Fénovať vlasy alebo nechať voľne schnúť ?

nina562018
7. jan 2020

Ahojte
Fenovat vlasy alebo nechať voľne schnúť ?

patka06
7. jan 2020

voľne schnúť

saskia_98
8. jan 2020

Ja musim fenovat inac ich mam ako perie a na kazdu svetovu stranu. 🤷🏻

verca888
8. jan 2020

@nina562018 aj ja si musim fenovat, lebo neznesiem mokre vlasy a ked si ich vyfenujem ich mam aj krajsie. takze je to uz len na tebe, co ti viac vyhovuje.

nina562018
autor
8. jan 2020

Otázkou som skôr mysela čo je pre vlasy lepsie, počula som že vlasom viac prospieva fenovat lebo pomalé schnutir vlasom neprospieva nakoľko sa v nich dlho zdržuje voda a zaparuju sa. Vo vode je samozrejme chlór ktorý vlasom neprosieva

diankadop
8. jan 2020

@nina562018 fakt? Tak taketo nieco pocujem prvy krat ale moze nieco na to byt.

nataliaseidlova
8. jan 2020

Ked som doma a nikam nejdem..necham schnúť ale kvalitovo to je o ničom potom. Ovela lepšie vlasy mam po fénovaní. Ja sa zmyvam každý deň takze ak niekam idem jednoznačne fenujem a ak som len doma tak necham uschnúť ale trva to dlho a stoji to za prd 😁

majusska202
8. jan 2020

@nina562018 môžu sa môžu fenovat. Ale správne ja viem ze sa odporúča fenovat s difuzerom. Menej to škodí vlasom

saskia_98
8. jan 2020

@nataliaseidlova ja ked necham volne vyschnut ich musim potom vyzehlit lebo vlasy su otrasne a to volim radsej fenovat jak denno denne zehlit. 🙄

kittykat22
8. jan 2020

@nina562018 urcite fenovanie - a cez gulatu kefu. Vlasy ktore nechas dlho schnut tak a krepateju a potom sa lamu. Akonahle si lahnes s mokrymi vlasmi tak ich nicis. Ja som si nechavala vlasy schnut prirodzene a bola som ako Mára. Teraz fenujem - sice bez kefy - 6 rokom a vlasy mam krasne. Najskor som sa toho bala, lebo mi mama hovorila, ze fen nici vlasy, ze ich spalim, ze mi vypadnu. No a teda, nielen ze to nenastalo, ale ma to uplne opacny efekt. Fenovat som zacala potom, ako som sa pytala kamaratiek ktore maju nadherne dlhe vlasy ako umyvaju a susia. A do jednej mi povedali ze umyvaju vlasy denne, pripadne obden a vsetky fenuju.

nina562018
autor
8. jan 2020

To máme každá po fenovanim alebo žehlení lepšie vlasy v tom to potom je že keď ich necháte voľné uschnúť vidieť ich pravú tvár asi sú zničené z fenu a žehličky. Ja som niekedy žehlila aj tri krát denne mala som ich velmi zničené začala som ich dávať dokopy odvtedy žiadne tepelné úpravy a sú ok nefenujem nezehlim prípadne len výnimočne fenujem u kadernicky a doteraz som si myslela že je to správne ale nedavno zas som sa dozvedela že je lepšie fenovat ako nechať voľne schnúť čo mi príde blbosť tak neviem teraz čo mám robiť. Chcem ich mať zdravé aby sa mi nerozstiepovali končeky lebo si ich chcem nechat narast

nina562018
autor
8. jan 2020

@kittykat22 presne aj ja sledujem všetky baby čo majú krásne dlhé vlasy tak fenuju ale stále sa mi tomu nechce veriť
Skúšala si aj po dlhej dobe nevyfenovaf či niesu po dlhej dobe používania fenu zničené a suché ?
Asi dosť závisí aj od fenu ? Či postačí aj lacnejšii do 20€ ?

saskia_98
8. jan 2020

@nina562018 hlavne zavisi vela ci si davas aj masky na vlasy a ja pravidelne kazdy vikend si capnem na hlavu kokosovy olej kvoli vyzive vlasov.

nina562018
autor
8. jan 2020

@saskia_98 samozrejme striedam to kokosový ricinovy olej,alebo ešte si dávam masku kokosový olej,olivový olej,žĺtok a med táto maska vytiahla moje vlasy z najhoršieho, na rast vlasov aktivator po umytí
Šampón cesnakovy +balzam alebo maska

nina562018
autor
8. jan 2020

@saskia_98 len niekedy mám pocit že baby ktoré netrepu na hlavu nič ich majú krajšie snažím sa teda nepoužívať zbytočnú chémiu na vlasy som skôr za oleje a doma vyrobené masky

saskia_98
8. jan 2020

@nina562018 zalezi vela od genetiky. Uprimne ja som fenovala, zehlila vlasy kazdy den a vyzerali uzasne a ked som na nich raz capla farbu na vlasy, od vtedy vlasy mam cele zle. Musim ich vyzivovat a nie len z von ale aj z dnu. .

nina562018
autor
8. jan 2020

@saskia_98 aj ja som vyzivovala z vnútra len niekedy to malo vedlajsie účinky na pleť :/

saskia_98
8. jan 2020

@nina562018 co si brala ake vitaminy ?

kittykat22
8. jan 2020

@nina562018 mam krasne vlasy aj ked ich necham preschnut normalne. Sice strapatsie 🙂 niesu tak hladke hned, ale do 24 hodin sa usadia. Ja pouzivam BaBylissPRO Nano Titanium Bambino Compact Dryer za 30e 🙂 ma len 2 rychlosti - nema ani studeny vzduch. Presusim, ucesem 2x pocas fenovania a je to. Ale nezehlim - vobec. Ked si vyfenujes vlasy nemusis zehlit. Inak fenujem cez prsty - najskor pekne rozcesem. Ak mas obavy ze by si si mohla vlasy znicit tak si kup krem/sprej na fenovanie vlasov. Ked si vies pekne vyfenovat vlasy ani zehlicku ti nebude treba. Po case sa vlasy usadia. Vyhoda je, ze fenovane vlasy sa menej mastia - je to aj preto, ze ich menej ceses - pretoze su pekne a sedia. A presusena pokozka sa tak rychlo nemasti a tak nemusis umyvat tak casto. Ja si umyvam kazde 3 dni, ale ked mi fenuje a upravuje kadernicka tak normalne aj 4-5 dni.

nina562018
autor
8. jan 2020

@saskia_98 Kremelinu

saskia_98
8. jan 2020

@nina562018 ja len obyc. Vlasove hnojivo a celkom dobre zabera.

majusska202
8. jan 2020

@kittykat22 to je blbosť ja umývam raz za týždeň nefenujem a vlasy mam krásne dlhé husté. Je to skôr genetickou

xjakubikovak
8. jan 2020

ja tiez nefenujem, len vo velmi výnimočných pripadoch ale ani nezehlim, nefarbim, používam výhradne prírodné produky a vlasy mam myslím dosť kvalitné a samozrejme je hlúposť ist spat s mokrými vlasmi. 🙂

kittykat22
8. jan 2020

@majusska202 to pises preto aby som ti zablahozelala k tvojej genetike?

ivangeline
8. jan 2020

V lete voľné, v zime alebo keď je veľmi vlhko trocha ofenujem a potom doschnu samé.

martina2ve
8. jan 2020

Jasne ze sa mozu fenovat, ale odporucam fenovat polosuche vlasy- najprv poriadne zabalit do uteraku a jemne povytlacat vodu,NIE suchat. A samozrejme fenovat spravne, kto nevie nech si pozrie videa napr na YT, ale tiez je fajn raz za cas nechat vlasy preschnut na vzduchu hlavne ked je teplo.
Ja si vlasy umyvam kazde 3-4dni ale to je hodinovy proces,mam hustejsie vlnite vlasy po zadok, ibaze vyrovnavam fenovanim cez kefu+nejake tie pripravky. Za necele 4roky mi narastli z boba po usi 🙈 po zadok.