Farebná tlačiareň

annevoight
24. aug 2024

Dobrý deň, je tu niekto kto sa vyzná v tlačiarňach? Chcela by som si kúpiť farebnú tlačiareň ale neviem aký model sa oplatí v pomere kvalita a primeraná cena.

monicka987
24. aug 2024

ahoj, napriklad canon ts5000
kupis tonery lacne aj v actione alebo v tedi

kacena4
24. aug 2024

jednoznacne atramentovu tam nekupujes malicke tonery za desiatky eur ale nalievas atrament. mame ju cca 5 rokov a atrament za 5r som kupila za cca 40€ len 1x. a tlacim denne desiatky stran. prvotna investicia je o trosku vyssia ale vrati sa ti to na atranente

lubossi
24. aug 2024

Pozor na to, ak nebudeš tlačiť pravidelne tak ti zaschne

andreakotesova
24. aug 2024

@lubossi máme atramentovú Canon, je používaná roky raz za cas a nezaschla. Paradoxne - nám zaschla laserová tlačiareň 😅

annevoight
autor
24. aug 2024

@kacena4 A aký model máte vy ak sa smiem spýtať?

annevoight
autor
24. aug 2024

@lubossi A ak zaschne dá sa to nejako opraviť alebo čo sa s tým robí?

30katrusa40
24. aug 2024

@andreakotesova ešte napíš ako môže zaschnúť laserová ? Vieš že v tonery je prášok ktorý sa v podstate zapeka na papier ?

30katrusa40
24. aug 2024

@kacena4 keď tam nalievať atrament nie je atramentová ? Je to atramentová ale so zasobnikom atramentu.

kacena4
24. aug 2024

@andreakotesova presne laserove zasychali atramentova ani raz ani ked cez letne prázdniny netlačim nezaschne.
@annevoight mame canon

andreakotesova
24. aug 2024

@30katrusa40 jednoducho sa nám to stalo 😉 ja som to pomenovala laicky.

mojemenonikto
24. aug 2024

Predtým, než začneš vyberať tlačiareň, odpovedz si na niekoľko otázok:

- aké objemy chcem tlačiť (ak je to pár stránok týždenne, tak sa oplatí menšia a lacná atramentová tlačiareň. Jedna vytlačená stránka tu síce vyjde drahšie, ale pri malom objeme je to v pohode. Pri veľkých objemoch sa oplatí skôr laserová, alebo tanková atramentová)

- čo chcem tlačiť (ak sú to prezentácie, obchodné materiály, tak sa viac hodí laserová. Ak sú to fotky, tak atramentová, alebo sublimačná)

- aké rozmery chcem tlačiť (ak sú to len fotky pohľadnicového formátu, tak malá sublimačná. Ak sú to strany A4, A3 tak treba zvoliť adekvátnu laserovú, alebo atramentovú. Ak sú to plagáty, tak atramentový ploter.)

- z čoho chcem tlačiť (macbook, alebo PC, tablet, alebo telefón) - podľa toho zvolím, či má WiFi, USB alebo Ethernet

- a v neposlednom rade sa treba ešte rozhodnúť na čo chceš tlačiť - kancelársky papier, fotopapier, samolepky, nažehľovačky, textil…

No a keďsú ti odpovede na tieto otázky jasné, ešte si musíš povedať koľko chceš maximálne. zaplatiť a potom sa dá vyberať niečo konkrétnejšie 😉

lubossi
24. aug 2024

@andreakotesova my mame hp
Ked su nové kartridze tlači fajne. Po pol roku nepoužívania uz robi smuhy.

lubossi
24. aug 2024

@annevoight nove cartridge za 20e

niekto2hy
25. aug 2024

@lubossi Mam tiez HP all in 1. Cartridge po 4€ a nemusis kupovat vsetky,vytlaci aj s ciernym.

lubossi
25. aug 2024

@niekto2hy čierno ešte tlačíme. Ale farebne vôbec. Raz za rok. Vtedy zistím ze to zas vyschlo, kupim nové a takto sa to opakuje

vkatush
25. aug 2024

Ja som doteraz mala Canonky a HPčka (prestriedala som ich veľa). Staršie modely boli skvelé, novšie mi liezli na nervy a tie tonery som menila ako ponožky.
Najnovšiu mám Epsonku, mám ju asi 2 mesiace, tlačím veľa a som spokojná.