Fikus malolistý - záchrana

samiki
1. mar 2023

Ahojte
Vcera som si doniesla domov fikus malolisty viem že nemá rad zmenu prostredia ale tak pri preprave sa tomu nedá zabrániť takže podľa mňa je veľmi vystresovaný dokonca mu padaju listky ale to by nebol taký problém ako to že je velmi preliaty neznáša premokrenie a aj možno z toho mu padaju lístky neni to take ako na jesen na stromoch ale postupne zltnu dalsie takže dvojitý úder. Mala by som ho presadiť aj napriek tomu stresu ?? Myslím že mu začínajú hnit aj korene 😓

cacianka
1. mar 2023

Áno, cesta pokusu o záchranu. Korene aj umy, aby si zistila či sú zdravé, hnijuce ostrihaj.
Zasad do novej ľahkej zeminy, obschnute konare môžeš ostrihať, skrátiť, aby sa omladil, bude mať menšiu plochu odparu vody, a nemusí mať námahu živiť veľkú hmotu listov s konárov.
Tzv radikálny rez, a už len dúfať, že prežije a postupne zregeneruje.

koniarova
1. mar 2023

Presadiť, ako je vyššie spomínané. A fikus normálne opadáva, tak to môže byť aj normálny jav. Listy zase dorastú.

nuni11
2. mar 2023

To je podla mna uplne normalne, ja som takto dostala dva. Obom totalne opadli listy, fakt na nich nic neostalo, uz som ich chcela aj vyhodit, ale reku dam im este poslednu sancu, ci sa vzchopia. Trvalo im to nejaky cas, ale oba su teraz krasne.

samiki
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
samiki
autor
2. mar 2023

Presadila som ho do novej hliny uvidíme

samiki
autor
2. mar 2023

@nuni11 ahoj mohla by si prosim poslať foto zaujímalo by ma ako vyzerá. Dakujem