Fotenie 2-3 mesačných bábätiek

27. dec 2021

Baby, boli ste niekto (alebo máte skúsenosť) na foteni s 2-3 mesačným babom? Teda nie už novorodenecke fotenie, ktoré sa robí do cca 2 týždňov, ale zase nie ani viac mesačne babo, ktoré už sedi. Zaujímalo by ma aké fotky sa dajú spraviť v tom veku 2-3 mes.? Do takých tých košíkov, korytiek (s kozusinkami, upletmi ap.) co sa zvyknú fotiť novorodeniatka sa takéto babo už nezmesti alebo hej? Pripadne ak mate nejaké profi fotky v tom veku, rada sa inspirujem. Skúšala som googlit, no nie celkom úspešne (bud newborn alebo už sediace deti sú vacsinou). Ďakujem.

paciko9
28. dec 2021

My sme boli keď malá mala necele 3 mesiace. Boli sme na vianočnom fotení. Pod stromčekom bola naha položená prikrytá len bielym saténom. Potom na kozusinke s rekvizitami. A zopar fotiek mame kde bol tuli vak prikrý kožušinou,fotografka ju tam pekne dala na bruško a fotila. Máme krásne fotky.

st_277
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
st_277
28. dec 2021

@st_277 tu mala asi 2 mesiace, na zaciatku su fotky kde je hore, ma otvorene ocka a potom zaspala tak sme si ju polohovali ako sme chceli

autor
28. dec 2021

Dakujem dievcata. 🙂 Cize vychadza mi z toho, ze ma zmysel ist na profi fotenie aj s babom v takomto veku/obdobi, hlavne aby ale bolo kludne predpokladam, ci uz bude spat alebo nie.
@paciko9 Pridala by si prosim nejaku foto na inspiraciu, ak mozes? 🙂 A tvoja spinkala ci bola hore cely cas?
@st_277 Ked ste ju polohovali v spanku, tak tak ako sa zvyknu novorodenci na foteni (zavinutie, polozavinutie)?

st_277
28. dec 2021

nie, musis si vybrat fotografa ktory sa specializuje na babatka a pozriet si jeho tvorbu. Taketo (vacsinou) zeny vedia presne co s tymi babatkami maju robit 🙂 a zalezi ake maju dekoracie. Darmo sa budes inspirovat nasimi fotkami, ked tvoj fotograf bude mat uplne ine pozadia. Len som ti tou fotkou chcela ukazat ze urcite sa to da aj s 2 mesacnym babom, mame krasne fotky aj ked som sa neskoro spamatala🙂

autor
28. dec 2021

@st_277 ano, to mi je jasne, ze fotograf musi vediet a mat skusenost s fotenim babatiek (rozneho veku) a mat na to aj vhodny atelier, doplnky a vsetko okolo toho. Ja aj viem kde (u koho) by som chcela fotit, len ma najprv zaujimali realne skusenosti ludi, aby som si premyslela, ci ma zmysel cvakat za fotenie babatka v takomto veku, kedze vacsinou sa robia bud newborn alebo potom od cca pol roka, tak ze ci pockat alebo to predsa len zmaknut v tych 2-3 mes. 🙂

paciko9
28. dec 2021

Cely cas bola hore

autor
28. dec 2021

@paciko9 dakujem 🙂

st_277
28. dec 2021

ano, cim skor tym lepsie 🙂

lemurko
17. mar 2022

No ono to, ze sa taketo deticky malo fotia nie je len tak, ze by to fotografi fotit nechceli. Ale vyplyva to z prirodzeneho vyvoja deticiek a z toho, co sa vlastne da odfotit aj babatko bolo vidiet, malo nejaku peknu polohu a hlavne, aby to pren bolo bezpecne. Do rekvizit ukladat dietatko, ktore je uz silne, hybe sa, dviha hlavicku je velmi nezodpovedne. Deticky v takomto veku sa hybu velmi nepredvidavo, mykaju sa, a aj hlavicku uz vedia dvihnut, ale este bez nejakej koordinacie. Zaroven uz im je neprijemne zavinutie. Preto tieto starsie deticky je dobre fotit iba v takych prirodzenych pozach - napriklad v naruci rodicov, alebo len volne leziace na chrbatiku. A take fotky vacsina rodicov od profi fotografa nechce. Potom vhodny cas na fotenie zacina byt az v momente, ked uz su stabilne v polohe na brusku, uz sa vedia aj pozriet a aj usmiat na rodicov (to je tak 4.-5. mesiac veku). Inak newborn sa foti prave preto do 14 dni, pretoze vtedy su este prirodzene deticky schulene v klbku, tak ako boli v brusku. Su radi zavinute, vela spinkaju a maju este uvolnene svaly. Preto je mozne ich aj napolohovat tak, aby prave to babatkovske vyniklo. A aj to polohovanie nie je len tak. Aj to ma svoje pravidla, zakonitosti a vychadza z fyziologie dietatka. Skusena fotografka vybera polohy vzdy podla dietatka, teda dopredu vam nepovie, ze takuto fotku urcite budete mat. Lebo to cele zavisi prave od babatka.