Fľak na fasáde domu

veroniculienocka
11. sep 2024

Ahojte, vedeli by ste mi prosím poradiť? Môj syn z okna svojej izby vylial nejakú sladkú vodu a stieklo to po stene domu a zostal tam flak...je to starší dom, pomaly ho prerabame ale keď si to všimne priateľ tak bude "oheň na streche" 😏 ...neviete mi poradiť ako by som to svojpomocne vyčistila? Skúšala som mopom s mydlovou vodou ale nepomohlo

luxus10
11. sep 2024

vapkou? prosto vyssim tlakom vody...

lilianka28
11. sep 2024

Myslím, že to nevyčistíš. Jedine nejakým tlakovým/parným čističom skúsiť.
Ale teda ja by som sa vôbec netrápila, hlavne keď píšeš že prerábate a aj vidieť že je to stará fasáda.
Ináč na tej fotke oveľa horšie vyzerajú tie spodné staré okná ako ten fľak. To nerýpem, len konštatujem.

mikitilik29
11. sep 2024

@veroniculienocka tvar sa ze nevieš od čoho to je. Nemusíš sa priznať, keď sa bojíte priateľa. 🙂

simca06022011
11. sep 2024

Mozno aj nicim, mne potiekla voda z kvetinacov a nedala som to dole nicm zatial, vapku som teda neskusala... Inak tiez by som sa netesila.

betulinka1
11. sep 2024
klarissa25
11. sep 2024

Keby to bola nejaká novostavba akože nepoviem nič....ale pri takomto starom dome?

veroniculienocka
autor
11. sep 2024

@klarissa25 no je to starý dom...ale nemusí vyzerať ešte horšie

veroniculienocka
autor
11. sep 2024

@mikitilik29 aj to ma napadlo 🫣 ale keďže tam hore má izbu syn tak hneď bude vedieť že je to jeho práca 🤦🏻‍♀️
A nieže by sme sa ho báli, zase si nepredstavuje že je to nejaký zlý človek, tak ale snaží sa aj v nutri aj vonku okolo domu aby to nejak vyzeralo aj keď je to staré a toto teda určite nepoteší a hlavne keď je to na strane od ulice

h2
11. sep 2024

@veroniculienocka Strašný strach z tvojho priateľa z tvojich príspevkov cítim. 😧 To sa tak bojíš vlastného partnera?
Predpokladám, že sa to stalo dnes, poprípade včera, keďže to dotyčný hrôzu vzbudzujúci jedinec ešte nevidel. Tak asi je to len mokré. Poprípade skús preliať čistou vodou. Len to zase bude vidieť, že je to mokré. Tak už len dúfať, že vás za to ten váš hrôzovládca nepozabíja. ☹️

simca06022011
11. sep 2024

ako zeny neviem, tie co pisete ved stary dom.. ale tej fasade inak nic nie je.. tak by som sa pozrela, ktora natierate dom novou fasadou pravidelne a tesite sa z potecenych flakov...

Autorka, no skus teplu vodu, vapku alebo co este.. niecim to mozno zide, mozno nie.. ak tobola este aj nejaka prifarbena voda, tak neviem.. mozno dazde to pozmyvaju :D v kazdom pirpade vypeni chlap a aj dorozculuje sa, vybavene, stava sa.

klarissa25
11. sep 2024

@simca06022011 dá sa objednať vyčistenie fasády...

veroniculienocka
autor
11. sep 2024

@h2 on nieje zlý a nebojím sa ho .....tak ale aj mňa by to naštvalo.... či aj ja keď sa na niečo naštvem tak som hneď despota? A aj každý? .....ale inak ďakujem za radu..idem ešte čosi poskúšať

simca06022011
11. sep 2024

@klarissa25 hej, lebo ked ako tak svojpomocne opravuju postupne dom, tak maju penaize na taketo vydavky len tak
AK vypeni chlap, bude mat na to uplne v pohode dovod, chlapec nema co liat veci z okna.

veroniculienocka
autor
11. sep 2024

@simca06022011 ďakujem...lebo akosi sa do mňa pustili a neviem prečo, chcela som len vedieť či sa to da svojpomocne nejak vyčistiť...lebo ujo google mi radí viacmenej len firmy na čistenie fasád

simca06022011
11. sep 2024

@veroniculienocka tak urcite nejaky cistic to da + vapka, vacsinou to tiez len nastriekaju, vykefuju a umyju... nemyslim, ze nejaky zazrak bude v tom.
https://www.westwing.sk/inspiration/rady-a-napa...
ak das do google ako vycistit fasadu, da ti kopu stranok

zuzu1304
11. sep 2024

@veroniculienocka ja by som to skúsila len hadicou vystriekat, daj najsilnejší prúd vody

h2
11. sep 2024

Dievčatá, ktoré radíte vapku, ja by som bola pri starej fasáde opatrná. Môže to spôsobiť viac škody, než úžitku, keď rovno odletí kus tej fasády...

matkahelka
11. sep 2024

@veroniculienocka To je stary brizolit. To nedas dole nicim. Brizolit je savy, strukturovany, ten stary komunisticky este o 100% viac. ani vapkou to nevycistis. moj synovec spadol v kurniku na chrbat, oprel sa bokom o dom, svokrovci to nicim nevedeli vycistit, stale bol flak, museli to premalovat. na novej fasadnej farbe by sa to nestalo, su umyvatelne, tam by ti to aj obycajny prud vody vymyl (vlastna opakovana skusenost). inak, tiez nechcem hejtovat, ale pod tym dolnym oknom mate zo starej parapety tiez zatecene flaky, to frajerovi nevadi?

slavomira236
11. sep 2024

@h2 presne. Vapkou sa cistia nove fadady ktoreaju tu umyvatelnu fasadu..nie tieto stare..ja cist novu nakriklad slimak lezie po dome a zanecha ten sliz za sebou. Tak horuca voda kefa a a splachn vodou.sle mame silikonovu ci ake je to