Hľadám cestu k Bohu

10. dec 2022

Ahojte, mam na Vas otazku? Hladam cestu k Bohu. Som veriaca aj mam sviatosti: krst, 1.sv.prijimanie, birmovku a uz aj manzelstvo. Mam pocit, ze odkedy som sa vydala som sa velmi zmenila a vzdialila od Boha. Muz je ,,neznaboh”-neveriaci(vlastne neveri nicomu, pokial nezazije,nepociti na,,vlastnej kozi”-aj ked pred svadbou a chvilu po nej chodil na nauky a chcel sa dat aj pokrstit,. A tak z nicoho nic prestal.,),.predtym som si nasla viac casu ist do kostola.,. Aspon nedelu.,vo sviatky som chodila vzdy..momentalne pri 2detoch( 3 a 3mesacnom,, sa mi to nedari.,. modlim sa sem tam a aj tak to neviem tak,,precitit”-sustredit sa..myslim na ine veci a ked skoncim je to o nicom., ziadna emocia no nic proste.. V Boha verim, ale hladam chcem byt s nim intenzivnejsie spojena. V poslednej dobe sa mi udialo v zivote par veci a na Boha som akoby zanevrela. Chcem si vztah k Bohu opat zdravo obnovit a zit v sulade s nim. Nie len tak, neposielajte mi prosim kontaky - linky do roznych sekt.
Dakujem Vam za radu.

ninka297
10. dec 2022

skus duchovnu obnovu, urcite mesto v okoli tvojho bydliska take nieco poriada.. 😇

mila06
10. dec 2022

Ja som si urobila generalnu sv.spoved + sa modlim denne aspon desiatok ruzenca a nastala zmena. Aj ked pri malych detoch to bolo tiez o nicom ☹️ do kostola kazdu nedelu a vo sviatky je pre mna potrebne ist + sv.prijimanie ved tam je zivy Boh, ale chapem pri malom trojmesacnom sa asi stale neda tak ked bude vacsi to budes stihat pravidelnejsie.

loliki
10. dec 2022

Boh je tak blízko nás, blízko aj Teba. Modli sa, otvor si Bibliu. Blížia sa Vianoce. 🙂 Pri malých deťoch robíš, čo môžeš. 🙂 Miluj a a dôveruj.

maja22
10. dec 2022

My zeny prezivame vsetko ovela viac cez emocie ako muzi. Mas pocit, ze si daleko od Boha, lebo nezazivas pri modlitbe pozitivne emocie. Ale viera nie je len o pocitoch, hoci priznavam, ze ak su, je to ovela lepsie 🙂 V zivote sa mame niekedy lepsie, niekedy horsie a tak aj v prezivani viery mozeme byt v sinusoide, hore je vsetko super, dole je tma a pustatina. Aktualne si dole. Je to aj tym, ze sa staras o deticky, je to zamestnanie na plny uvazok, casto aj unavne, vycerpavajuce. Nepomaha ti ani to, ze nemas spolocne zdielanie s partnerom. To vsetko vplyva aj na tvoje prezivanie viery. Ak potrebujes citit pozitivnu zmenu, zacni uplne jednoduchymi vecami. Pri vareni, zehleni si pusti chvaly. Nechaj tu hudbu, nech ti znie v usiach a prejde ti aj do srdca. Popros muza, nech sa postara o deti a zbehni si na sv. spoved, sv. omsu. Ale nechod nepripravena, ukroj si nejaky cas pre seba, priprav sa na sv. spoved, pros Ducha Svateho, nech ti pomoze a pros aj za svojho spovednika, s ktorym sa potom stretnes. Potom volaj Jezisa do svojho srdca. Rano vstavaj s myslienkou vdacnosti, ze si sa zobudila, pozdrav Ho hned, pocas dna si na Neho pomysli, pri domacich pracach pozdrav Jeho i nasu Mamu... Neboj sa, Boh si ta neda. 😉 Zdoveruj sa Mu, volaj Ho, pride a pride aj ta ocakavana emocia radosti a lasky. Ver tomu 🙂

dreamss
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
euka210
10. dec 2022

je to normalne by som povedala. Slobodny clovek ma ooovela viac casu sa venovat tomu co chce. Aj ja som bola uplne ina napr,na vyske, v praci, v manzelstve, no a deti...cista katastrofa ze si rada, ze mozes aspon v nedelu zajst. Moj manzel z omse nemal nic ked napr.vonku kocikoval pred kostolom...ja som s tym problem nemala, moje poslanie bolo a je byt matka a tak som to vnimala, ze teraz je tu hlavne moje miesto, kym su deti male. Ako rastu je to ovela lepsie. Chodili sme aj do spolocenstva, lebo mne to chybalo, ale popri tom vsetkom sme uz potom nestihali.
My zeny sme zvyknute na emocne prezivanie, ale to niekedy nemusi byt to podstatne vo viere. Raz je tak a inokedy inak, viera a vztah k Bohu sa vyvija stale, cely zivot, stale sme na ceste ako vravi nas farar, dolezite je vediet aky mame ciel, kam chceme dojst. Niekto da 3 ruzence denne, niekto stiha len strelne modlitby. Skor postoj srdca je dolezity.

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
micusa2222
11. dec 2022

už len to, že chceš obnoviť vieru v Boha a hľadáš, ako k nemu čo najbližšie,avizuje, že si dobrý človek, že máš v sebe Boha...skús ráno, večer,modlitby k Bohu, ja ráno pred prácou idem na ranný rituál do kostola porozprávať sa s Bohom, teším sa na to...dodáva mi to silu, energiu a zo dňa na deň som pevnejšia vo viere,,,pomáha mi to veľmi...

terka402
11. dec 2022

Nájdi si pravidelnú chvíľku zo dňa len ty a Boh 👍
Ja to mám napr. ráno v aute cestou do práce. Vtedy zvládam najhlbšie rozhovory s Bohom, najlepšie sa mi spytuje svedomie a moje modlidby sú najúprimnejšie🙏
...som praktizujúci kresťan-katolík čiže sv.omše, eucharistia atď. je samozrejmosť, a predsa je pre mňa ranná cesta TOP🙂

kacena4
11. dec 2022

ahojko pri strese okolo malych deti je to normalne ze myslis na vsetko mozne, stiahni si do mobilu aplikacie svate pismo, breviar alebo ruzenec daju sa aj pocuvat nie len citat a mozes sa sustretit na Boha za behu inych cinnosti.ked deti vyrastu bude viac casu. ten breviar je super, si tam zalmy, citaty zo sv. pisms i modlitby. drzim palceky

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luckabj82
12. dec 2022

@nikto2234 😱

khkt
12. dec 2022

Nájdi si pravidelný čas na modlitbu. Napríklad ja to robím tak, že keď uložím malú spať, dám si kávu, niečo sladké a čítam si Sväté písmo, potom sa pomodlím pravidelné modlitby, prípadne deviatnik. Snažím sa dodržiavať to každý deň.
Nečakaj nejaké pozitívne emócie. Sú ťažké obdobia, keď nebudeš cítiť nič, ale vtedy je dôležité zostať verný a tá pravidelná modlitba Ťa nakoniec podrží. A zároveň môžeš modlitbou pomôcť aj svojim blízkym, napr. manželovi.
Pred pár rokmi som mala aj veľmi ťažké obdobie v manželstve, keď sme mali dve maličké deti a množstvo práce s opravou domu súčasne. Mala som vtedy chuť zobrať deti a odísť od manžela. Nakoniec som zaťala zuby a ostala a manželstvo, keď si prešlo touto krízou, bolo neskôr oveľa lepšie. Pamätám si, že som vtedy mala asi dva týždne, keď som sa cítila skutočne strašne. Vtedy som si povedala, že sa každý deň pomodlím jeden ruženec. Zdalo sa mi to ako strašná obeta, lebo som vtedy mala toľko práce pri deťoch a domácnosti, že som sa nevedela ani na chvíľu zastaviť. Ale vďaka tej modlitbe som prežila tú najhlbšiu krízu a nejako sa odrazila od dna.
Držím palce.

karolinakr
16. dec 2022

Na internete je veĺa dobrych modlitieb, kazni, dokonca nahrana biblia...Je napisane, ze Boh sidli na chvalach svojho ĺudu - dobre piesne nabožne ti môžu spôsobit velmi dobré emócie napriklad taky Graham Kendrick, navštiv katolicke knihkupectvo - tam maš knih od vymyslu sveta a pomôžu ti rozduchat to male malé svetielko v tebe na veĺkú iskru..💥 Napr.vedla františkanskeho kostola je predajňa v Ba ..alebo si kup diar v Lacnych knihach jedna dievčina vydala diar 2023 a na každy den je tam nejake slovo zo žalmov, prislovi, stareho a noveho zakona - ktore ťa môžu v danej situácii osloviť..a nezabudni Boh povedal - ak ma budete hĺadať celym svojim srdcom- dam sa vám nájsť !😇👀

margaretalukacova
13. mar 2023

Ja som mala mŕtvu vieru . A Ježiš sa dotkol môjho srdca veľmi intenzívne. Ak chces napíš