Hádky kvôli psovi

29. aug 2020

Ahojte dievcence, neviem ani kde a ako zacat. Neviem ci som hystericka zbytocne, alebo som v prave a uplne normalna. Veci sa maju takto...mam manzela, rodinny dom, zahradu a na nej psa, ziadneho malickeho ani stredneho, velkeho psa vaziaceho 60kg. Je to prvy pes mojho muza v zivote, nikdy doma nesmel mat ziadne zviera, ja som psickar velky, u nas doma aj na byte ked sme byvali, bol pes vzdy. Pes je cviceny, co sa tyka povelov, chodilo sa s nim na cvicak a ano tam som bola ja ta zla, co ho tyra ucenim, a moj muz rozmaznavanim. Nikdy na toho psa nemozem nic povedat, vobec ma nepocuva ked je manzel doma, nakolko pracuje v zahranici a ked pride domov akoby som neexistovala, to by som prezrela ved je pekne, ked ti pes dava tolku lasku ale.....nakolko mame dom, pozemok, travu a vsetko to okolo toho na vsetko som sama a pridem si ako otrok domu a domacnosti. Ide o to, ze som psa oddelila na pozemku bez vedomia manzela. 5rokov sa trapim s chlpami, slinami, ocuranym celym okolim domu a prestalo ma to bavit v jednom kuse gabat po psovi. Na terasu ist nemozne, lezal na papuciach, aj ked sa posunul pri otvarani posuvneho okna, vsetky chlpy dnu, v poslednej dobe nam zacal obstiavat stolicky na terase. Takze najprv som si musela upratat a potom sadnut a pit kavu. Priznam sa, ze mam rada cisto, a niekedy to asi ozaj prehanam, ale preco upratovat kazdy den ked staci 2xdo tyzdna? Chodim do prace, praca okolo domu a este gabat po psovi, ten cas mozem aj inak vyplnit. Pes ma momentalne vybeh 6x6m cez den pusteny v mojej pritomnosti. Ide o to, ze prisiel manzel z prace a vobec sa so mnou za to nebavi ako male dieta, ktoremu ste strasne ublizili. Jemu sa povie, ze ved to mas 5min co to zameties, ale ked to treba robit 5x denne uz ma to ozaj nebavi. Ano chcrli sme psa obaja, ale takto som si to vobec neprrdstavovala.

marca12
29. aug 2020

Tak to vydrz neupratovat a ked pride domov,nech vidi,co vsetko zanechal pes a nech si to pekne muz upratuje. Inak si neuvedomi,len ked bude musiet on po nom upratovat.

miskooo1987
29. aug 2020

A čo si si predstavovala pri 60 kilovom chlpatým psovi??? Že chlpov bude jak z pudla, a cvrkne si to ako fena čivavy??? Daj ho vykastrovat, trochu menej aspoň značkovať bude...

autor
29. aug 2020

@marca12 jemu to nerobi problem tie 2dni upratat terasu, a aj vo vnutri...ale to je take upratanie, ze ale ved to staci...povysavane okolo sedacky a spod nej sa len chlpy roznasaju ked fukne. Pre neho to staci, ako pre polovicu chlapov. Uz som aj to skusala...len nikdy nevies kedy ti pride navsteva

autor
29. aug 2020

@miskooo1987 predstavovala som si mat vychovaneho psa...keby ideme obaja rovnako, dokaze sa naucit aj vsetko neostiavat aj nechodit na terasu. Tu nejde ani tak o psa, ako to chovanie manzela ku mne

solange7
29. aug 2020

Ked si si zaobstarala psa, tak sa o nho staraj! Aj dietatu utieras zadok a grcky z brady. Nebodaj aj za to by si sa stazovala? Toto je teda naozaj od teba detinske, ze sa stazujes na MK za takuto vec. Chudak pes. Uz ked ho mas, tak sa staraj. Ludia nezaobstaravajte si tych psov, ked tu potom vyplakavate za chlpy a bordel!

solange7
29. aug 2020

Ta tvoja odpoved nad mojim prvym komentom, naznacuje, ze mas skor problem s muzom. Vyries si ho a hlavne si to nevybijaj na chudakovi psovi. "predstavovala som si mat vychovaneho psa" nikdy nieje neskoro, len si skrz psa nerieste vase problemy.

autor
29. aug 2020

@solange7 ako halo, ale tu nejde o psa, ide o pristup manzela, ktory je v zahranici nevidi co ten pes robi a ked ho oddelim sa so mnou prestal rozpravat. Cely den sme na dvore, pes je pusteny beha po celom dvore, on nieje len tak pohodeny vo voliere cele dni

vymazanasmejko25
29. aug 2020

Tak po nom neupratuj nech manzel vidi a hotovo... kde je problem ?

autor
29. aug 2020

@solange7 ano predstavovala a aj bol a teda aj je vychovany az na tie veci. Keby je dosledny aj on, pes sa dokaze naucit nechodit na terasu....ja viem, ze mam problem s muzom, preto sa pytam ci je v poriadku, ze kvoli takejto banalite sa on so mnou prestane rozpravat ako male dieta

karhu
29. aug 2020

ano je to banalita..ale prave koli banalitam sa ludia zeru..trvaj na svojom, pes aj muz musia mat mores😈robis to dobre..drzim palce!

mimkao
29. aug 2020

@solange7 ty sa prosím nauč, radšej dvakrát, prečítať text autorky, skôr než ideš radiť, lebo už viac krát som si pri tebe všimla, že reaguješ úplne odveci, bez pochopenia písaného textu..

syslik81
29. aug 2020

a je vykastrovany? mozno by potom aspon prestal kade tage curat -to by nastvalo i mna .. zial veci okolo chlpov a spiny vsade na terase sa vyriesit okrem zakazu nedaju .. bude zima na terasu nepojdes tak to by sa dalo vydrzat ale..je to pes a ty s nami budu okolo 10 rokov a viac takze to zial musite vyriesit .. z tohto dovodu mam maleho psa .. velky pes velke hovno ako sa vravi a ani to zbierat nieje sranda :D psa vymykaj vzdy ked tam manzel nieje a daj mu volnost len ak pride domov inak riesenie nieje .. vela ludi ma oddelene sedenie a dom od psa .. toho maju v klietke alebo za dalsim plotom

lauriinkaa
29. aug 2020

Úplne ťa chápem, my máme čuvača a oddelila som ho snáď od všetkého 😂 leen my máme obrovský pozemok, takže má fakt kde byť. 3x5 má volieru, kde je zatvorený len keď naozaj treba. Ty si oddel všetko čo potrebuješ (aby ti necikal na stoličky) a ostatné upratovanie po psovi nechaj na muža 😉

autor
29. aug 2020

@syslik81 urobila som mu oplotenie z maleho plotiku, zatlkla do zeme roxory, takze sa to da kedykolvek odstranit. Vybeh je 6x6 plus voliera s budou. Kastrovany nieje, ma uz 5rokov viackrat v narkoze, nakolko ma problemy s klbami chodil na rtg, moc ho uspavat uz nechcem dat. Vlastne aj dr povedal, ze ak chceme aby dozil kvalitne mame mu eliminovat priestor na behanie, aby nebehal akoblazon po celej zahrade. V lete ok, zima katastrofa. Rozhodla som sa, ze to dam prec a na druhu stranu na terasu ani chodit nebudem a vsetky hovna a vsetko bude cakat na muza. Problem je, ze on to po nom bez problemov ogabe....berie ho ako svojho syna alebo co....kedze deti nemame

veronika65
29. aug 2020

Aj priateľ bol taký keď sme si psa zaobstarali, kým sám nevidel čo robí. Odvtedy dnu nesmie, lebo chlpy boli po celkom dome a keďže nemáme zatiaľ poriadne ploty, keď nie sme na dvore je vo výbehu, lebo stačí z neho spustiť oči na sekundu a môžeš ho naháňať po dedine. S čúraním by ti mohla pomôcť kastrácia, ale keďže píšeš, že by ho to mohlo ohroziť tak nič... Skús sa premôcť, nechaj bordel tak a nech manžel vidí čo jeho psík robí... 😉 Neprajem ti to, ale ideálne keby pekne zničil dajme tomu stoličku, či by to bol stále miláčik a ty tá zlá

lija22
29. aug 2020

manzel na tyzdnovkach, deti nieto, cize ste len ty a psik. co tak prehliadnut nieco, popustit. to pisem ako zena s velkym domom,troma detiskami, kocurom a psikom a ked mam vsetko porobene pride pes a vytrasie sa na koberci a to ma tvrde biele chlpy. neznasam to, no ale moze to nemluvna za to? to oddelenie si dobre spravila. manzel sa s tym zmieri ved predsa 6x6 je vpoho.to ma svoju terasku 🙂

lija22
29. aug 2020

este ti dam do pozornosti furminator. mozno by pomohol ;) to by bola pravdaze manzelo vikendova zalezitist

autor
29. aug 2020

@veronika65 jemu ani to nevadi, jemu nevadi ani ked fasadu nacal, sietku znicil....je to jeho milacik a ja sa aj na hlavu mozem postavit.

veronika65
29. aug 2020

Tak to je potom na hlavu úplne... My máme nášho psa radi, ale keby sa pustil do fasády mal by po chlebe 🤦‍♀️ v tom prípade ako radili vyššie keď nebude chlap doma kľudne ho zatvor aby nerobil škody a keď príde domov nech si má miláčika so všetkým

autor
29. aug 2020

@lija22 ano manzel prec, deti spolu nemame no ja mam z predosleho vztahu...len ja si stale poviem, ze nemame tolko penazi a casu aby sme toto tolerovali psovi. Podsedaky na stolickach vecne ogebrene a ja si pridem ako v jednom kole. Robota, starostlibost o domacnost, varenie, nakupy, dieta, okolie domu....ako som pisala, vzdy som mala psov aj v byte a spavali aj na sedacke. Len ked ja si predstavim, ze v zime ho zas nasackuje dnu aj ked ma zateplenu budu, on sa napije vody a automaticky sa otrasiea mame slintave kratkosrste plemeno, tie sliny su vsade po stenach, oknach, fasade....za kazdorocne malovanie moze byt napriklad dokoncene parkovisko.....a furminator mame...cim ho viac cese, tym viac z neho ide, to ked sa otrasie okolo neho je len velky mrak chlpov

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
luccija
29. aug 2020

Ty toho psa neznášas, alebo žiarlis.Chlpy, sliny, hovna to k psom patrí.Vadili by mi ocikane stoličky

autor
29. aug 2020

@taskataska nie kazdy si dokaze povedat, ze navstevy ma na haku. Vzdy sme mali doma cisto, mala som aj boxera aj NO v byte a spavali so mnou a takisto kdekolvek. Ale ziadny pes si nedovolil nikdy ostat terasu, stolicku....to nieje o dokonalom insta obrazku, taky on nikdy nebude. Robim v gastre 14h denne kratky dlhy tyzden cca 11hodin behania, takze ten cas na upratovanie si viem predstavit aj inak ako upratovanim po psovi 😉 stacilo by mu ukazat hranice, ale na to musia byt dvaja rovnako zmyslajuci ludia a mat rovnako nastavene pravidla a nikto by nikde nebolzatvarany

vymazanasmejko25
29. aug 2020

Ja ako nechapem zmysel tejto debaty...ak ti tu 100 zien napise ze ano tvoj manzel sa sprava ako male dieta co ti to pomoze ??? Mu ukazes tieto komentare ??? Boli tu asi 10 rád co mas robit na kazdu si odpisala svoje ako sa to neda ...tak potom ?

autor
29. aug 2020

@luccija nemam problem priznat, ze uz mi sposobuje viac vrasok ako radosti...to nieje o ziarlivosti na psa...nevadia mi chlpy, tie vytrasiem...vadia mi sliny na oknach, ktore musim cistit ani sliny na mne mi nevadia....vadia mi chlpy vo vnutri a prave to, ze pes ani dnu nieje a denne musim vysavat jeho chlpy.

bodkolienka81
29. aug 2020

No problem nie je pes, ale to, ze sa s muzom neviete dohodnut.. My sme mali aj 2 velke psy vo vnutri, aj vonku na zahrade, aj predeleny pozemok, ale vzdy sme sa s muzom dohodli ako co bude a to sa dodrziavalo.. nech muz navrhne, ako zabezpecit, aby napr pes nechodil sam na terasu a nespinil/nenicil ju..

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
midori123
29. aug 2020

Uplne ti rozumiem. Mala som labradora. Napriek tomu, ze to bol nas milacik, tie chlpy, sliny a bordel po nom, mi po case neskutocne liezol na nervy.
Pripadala som si ako otrok domacnosti a presne ako si napisala, ku koncu mi sposoboval viac vrasok ako radosti.
Ja by som na tvojom mieste robila tak, aby ja som bola spokojna, kedze aj tak si s nim viac menej sama, a ked pride manzel, nech sa stara. Odide, zas si urob po svojom.
Drzim palce

autor
29. aug 2020

@midori123 budem to musiet nejako vyriesit, lebo hadat sa kvoli psovi je padnute na hlavu a nebavit sa so mnou kvoli tomu niekolko dni tiez....tak ako mi baby uz radili, necham ho tak a 2tyzdne nech si na dvore robi co chce, 2tyzdne nevysavam, neumyvam pride z turnus a moze zacat

sono2
29. aug 2020

Ťa obdivujem. Si chcela psa? Aby bol zavrety? Načo? Ostatné ti prekáža, čo absolútne chápem.
Veď sa dalo čakať, že bude také veľké plemeno toto robiť či? Tak, muža by som nechala tak. Ja som si zažila zvieratá. Osobne som v štádiu, že mám deti čistý byt a psa by som nezniesla už nikdy a ani v dome.