Furminator pre psov

1. jan 2023

Chcem sa spýtať tých, čo majú krátkosrsté plemená psov a používajú furminátor, naozaj to funguje? Znížilo sa im vypadávanie srsti o tých 90 percent?

svokrinjazykmonika
1. jan 2023

Mám Jack Russell teriéra a občas ho tým prejdem. Neviem to povedať takto na percentá ale napíšem moju skúsenosť. Začnem tým že iné kefy z duše neznášal ale pri furminátore drží ako hluchý dvere. Ten má rád od začiatku. Nikdy veľa nepĺzol, nemali sme s tým problém, stačilo ho prejsť raz za mesiac ale teraz má nejaké zdravotné problémy a pĺzne ako besný. Vysávala som každý deň a potom reku že kde som dala ten jeho hrebeň. Tak som ho po dlhom čase poriadne pár krát pokefovala a zlepšilo sa to.

nika_val
1. jan 2023

Ak sa to robí pravidelne tak ano pomahalo to, keď sme prestali vratilo sa to spať tak ako to bolo..
Takže keď sme vyčesavali každy druhy deň tak to bolo okej, plzla menej logicky lebo sme tie chlpy vyčesavali..ale keď som prestala alebo predlžila ten interval medzi jednotlivymi vyčesavaniami tak to bolo tak ako pred tým 🙂

lenkakravcova
1. jan 2023

Juj, vôbec som nevedela, čo je furminator.. Dám do Google a áno, ten oranžový máme na border kóliu a je to super vec. Jediný hrebeň s ktorým ju dokážem úplne dojemna vycesat. Je po ňom hebká ako pár týždňové šteniatko. 🙂
Treba si len zvyknúť na to, že sa s tým zo začiatku cese trochu ťažšie - ak sa dovtedy nepoužíval prvé cesania sú také ako keby si zo psa dala dole 400g srsti naraz 😀

Ceseme s tým každý druhý deň. Iné ani nepoužívam.

syslik81
1. jan 2023

zalezi .. uz tu diskusia bola.. niektore psy-vratanemojej ho nenavidia.. chlpy-podsadu to doslova vysklbe .. aj moja macka ma nan alergiu .. takze za mna velke nie ...

cubos
1. jan 2023

My taktiež máme zlú skúsenosť.
Mame nemeckú dogu, dva dni som mu jemne vyčesávala chlpy no a ten tretí mal celú pokožku opuchnutú, cca 30-50 krúžkou po tele ktoré sa podobali na uštipnutie hmyzom.
Prišli sme na to že mu to vyšklbalo chlpy, trebalo nam asi dva mesiace kym sme ho z toho dostali.
Za mna nie 🙂

alanko20
1. jan 2023

Aj my máme už dlho, ale nečešem extra často, len keď sú chlpy všade. Každý druhý deň- nie je to moc často pre psa?

moonlight1210
1. jan 2023

Mame, konecne s nim vycesem pri plznuti 90% vypadanej srsti. Pekne az z podsady. Predtym kefy ich akurat trapili a aj tak po vyvesani hned z nich lietali dalsie chlpy, ledva sa otriasli.
Nase su kratkosrste.

mistymay33
1. jan 2023

Ja mam aj Furminator aj Zooro kefu. Mam francuzskeho buldocka, jemu Firminator nerobil dobre, vyzera, ze ho to pri cesani boli. Tak sme kupili Zooro a ta je podla mna lepsia aj je setrnesia ku kozi a pes si to s nou uziva a drzi. Podla mna vycese aj viac chlpov. Takze skus pozries tu ZOoro hreben na vycesavanie.

nika_val
1. jan 2023

Ono ešte pri furminátore je najdoležitejšie či má pes podsadu pod srsťou alebo nie..
Pretože ten furminátor vyčesáva podsadu (podsada je to čo pĺzne pes)
Takže treba rozlišovať aj to.. ak pes podstadu nemá alebo ju ma redšiu (to už podla plemena) tak sa môže stať to že to psovi bude nepríjemné, bolestivé a urobíš viac škody ako dobroty
@cubos nebol toto aj váš prípad?

cubos
1. jan 2023

@nika_val neviem 🤔 kúpili sme furminátor v čase keď plzol a už sme si nevedeli dať rady, chlpy sme mali všade.
Keď sme ho česali, povedala by som že mu to bolo až príjemné a preto som ho dva dni za radom česala.
Tretí deň sme boli v šoku keď sme videli tie kružky a rovno sme utekali veterinárovi.
Jeho to nebolelo ani nesvrbelo, veterinár potvrdil že to je od furminátora a dal nam šampón po ktorom odpadli všetky chlpy ktoré boli akoby poškodené/vytrhnuté furminátorom.
Psík mal po sebe take diery (videla sa koža).
Hned sme furminátor zahodili a od vtedy sa taký problem neviskitol 🙂

nika_val
1. jan 2023

@cubos čo som teraz vygooglila tak nemecka doga nemá dvojite osrstenie (čize nemá podsadu) takže na nu furminator naozaj nie
Ja som davala našu cavalierku strihavať a raz som chcela dat aj druhu ostrihať (križenec) a pani čo to robila si ju prezrela a vraví že to neodporuča lebo ma redšiu podsadu a to by bolo dobre pre ňu ostrihať ju, tak som jej vravela ze tak budem pravidelne furminatorovat a na to ma tiež stopla hneď a vysvetlila mi ako to s tym furminatorom je
Že napr cavalierku môžem pravidelne aj každy den, lebo dvojitu srst (hustu podsadu) ale tu druhu vraj nemam tak často a tak intenzivne lebo na tu podsadu redšiu...
A potom mi povedala že vlastne Furminator nevyčesava srsť ale podsadu, lenže to sa človek nedozvie tak jednoducho lebo to píšu len malo kde

cubos
1. jan 2023

@nika_val určite sme my chybili kedže sme sa neinformovali... Ja som si vlastne len prečítala že čo je dobré na tie chlpy a už to bolo.
Nemali sme skúsenosti, no teraz už Bohu žiaľ máme.
Teraz už len vyčesávame z takým hustým hrebeňom.
Inak aj v pet centre nam to odporučili, ešte nam dali taký vraj "lepší" pre dogu 😁 ja viem že je to všetko o markeringu a predaji v tych pet centrach ale tak, človek očakáva že tam pracuje človek ktorý sa rozumie niekedy aj viac od zákazníka ale čo už.. Naša chyba 😊

syslik81
1. jan 2023

@cubos nieje to vasa chyba.. ja mam spica s hustou podsadou a tie mainsku macku kt je chlpata tiez s podsadou .. hreben specialne na nich .. pes ani pocut doslova to chlpy trha a nieze cese a macku som davala dokopy 2 mesiace .. mala uplne doskriabanu kozu krvave skrabance po chrbate .. ked som dala vtedy fotky na ich stranku ziadali ma nech to stiahnem ze mi vratia peniaze .. to bolo este v cae ked to bola novinka ..

cubos
1. jan 2023

@syslik81 wau, to mi je ľúto že ste aj Vy zle pochodili.
Niekomu to pomohne, asi treba vuskúšať len ja sa už neodhodlám ten furminátor ani odporučiť lebo ako hovorym, psík bol fakt v hroznom stave.🙄
Pani čo založila diskúsiu zostáva samej zhodnotiť či to vyskúša, možno to aj pomôže😊