Hanbím sa ľudí

18. apr 2023

Je mi zo seba zle...som po materskej (8rokov), nastúpila som do práce a trápim sa tam. Denne som v kontakte s ľuďmi, (prevažne mužský kolektív), musím telefonovať, samé meetingy, stále niečo riešiť,...ja sa hanbím komunikovať, neviem poriadne presadiť svoj názor, myslím si, že mi sibe... V práci sú medzi sebou kolegovia kamaráti, vládne tam dobrá atmosféra...len ja si pripadám, ako asocial....odsťahovala som sa z rodného mesta, s manželom bývame ďaleko od rodiny, ani sa tak často nenavstevujeme, kamarátstva takmer žiadne...cez koronu sme nikam nechodili, ja si myslím, že to ovplyvnilo všetky moje sociálne kontakty (aj keď ich nebolo veľa) a teraz sa neviem zaradiť, neviem komunikovať....aj bežná konverzácia je pre mňa ako za trest,hanbím sa... Čo mám robiť 😭 rozmýšľam o navsteve psychiatra

doriiis
18. apr 2023

A čo také sa stalo,že si sa takto zmenila?Či aj predtým si bola taká,či to po materskej ti ostalo?

teleskop
18. apr 2023

mas normalnu soc. fobiu, nesibe ti 🙂

majkamasar
18. apr 2023

Od kedy si naspat v praci? Ako dlho? Si tam. Mozno si len potrebujes zvyknit. Predsa na materskej sme mali iny rezim doma

autor
18. apr 2023

@teleskop však?

autor
18. apr 2023

@doriiis neviem, asi som taká bola vždy ale teraz sa to naplno prejavilo

autor
18. apr 2023

@majkamasar neviem či je to o zvyku

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
teleskop
18. apr 2023

bude to v poho neboj 🙂 ma to vela ludi 🙂

luccija
18. apr 2023

Asi ste sa príliš izolovali s rodinou malo, bez kamarátov a doma si vo svojom známom prostredí kde máš istotu podľa mňa si musíš iba zvyknúť.Ked si introvert či hanblivejsia o to viac...bola by škoda zahodiť prácu s fajn kolektívom.Asi si bola na pohovore spravila si dojem tak sa neboj🙂
Bojíš či hanbíš sa chodiť aj do obchodu, s niekým porozprávať?ak áno tak soc.fobia, ak nie tak to bude len zmenou práce zrazu máš iné povinnosti, zodpovednosť každá zmena prináša neistotu.Hlavne si nehovor tak škaredo, že Ti je zo seba zle z čoho?

maxalla
19. apr 2023

Nic sa neboj, zvyknes si, len to chce cas.