Grebastica - Chorvátsko

martinka30
6. jún 2017

Chcem sa spýtať na dovolenku v Chorvátsku Grebastica boli ste niekto?prípadne nejaké lacne ubytko niekde dik

kapurka270
7. jún 2017

Grebastica je kupanie pri ceste...ja odporucam sveti filip i jakov.A ubytovanie pozeraj cez www.ubytovanivchorvatsku.cz kde si vyberies aj lokalitu.Len neviem ci lacnejsie uz nebude vypredane a obsadene.Ak je vas viac tak zozenies,ja som ochotna dat max.za osobu 16 eur za noc a zatial som zohnala vzdy.

clubka
8. jún 2017

Grebaštica je dedinka, sú tam výborné pizzerie , reštaurácie s výborným jedlom ( ale výborné), 2 zmrzliny (super), markety - obchody výborne zásobené, nejaké vodné atrakcie, detské preliezky, hojdačky, kaviarničky, ak ste stanový tak aj výborne vybavené kempy. Nečakajte nočný život ako disco a živá hudba býva ako program večera v centre dediny, býva tam aj kultúrny program.
Cesta, ktorú spomína "kapurka" nie je klasická cesta ( nejaká dvojprudovka 🙂) je to dedinská promenáda 🙂
Ľudia sú tam neskutočne milí. Ak sa rozhodnete byť bližsie k moru, dokonca na mori, že si kávu z domu - apartmánu zoberiete k moru tak hľadajte v časti Grebastica Donja (dolná - pod autostrádou) - je aj horná časť nad autostrádou - tam je ubytko lacné, ale ďaleko k moru ( ale vždy je plno aj tam. Je tam ešte časť Šparadiči (neviem či toto nemala kapurka na mysli) - je to opačná strana. Grebaštica leží v zátoke, otvorené more vidno práve z časti Šparadiči alebo tak do polovice dediny. More teplejšie ( kvoli tej zátoke) a čistejšie ako v okolitých dedinách alebo v Šibeniku alebo Primoštene (obe mestá sú vzdialené rovnako od Grebaštice). Pláže sú kamienkové - v pohode viete ležať len na uteráku, so stromami, kríkmi, ale nie všade, niekde je potrebný slnečník, kto neznesie priamo slnko. Sú pozvolné - ale nie tak ako v Taliansku - plytká voda donekonečna, žiadne skoky, bez ježkov. V Šibeniku je fantastická tržnica a rybarnica. O pekárňach ani nehovorím ... ale asi ako všade v Chorvátsku 🙂
Ak nehľadáte rušné stredisko ste správne. Vedľajšia dedina je Brodarica - tá je väčšia.
Odporúčam pozrieť na you tube - videá - nájdete tam toho dosť a získate aj pomerne reálny obraz.
Ak by vás niečo zaujímalo, kľudne sa pýtajte 🙂 - chodievali sme tam roky, deti nám na tom mori vyrástli. Ale ako hovorím, je to dedina ...
V centre je Vila more - tiež nájdete na nete - you tube alebo Roco - to sú ubytovania presne v centre. Je tam toho veľa, možno by ste našli aj "na blink"

Tak peknú dovolenku, nech pôjdete kamkoľvek !

martinka30
autor
8. jún 2017

@clubka ďakujem za rozsiahlu odpoveď

kape
10. aug 2017

@clubka - prosim Ta a co sa tyka platieb kartami v obchode, da sa ? V potravinách ? a je tam aj nejaky bankomat ? Dakujem za odpoved.

clubka
10. aug 2017

v markete - obchode bez problémov

clubka
10. aug 2017

@kape
bankomat nebol keď som bola pred 2 rokmi a myslím, že ani nebude. určite sú bankomaty v primoštene a v šibeniku - obidve mestá sú vzdialené cca rovnako tuším okolo 13 - 15 km
v Šibeniku je výborný trh a rybarnica - rybí trh
v Primoštene sú 2 verejné veľké parkoviská - obidve platené na hodinu bolo vtedy 7 kn - možno zdvohli ceny.

Tak idete ?

kape
10. aug 2017

@clubka - ďakujem za info. Uvidíme. Minulý rok sme boli v SV. Filip i Jakov, páčilo sa nám, ale my radi spoznávame nové, aj výlety treba obmeniť, tak sa obzerám po inej dedinke. Ideme až posledný týždeň na prelome mesiacov, tak ešte mám čas vyberať a hľadať.

clubka
12. aug 2017

aha, pravdaže.
myslela som že máte rezervované ubytovanie.
No Grebaštica je v zátoke, nie je to otvorené more. ma jednej strane je to veľká výhoda, vždy je tam teplejšia voda ako inde.
Ak môžem ešte s niečím poradiť - ak si vyberiete Grebašticu, kľudne sa pýtajte.
možno ešte k tým obchodom vám poviem - dolu v dedine sú 2 a jeden na hlavnej ceste, v hornej časti dediny ( okolo neho pôjdete pri príchode) - ten je dobrý, aj dobre zásobený.
Z tých 2 dolných je horší Market Mrdeža - ale funguje tam pojazdný obchod po dedine - takže si viete kúpiť základne veci z auta 🙂
Ide však o to, kde budete bývať a kedy sa k vám obchod dostane.
Ceny v obchodoch sú rôzne - malé rozdiely ale sú.
Takže ubytovanie budete hľadať až na mieste ?

kape
13. aug 2017

@clubka -dakujem velmi pekne za info. Podarilo sa mi najst a zatial zarezervovat apartman na adrese grebastiva donja123b, ak nenajdem lepsie pojdeme sem. Ak bude teplejsia voda super,minuly rok v Jakove by sme si teplejsiu cedeli predstavit😉. Toto je len taka light dovolenka v juli sme uz pri mori boli aj minuly rok to tak bolo a to sme vtedy zvyknuti na ine teploty vidy, tak sme v Jakove mali kusok sok😀 .ale dobre bolo napriek tomu.

kapurka270
13. aug 2017

@kape a za aku cenu si zajednala ubytko.V Sveti Filip i Jakov sa da pre 4 zohnat tak za 50 eur.Aby si nepreplatila zbytocne

martinka30
autor
13. aug 2017

Tak my sme boli nakoniec v Bibinje krasne mstecko odporúčam zohnani sme na FB dovolenka v Chorvátsku.isli sme 9 ti blízko pláže dva obchody vedľa domu sme mali trhy restiky na pláži šmýkačka pre deti sa dali skákať do vody fakt veľmi pekne Zadar 4 km Lidl 2 km

kapurka270
13. aug 2017

Mne sa Bibinje zdalo moc blizko Zadaru

clubka
13. aug 2017

@kape
áno super - to som vám mchcela povedať, aby ste hľadali časť donja - to je pod cestou.
za koľko ste toto rezervovali ?
pre koľko ľudí je apartmám ?

kape
13. aug 2017

@clubka - mame pre 4 dve spale, teda jedna spolu s kuchynou za 310 Eur na 7 noci 150 m od mora.
@kapurka270 - minuly rok sme tam mali spolu na 7 noci v Sv. Filip i Jakov ubytovanie za 280 Eur tento isty posledny prazdninovy tyzden. Hladala som 2 tyzdne pred odchodom. Podobne ako teraz apartman aj so vzdialenostou od mora.

kapurka270
13. aug 2017

@kape to mas dobru cenu.Ja tvrdim ze sa da zohnat ubytko do 15 eur na osobu aj v hlavnej sezone.Niekto tvrdi ze nie.Ale ked niekto potrebuje aj umyvacku,pracku...a neviem co vsetko,tak nech necaka, ze zozenie za rozumnu cenu.

kape
13. aug 2017

@kapurka270 - tak mi to mame ako dodatkovu dovolenku lavna uz bola, takze nie sme narocni, hlavne nech je to slusne ciste, zrovna co si vymenovala tak to na tyzden nepotrebujem.

kapurka270
13. aug 2017

@kape suhlasim s tebou a kde ste boli na tej hlavnej dovolenke,ak to nie je tajne

kape
13. aug 2017

Aj minuly rok aj tento v Grecku v hoteloch. Takze toto sme si uz len povedali, ze treba vyuzit super tyzdne, kedy stacia len 3 dni dovolenky a nepojdeme velmi daleko.

kapurka270
13. aug 2017

@kape nasa dcerka mala len rok v juli,tak sme chceli nieco blizko a som na RD,mozno buduci rok dame nieco letecky aj my...ked nastupim do prace.Ja by som chcela ist este do Tatier na vikend,ak kupim daky kupon na zlavovom portali

kape
13. aug 2017

@kapurka270 - ked som cakala druheho syna, boli sme tiez "len" v Chorvatsku. Ale Chorvatsko je krasne, more ciste, ludia su priatelski. No boli sme v destinacii - BAska na Krku, kde ceny ubytovania su podstatne vyssie. ALe velmi som ju chcela vidiet. Takto nam stacia aj "lacnejsie" destinacie. Preto uvodzovky, pretoze kazdy mame na danu vec iny pohlad a kazdy mame aj ine financne moznosti. My s detmi si uzivame oba tipy dovoleniek, pre mna je dolezite, aby sme okrem mora este aj nieco ine v okoli videli a spoznali , nech mame na co spominat, mame kopec zazitkov. Nasi su uz starsi, s nimi sa da vela cestovat. Ked sme mali len jedneho s nim sa aj rocnym dalo pobehat autom ostrov, uz ked bol aj druhy na svete jeho prvu dovolenku sme celu stravili v hoteli len pri mori, ale uz sa da, tak sa v ramci pobytu pri mori aj radi potulame. Hlavne nech pocasie praje, nech je dobra nalada a nasajeme vela pozitivnej slnecnej energie.

kapurka270
13. aug 2017

Veru more je len more a slnko k tomu,co si viac priat.Vela ludi ze s takym malym dietatom idem k moru,a ona si to pri tom uzivala.

kape
13. aug 2017

@kapurka270 - to su predsudky z doby minulej, aj s mensimi cestuju 🙂
A Tatry su tiez nadherne.

clubka
13. aug 2017

@kape
podľa adresy čo som pozerala ste priamo na mori 🙂👍
Je to jena z posledných stavieb v Grebaštici - je to nové , myslím, že to funguje 3 rok pokiaľ sa nemýlim. My sme bývali neďaleko od toho. všetko máte blízko odtiaľ-
Síce architektonicky to nezapadá do koloritu dediny, ale to nevadí ...🙂

clubka
13. aug 2017

@martinka30
super, hlavne že ste boli spokojní a dovolenka vyšla. Ja myslím, že v Chorvátsku nemôže byť zle - pokiaľ je dobré ubytovanie - ja potrebujem byť priamo na mori a nie chodiť k moru ako turista 🙂
nepotrebujem žiaden komfort, na to si zaplatím hotel
Ale Chorváti sa snažia tiež, aby im turisti prišli aj o rok, prípadne dohodili ďalších. Kde sme chodievali my, boli sme už v tom dátume rovnaké rodiny každý rok - už sme sa poznali. Bolo to milé. A ubytko sa zajednávalo rok dopredu, alebo aspoň v zime.

pokiaľ máte kontakt na dobré ubytovanie z tohtoročnej dovolenky a je to možné, budem rada ak mi ho posuniete.
nemusíte zverejňovať tu, môžeme to odkomunikovať cez mail clubkaclubka@gmail.com
ďakujem

kape
13. aug 2017

@clubka - dakujem za podrobne info.

martinka30
autor
14. aug 2017

@clubka jasné na FB dovolenka v Chorvátsku stránka a meno Marija Karavan sa volá Adresa :Marija karaban kandići 14.23205 Bibinje mobitel :0919186905😊

clubka
14. aug 2017

@martinka30
ste zlatá 🙂❤

koľko od mora ?

kape
27. aug 2017

Aktualne od vcera v Grebastici, uz je tu aj jeden bankomat 🙂

clubka
27. aug 2017

@kape
Dobro došli u Grebašticu !!!

Jééééj, super. Tak peknú dovolenku. Aké je počasie ?
neverím, fakt bankomat 👏👏👏
nuž 2 roky sú 2 roky čo som tam nebola - činia sa....
možno sa mi podarí do konca roka, keď aj na jeseň. Rada by som sa tam vrátila. mám tam kopu známych "z videnia" - domácich aj turistov, čo sme tam chodievali každý rok v tom istom termíne. Žiaľ, niekdy život zariadi veci inak

je to taký veľký moderný apartmánový biely dom kde bývate ?

Je to síce dedina, ale dá sa tam stráviť dovolenka - kto nehľadá rušné stredisko. Uvidíte...
Môžete porovnať čo sa podľa môjho popisu zmenilo alebo mi poviete čo pribudlo

martinka30
autor
27. aug 2017

@clubka 200m