Francúzky buldoček

frenky123
5. okt 2022

Dobrý večer potrebovala by som poradiť ohľadom francúzskeho buldočka. Náš Francúzky buldoček je ešte len šteniatko polročné ale už ho máme dosť dlho asi od jeho 2 mesiacov a neviem ho odnaučiť jednu blbú vec ktorú stále opakuje keď ho necháme samého doma, vždy čo vidí to roztrhá alebo rozhryzie, buď sú to dvere skriňa alebo dekorácie v dome porozbíja od trucu že je sám doma a rada by som vedela či sa to do roka odnaučí a či sa ho to vlastne dá úplne odnaučiť. A chcela by som vedieť ci to robí aj váš Francúzky buldoček

gir
5. okt 2022

Pridaj sa do skupiny psíčkari a psíčkarky, určite ti poradia

andrea_prestastna
5. okt 2022

@frenky123 nudi sa, kupte mu hracky , aktivne nejake , prechadzky viac sa mu venujte, nas pes ma rad ked odchadzam ju zavrrm na zahradu a zatial po dome poschovavam piskoty tak ma roboty kym najde . Je lopticka do ktorej nastrkam palmsky a s tou sa hra cize kym vsetky ulohy splni je spokojny a potom oddychuje ale psysaky by trhal aj po 40km ture🤣😅

beataxxx
5. okt 2022

Toto zvyknu steniatka robit, vsetci nasi psici nicili prakticky vsetko leziace na zemi a aj obhryzali nabytok, nielen francuzski buldockovia🙂🙂🙂treba ich vyhresit a dat im dostatok hraciek, aby si mali na com zubky brusit

michaelammm111
5. okt 2022

@frenky123 ahoj, nám FB ako šteniatko nikdy nič nerozkusal ani nezničil, no teraz keď ma rok mu to začalo poriadne šibať a je ako besný keď odídeme z domu a dovolíme si ho nechať samého. Vyskakuje nám na parapety a podobne. Venčený je pravidelne, venujeme sa mu až moc. Pracujem na HO takže nieje doma až tak často sám ale teda keď je taká situácia tak mu nieje rady.. tiež už neviem čo s tym nakoľko určite v budúcnosti budem chcieť pracovať v odbore ktorý študujem a HO nebude možný.. tiež by som potrebovala nejakú radu. Bohužiaľ sme to dosť podcenili a teraz trpí aj on aj my😏odporúčam učiť ho to čím skôr nech nedopadnete rovnako..

mistymay33
5. okt 2022

@frenky123 ja mam FB a tiez ked bol maly a zostal sam doma, tak robil zle. Bolo to az take hrozne, ze som mala velku obavu, ze si ublizi. Zvykol rozkusavat kable, skakal na zavesy, az na neho spadol zaves aj s garnizou. My sme to vyriesili tak, ze sme kupili zabranu do obyvacky (mali sme ju spojenu aj s chodbou) a zavierali sme ho v tej chodbicke. Bola asi 2x3 metre, kde mal misku s vodou a pelech a bola v nej ina jedna velka vstavana skrina. Nic ine. Zo zaciatku nam vzdy vylila tu misku s vodou, ale naozaj si velmi rychlo zvykol a vedel, ze my odchadzame, tak on ide spat. Velmi mu to pomohlo, zrazu mal rezim, a ka som bola kludna, ze tam sa mu nemoze nic stat. Uz ma 7 rokov, uz mu ani nezatvarame tu mrezu a vzdy ked odchadzam z domu, tak mu poviem miesto a ide si lahnut do toho pelechu na chodbe. Moj sa ukludnil tak po 1,5 roku. Dovtedy bol ako z divych vajec.

estrella5
5. okt 2022

Okrem primeraného fyzického a psychického zamestnania, ja veľmi odporúčam vymedziť šteňaťu priestor - miestnosť, ohrádka, klietka, čokoľvek... Samozrejme nič neprimerane malé a zvykať na ten priestor. Zamedzí mu to demolovať domácnosť, zostane v bezpečí (človek nikdy nevie ako si pri tom vyvádzaní môže ublížiť), naučí ho to režimu a oddychu.

nataly420
5. okt 2022

Joj oni radi ničia ale neboj sa ono to prejde skus si pozrieť jelení pároch to by mu malo chutiť a radi to okusuju

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
frenky123
autor
6. okt 2022

@mistymay33 ďakujem vám za odpoveď lebo ja už tiež neviem čo mám s ním robiť a snažím sa všelijako ale nejde to a už som to s nim aj skoro vzdala len som si povedala ze skúsim zistiť ci sa ho to dá odnaučiť

frenky123
autor
6. okt 2022

@boldo87 aj to máme v pláne mu kúpiť veľa hračiek má síce dve ale to mu zrejme nestačí

frenky123
autor
6. okt 2022

@estrella5 aj nad tým sme rozmýšľali že mu kúpime klietku alebo ohrádku

frenky123
autor
6. okt 2022

@andrea_prestastna chodievame s ním na prechádzky ale hračiek nemá tak veľa naozaj vám ďakujem za odpoveď lebo už ozaj som bola zúfalá z neho a aj môj priateľ ten už myslel nato že ho aj dáme preč len je tak strašne zlatý a aj mudry a inteligentný že by to bolo škoda keby to s nim vzdáme len je moc tvrdohlavý keď odídeme z domu

andrea_prestastna
6. okt 2022

@frenky123 to neni vec , vy ste si ho zadovazili tak ho dochovajte, naucte sa s nim lepsie zit a bude to lahsie ak pre neho aj pre vas, aj dieta ked je v puberte date potom prec? Najdite aktivity hracky drzim palce

frenky123
autor
7. okt 2022

@andrea_prestastna deti neplánujem moc mať lebo ich moc nemusím, ale na psa si potrpím a len som chcela vedieť že či sa ho to dá odnaučiť

andrea_prestastna
7. okt 2022

@frenky123 to bolo povedane obrazne, treba ho naucit a bude to fajn, oes je zavazok na cely zivot a nie ze za 3roky ho dame prec, teda okrem neprisposobivych obcanov

frenky123
autor
8. okt 2022

@andrea_prestastna ja ho nedám určite preč a keby aj áno tak do dobrých rúk jedine ale to nemáme v pláne určite