Had pre začiatočníka

17. feb 2022

Ahojte tie čo chovate hadov, akého hada mám kúpiť pre začiatočníka ? Chcela by som niečo menšie nie pytóna a pod. A samozrejme nie jedovateho . Ďakujem

venikaa
17. feb 2022

Uzovku cervene severoamericku

jaja20
17. feb 2022

Prípadne nejakú koralovku z rodu Lampropeltis,sú rôzne druhy v krásnych farbách.

autor
17. feb 2022

@jaja20 A koralovka nigrita ?

jaja20
17. feb 2022

Čistočiernu som nemala,ja som chovala Lampropeltis california (mala som aj albína,ten bol nádherný ),Lampropeltis mexicana a Lampropeltis triangulum.

autor
17. feb 2022

@jaja20 a čo hovoríte na pytóna kráľovského ?

jaja20
18. feb 2022

Chovala som aj pytóna kráľovského a aj veľhada kráľovského. Určite skôr toho pytóna odporúčam,lebo je menší a kludnejši. Ale zase väčší,než tá koralovka alebo užovka červená. Inak,tie guttaty bývajú tiež v rôznych krásnych farebných odtieňoch,mala som tiež aj albína.

autor
18. feb 2022

@jaja20 a keď mám psa, nemôže sa stať že ho pyton zožerie ? :D francúzky buldoček.

tatianna56
18. feb 2022

do pytona by som asi nesla, predsa len je to skrtic a aj ked je had maly a mlady, proste svoju silu ma. tak by som volila skor nejaku peknu uzovku. ta ti fakt nema ako ublizit

jaja20
18. feb 2022

Kdeže,to sa nemusíte báť 🙂
Taký veľký nenarastie,to sú tie pytóny tigrovite a mriežkovane a tie bývajú aj agresívne.
Moja dcéra mala 1 a 1/2 roka,keď som jej dala pytóna kráľovského na ruky. Pošlem fotku 🙂