorej by si vyrábala a to sem netaham ešte odvody a reklamu. Tak popremýšľaj, kde ich zarobíš. Nejaká sezónna práca vonku? Po odrátaní opatrovateľky pre deti predsa len zarobíš viac. Nepoznám Tvoje možnosti ale riešení je veľa. Spotrebný úver v banke napríklad, rôzne start-upové organizácie...pred pár rokmi tuším robila niečo aj SLSP, že podporovala mladých podnikateľov, pamätám si na šikovnú babu čo pripravovala laskonky... Neviem aký odber predpokladáš, aké veľké miesto potrebuješ ale dnes sa dajú kúpiť hotové bufety (ako prívesy za auto), ktoré sú schválené hygienou a tie stoja stále menej ako by si mala stavať niečo nové, čo Ti hygiena povedala pravdepodobne len preto, lebo si sa pýtala, či nemôžeš piecť vo svojej kuchyni 🙂 suseda si kvôli tomu na pozemku pristavala druhú letnú kuchynku a tam vypeká torty oficiálne i keď z toho tu kuchynku podľa mňa nikdy nesplatí ale ona si to postavila a pečie viac pre radosť ako pre živobytie.

lindaqe
autor
26. feb 2020

@sashka22 tiež plánujem postaviť si priestor u nás na pozemku len tu je to komplikovane pre vodu. Aj tak ďakujem musím teda počkať. Ja som zo začiatku riešila prenájom priestoru v pivničných priestoroch keďže som chcela robiť len torty a nejaké ozdoby. Tie už však neschvaluju pre nájomcov bytov.