Formula 1 - Belgicko 2024

simonad7
1. sep 2023

Ahojte, mám takú otázku… muzovi chcem k 30tim narodeninám kúpiť listky na formulu, resp. Tie už mám v košíku ale napadlo má ešte pozrieť ubytko či s tým nebude problém… a narazila som na kameň úrazu. Čo je ako tak blízko na 4 noci stojí 5000€ 🤣 a 30km autobus/vlak ide 2,5h lebo každú minútu stojí. Prosím nemáte niekto skúsenosť? Poradiť nejaké ubytko alebo ako ste to riešili? Preferovala som leteckú dopravu a dopraviť sa tam vlakom/busom lebo tam bude milion ľudí a teda cachrovat tam s autom asi neni najlepsi nápad. Za každú radu Dakujem

zuzuliennka1
1. sep 2023

@simonad7 a preco prave Belgicko?

simonad7
autor
1. sep 2023

@zuzuliennka1 lebo budúci rok tam konci formula a muž by chcel SPA veľmi vidieť

zuzuliennka1
1. sep 2023

@simonad7 aha ano vlastne. A booking si pozerala? ja som tam teraz namatkovo nasla aj lacnejsie a nie velmi daleko

simonad7
autor
2. sep 2023

@zuzuliennka1 na ten termín budúceho roka to ubytko čo si poslala vychádza na 4 dni 1600€, viem možno som skupa ale snazim sa nájsť niečo do 1000€ 🤣 (možno nemožné, viem budem musieť pridat, ale snáď nájdem 🥲) dokonca už pozerám aj to čo je v Nemecku blízko 😄

martyzpp
2. sep 2023

@simonad7 pozri aj airbnb

diewcatqoo
2. sep 2023

Pocas F1 byvaju ubytka predrazene o 500%. Chces len hotel alebo aj nejaky privat? Skus airbnb alebo booking a hladaj aj v okolitych dedinkach v okruhu cca 50 km, tam urcite najdes nieco lacnejsie nez pri trati. Vacsinou z okolia potom byva nejaka verejna doprava, kyvadlovka k trati.
Chces len cisto formulu alebo moze byt aj nejaka ina autova alternativa? Ak je autickar, ma rad rychlu jazdu, chodte do Nemecka na Nordschleife, objednaj mu jazdu na nejakom aute, kde ho po okruhu povozi profesional. Ak mate svoje vlastne sportove auto, mozete tam ist vlastnym autom a tiez sa previezt sami po okruhu pocas jazd verejnosti. Nedaleko odtial je aj SPA, takze ak vyberiete datum, kedy su jazdy verejnosti aj na SPA, tak budete mat oba okruhy jednou ranou (jazdy verejnosti na SPA ale byvaju o dost menej casto ako na Nordschleife). Toto by vas vyslo o dost lacnejsie a myslim, ze zazitok to bude lepsi ako F1.

micusa2222
2. sep 2023

@simonad7 musíš rátať s tým, že ceny počas takýchto podujatí vybehnú hore...takže ušetríš jedine na súkromí alebo nejakom lacnejšom apartmáne...

surama
2. sep 2023

@simonad7 Skus na FB skupinu Idem na F1 🙂

simonad7
autor
2. sep 2023

@diewcatqoo áno tak hľadám, len som zmätená z tej dopravy čo tam majú, našla som že vlak/bus ide na okruh (30km) 2,5h… stojí každú minútu. A snazim sa zistiť že teda či to akože naozaj tak funguje alebo viem nájsť nejaké spoje ktoré sú s menej zastávkami 🙈 a nemám nikoho kto by tam žil žeby mi poradil 🥲

simonad7
autor
2. sep 2023

@diewcatqoo a muž neni autickar, je formulár, tak z tej jazdy by bohviečo nebolo ale lacnejšie by ro bolo určite to máš pravdu 🤭😃 ale povedala som si že ak to vyjde do 2000€ ešte čert to ber ale teda mám z toho hlavu ako melón 😃

muchotrafka298
2. sep 2023

@simonad7 mas dve moznosti, bud zvysis budget alebo sa poskladate na darcek viaceri. Ked teraz to ubytko stoji tisice, tak cim blizsie k terminu tym to bude drahsie. S tym treba pocitat, ze v takychto pripadoch velkych a specialnych podujati je ta cena skutocne vysoka.

simonad7
autor
2. sep 2023

@muchotrafka298 ja vôbec nemám problém s tým že to tam stojí takú sumu, majú nato úplne právo. Preto hľadám ubytovanie ktoré je cenovo dostupnejšie tzn 30km+ ďalej, len nerozumiem tým autobusom, chcela by som poradiť či náhodou niekto nevie kde pozerať belgické spoje, ktoré nie su take čo stoja každú minútu na zastávke ale su dialkovejsie ako mame aj my na sk. Googlim to už 3ti deň.

zuzuliennka1
2. sep 2023

@simonad7 tak ono asi vela moznosti nemas - bud najdes nieco cenovo pre vas ok, ale musis sa zmierit s tou vselijakou dopravou potom na okruh, alebo najst nieco blizko okruhu, kde s dopravou problem nebude ale bude to drahe.
sezona 2023 sa pomaly konci, aj ked kalendarne je rok 2024 daleko, ale co sa kalendara f1 tyka, tak to uz v podstate kupujes “na poslednu chvilu”.🤷🏼‍♀️

zuzuliennka1
2. sep 2023

@simonad7 neviem dokonca, ci pri nedavnom zavode v Madarsku v strede jula co bol, nespominali komentatori, ze listky na hungaroring su na buduci rok uz pomaly fuc

simonad7
autor
2. sep 2023

@zuzuliennka1 no predaj spustili nedávno, akože v Rakúsku to bolo vypredané v deň predaja ale o ten záujem nemám, iba o to Belgicko. Asi si zoberieme so sebou bicykel, bude to najrozumnejšie 😃

surama
2. sep 2023

@zuzuliennka1 Je to tak. Na Madarsko som kupovala par dni po spusteni predaja a uz som vyberala len z listkov na travu. Ostali len tie najdrahsie a najlacnejsie, inak vsetko vypredane.

zuzuliennka1
2. sep 2023

@simonad7 no jasne, chapem, je to podla vsetkeho fakt posledny zavod 🙂 skoda veru ze je to tak daleko. kazdopadne drzim prsty nech to vyjde 🙂