Fake produkty

26. jan 2023

Môj priateľ mi na narodeniny kúpil pár kúskov oblečenia a je úplne jasné, že je to fejk aj keď tvrdí že je to originál. Mne je trápne za neho, lebo to vidí aj slepý. Povedala som mu, že keď nemá peniaze, má mi radšej kúpiť len niečo symbolické, že ja fejky určite nosiť nebudem. A on sa hrozne urazil. A stále si ide svoje, že to sú originál veci a že boli veľmi drahé a som nevďačná. Ako by ste to vyriešili? Aby ste ma pochopili, ja vôbec nenosím značkové oblečenie, mám pár veci, na ktoré som šetrila, ale keď na niečo nemám, kúpim si iné a nie fake, príde mi to ako neskutocne sedlactvo. Sme spolu krátko a možno je to divné, ale ja premýšľam nad rozchodom. Je to malichernost, ano, ale keby to aspoň prizna. Mám pocit že bude zo mňa robit hlupanu aj v ťažších témach nie len pre hlúpe oblečenie

autor
26. jan 2023

Mne je celá táto situácia na jednu stranu hrozne smiešna ale na druhú stranu ma to mrzí, lebo som si myslela že mám konečně normálneho muža

aylinn
26. jan 2023

Ukáž čo kúpil 🙈

doriiis
26. jan 2023

Myslím si,že tvoj priateľ by si zaslúžil lepšiu a vdacnejsiu priateľku.Rozid sa s ním a nechaj chlapca nejakej menej ehm....vyberavej

syslik81
26. jan 2023

mozno to naozaj kupil draho a veri ze je to original .. ty si nevdacna veru ..mala si podakovat a odlozit do skryne na dno ... vies koko x v obchodoch predavaju fake ako original? nie kazdy pozna znacky a vie to rozoznat .. a niektore fejky su lepsie ako originale .. pokial nieje ajajdiadai alebo adidas-cim viac ciarok tym lepsie tak sa zas tolko nestalo

dskjhfdlkdjhl
26. jan 2023

Ja hlasujem za rozvod, priatel si zasluzi babu s menej sedlackym uvazovanim😉

melanta
26. jan 2023

A čo sú to za značky? Napríklad niektoré kúsky od Balenciaga často vyzerajú ako fake. Detto niektoré outletové kúsky Gucci. A potom lacné značky ako Calvin Klein či Guess detto outletové kúsky si budeš úplne myslieť že sú fake. Vraj také veci nenosíš ale do pozície expertky sa radíš. Je finančne na tom tak, že si môže dovoliť kúpiť značky?

lamonita
26. jan 2023

Ja v tomto stojím za autorkou✌️🥂😎

melanta
26. jan 2023

A druhá vec. Prečo z toho robíš kovbojku? Nestačí raz povedať, že ďakuješ ale fake nenosíš a vlastne ani originál a viac netreba riešiť. Vďačnosť a slušnosť ti asi nič nehovorí. Veru rozíď sa s ním. Má na lepšie dievča.

zooeynka
26. jan 2023

Robis vedu z hovadiny....veci daruj niekomu, frajerovi si jasne povedala ze fejky nosit nebudes, nabduce si da vacsi pozor a kupi original, alebo ta okasle lebo si najde vhodnejsiu partnerku. Mozno aj sam zvazuje rozchod....

aurorastone2
26. jan 2023

No daj fotky schválne

cimage
26. jan 2023

Podla mna ju az tak nesere, ze je to fake, ale, ze to neprizna a robi z nej hlupanu. Mna by tym tiez nastval.
Ja znacky nenosim, a pride mi az komicke ked si da niekto gucci cez pol tricka 🤦🏽‍♀️. Znackove mam len sportove veci. Kupujem v sekacoch a nemam rada ked mi kupuje muz veci. Vacsinou je to nieco co nepotrebujem a ani nenosim, mam to potom v skrini. Radsej cokoladu, kvety.

katkazocele
26. jan 2023

@autorka ja som vyrastala skromne, preto ak by mi napríklad kúpil teraz priateľ fakovú kabelku LViton tak budem skákať od radosti ak by sa mi páčila 😍 lebo by som vedela, že mi to dáva z lásky, a vtedy je predsa jedno či to fake alebo originál.
Inak prezradím ti tajomstvo. Zväčša sa fakové a originál vyrábajú v rovnakých činskych a maljziskych závodoch, takže zvyčajne je rozdiel či tam našil našivku Ping Pong alebo Jing čong 😂

autor
26. jan 2023

Vy sa tu do mňa obuvate ako do nevdacnice nevdacnej, ale ja som od neho nechcela ani len darček. Mal mi kúpiť to na čo mal, nie sa hrať na niečo, čo nie je. Ja s ním nie som kvôli peniazom alebo drahým darčekom, ale debila zo mňa robit nikto nebude. Som v práci, teraz to nemám ako odfotit, ale je to jasný fake. Sú to veci značiek Hilfiger a Lagerfeld takže žiadna high end značka. A tie veci vyzerajú, ako keby ich šije nejaké ázijské dieťa, ktoré má už dost. Fakt nejde o dizajn, ale kvalita a spracovanie tých výrobkov je taká, že ani NewYorker nemá také veci. A nie je hlúpy podľa mňa, určite mu musí byť jasné, že keď kúpi niečo v super cene a príde mu šmejd, tak je to asi pravdepodobne falzifikát. Za pár rokov ma bude presviedčať že ma nepodvadza aj keď budem mať dôkaz? Keby mi povie, že hups, odrbal som sa. Tak nepoviem pol slova lebo to aspoň prizna ale toto mi príde správanie hodne dieťaťa čo tvrdí že mu úlohu zožral pes

syslik81
26. jan 2023

@katkazocele original je co cinan spravi fvo fabrike a pracu co si berie domov - to je fake 😀

rurutiax
26. jan 2023

Akože keby mi priateľ kúpil fake veci, tak ok, chlapec sa snažil a to sa cení. :D Ale to, že by sa ma snažil presvedčiť, že je to originál pritom viem, že ide o fejk a robil zo mňa hlúpu, tak to by nasralo aj mňa.

autor
26. jan 2023

Ja značkové veci skoro vôbec nenosím, vy ste asi nepochopili, že ja sa nesťažujem na to, že som nedostala originál. Keby dostanem ruže z Tesca za dve eurá tak mi to väčšiu radosť urobí ako toto. A robiť zo mňa debila keď to je vidieť na prvý pohľad a človek by sa to hanbil nosit. Myslím, ze žiadna žena nestojí o muža, čo si nevie priznať chybu. Veď nič sa nestalo, žiadna tragédia, len keby nehrá sprostého a ešte sa uraza že čo si to o ňom myslím, že mi nakúpil fejky

huginko
26. jan 2023

Áno, je to vec princípu. Tiež by ma to naštvalo.

mira0611
26. jan 2023

Ahoj, mne by nevadil darcek, ale to ze klame, ze su to original. Asi sa aj on hanbi, ze si si to vsimla.
Neriesila by som to dalej, aby som ho nedostala do neprijemnej situacie.
Inac aj fake veci vedia byt poriadne drahe. Radsej ti mal kupit poukazku do Zary alebo h&m.
Povedz mu, ze z tychto fake produktov sa financuje cierny obchod, s ludmi, so zbranamiz drogami ... a preto nenosis taketo oblecenie, lebo nechces podporovat terrorizmus, drogovy biznis a uz vobec nie obchodovanie s dievcatami.
Toto je inac, fakt pravda!

ajuska111
26. jan 2023

presne rozumiem, co pises a ako jeho pristup chapes do buducna. aj ten pristup, ze blbost a sa takto nasere. neviem poradit, co dalej, ale uplne chapem. nieco ako ked sme babke hovorili, ze kup na sibacku jedno kinderko a nie megabalik lacnych cokolad, ktore deti nejedia, lebo sa ani v ustach nerozpusta. potom sa to len vyhodi. ti je ako u teba, nebudes to nosit, vyhodene peniaze prenho a tiadna radost pre teba. vobev si nemyslim, ze si vyberava. ja si tiez radsej kupim oblecenie alebo kabelku bez znacky ako fake a potesi ma darcek aj lacny ale z lasky.

autor
26. jan 2023

@mira0611 toto všetko som mu povedala, ale on si ide stále proste svoje, že je to originál a že ja som hlúpa a neviem to rozoznať a neviem čo. Fakt mám z neho zlý pocit, teraz sú to šaty, nabudúce to môže byť niečo omnoho dôležitejšie pri čom zo mňa bude robiť hlupaňu ... :/

mira0611
26. jan 2023

Ano, to je problem, ze z teba robi hlupanu. Ani mne by sa to nepacilo a ked si chlapec zvykne, spravi ti to aj inokedy.

elanor
26. jan 2023

nato, ze znacky udajne nenosis, nepoznas, nekupujes, nepotrebujes, ale na prvy pohlad pri otvoreni darceka hned vies, ze je to fake. Hmmm, zaujimave.
Lebo nepoznat znacky, nekupovat si to, a nenosit, tak prt vies co sisi rozbalila.
A hned ho chudaka obvinit, ze je luzer, bez eura, lebo kupil sunty. A pritom on chudak, ani nemusi vediet, lebo kludne to mohol kupit v normalnom obchode. Nie v kazdom maju ozaj original, a pokial sa v tom ani on nevyzna, tak sa nechal osmeknut no-name butikom. Cize kludne zato mohol dat vela penazi, a je v domneni, ze je to original, a ked tak vyvadzas jak uthnuta z retaze, jasne, ze sa urazil.
Mala si v provom monete podakovat, veci supnut na spodok skrine, nech ich nevidis, a ked vychladnes zo sklamania, rozcarovania a neviem coho, si s nim sadnut, a normalne, slusne sa s nim porozpravat co je vo veci. A nie hned nad otvorenym darkom ho zprdnut na 3 doby pod ciernu zem.

bluka2
26. jan 2023

Stačilo poďakovať a nenosit

koniarova
26. jan 2023

Vykašli sa na neho a nenechaj zo seba robiť debila. Toto fungovať nebude.

autor
26. jan 2023

@elanor to že značky nenosím, neznamená že mám klapky na očiach a nevidím ako tie veci vyzerajú a mali by vyzerať. O módu sa zaujímam, je to moje hobby. Možno preto si myslel, že ma tým poteší aj keď neviem, z čoho usúdil keďže ma v takých veciach v živote nevidel. Keby kúpi šaty z výpredaja za 10€ s tým, že si dá záležať na tom aby to bol aspoň môj vkus bola by som šťastnejšia. Pretože nakúpiť bezhlavo veci nech sú hlavne značkové, aj keby boli originál, vypovedá to len o tom, že si nedal vôbec tu namahu zamyslieť sa čo vlastne nosim. A ja som nikomu nedala zožrať , že je luzer bez peňazí. Ja tiež nie som Waren Buffet. Povedala som mu to slušne vôbec nie tak, ako opisujes. Ja neviem, písala som niekde že hneď som ho išla dodrbat? Ako fakt som sa snažila povedať mu to taktne, jemne aby sa nezdul.

autor
26. jan 2023

@bluka2 to by si asi všimol, nie? Keby sa zatvarim ako super vybral a potom ma v tom neuvidí, nedajbože si pomyslí, že bude nakupovat pravidelne tie veci.

bluka2
26. jan 2023

Ja si skôr myslím, že inteligentný človek by pochopil, že druhý krát už tento štýl darčeka nie, ale ktovie

atinkaa
26. jan 2023

@autorka rozumiem ti uplne

@elanor uz to tu vysvetlila, nejde o nevdacnost, ale o komunikaciu, ktora ak uz je teraz taka pri takej kvazi blbinke, tak neskor bude? a to je jej otazka ...sama pise, ze jej to v jeden moment, pre tie veci pride smiesna, no mrzi ju na tom ine, teda skuste, prepac nielen ty, holky uz citat s porozumenim a nepisat jej, ze co ma urobit s vecami, to ma uz asi poriesene, teraz je dolezite co s nim

Pride mi, ze je dolezite ustat si to - myslim hranice, teda to co sa ti nepaci mu dat jasne najavo, ze nie si zvyknuta aby sa s tebou niekto bavil ako s hlupou a pod. A pokial teda chce vitazstvo v tejto sutazi, tak by som mu to dopriala a nech si to kludne zbasti az do dna, ten svoj pohar horkosti, vsetky tieto veci sa v meste, ak nie ste z maleho mesta predavaju, normalne by som sa s nim zastavila v obchode, s tym, ze ty tvrdis, ze to je fake, partnera asi niekto okradol a nie je v stave priznat si to. Ono na takych plati, ze vyssia instancia casto ukaze, kde je sever, pretoze tam bude ticho. A je urcite spravne to ako uvazujes, ak si za hlupu uz teraz...co bude nasledovat a o tom by ste si mali dat diskusiu. Pretoze to, ze mu niekto ukaze, ze je to podvod, je jedna vec. Druha vec je preco, ta chce v takej banalnosti oklamat a uplne posledna a najzasadnejsia ako si dovoli nieco take k tebe. Ako komunikuje s rodicmi, s blizkymi. Asi ti dobre blika kontrolka, ak uvazujes nad rozchodom tak sa minimalne zapocuvaj tu:

https://ipcko.sk/hrubokozi-aj-tenkokozi-co-sa-m...
https://ipcko.sk/trpia-oni-aj-ich-okolie-aky-je...

to su dve najcastejsie poruchy osobnosti aj ked myslim, ze zacal skoro chlapec, obvykle sa pocka do manzelstva a tak to az vybali v celej parade. Za mna ti blika kontrolka uplne vporiadku, je dobre mat sebauctu a minimalne za rozhovor o tom a za sledovanie toho, co bude nasledovat to stoji. Oznacit ta za hlupu kvoli darceku? No minimalne to hovori o tom ako si ta vazi, ak by aj bol uplne bez poruchy, tak je aj bez sposobov.

veronikaszabova
26. jan 2023

Anonym - suhlasim s tebou. Ak nemam na original, fake by som si na seba nevzala. Osobne mi je strasne smiesne, ked niekoho stretnem, napis cez celu hrud, viditelny fake a dana osoba sa tvari ako pupok sveta 😂😂
A k priatelovi - mozno mu uz je blbe si priznat, ze to prestrelil 🙂 ono chlapi si neradi pripustaju chybu 🙂

aylinn
26. jan 2023

@autorka a čo keď je fakt iba hlúpy alebo sa nevyzna a niekto ho oklamal a vážne odneho opytal peniaze ako za original a preto sa háda lebo ma nervy a nechce si priznať že sa nechal oklamať 🙈😂