Fajčenie na balkónoch - pravidlá v bytovom dome

15. jún 2021

Fajčiari, prosím nerozkúšte ma!😀🙏🏻
Ale tie cigarety sú naozaj život otravujúce každému , kto pri vás býva…

Prosím o radu-máte niekto v bytovom dome vlastné pravidlá k tomu, ako regulovať fajčenie na balkónoch? Ako ste ich dosiahli?

Mamičky, ako riešite susedov fajčiach každých 15 minút, keď si chcete vyvetrať, a nie natiahnuť nikotínový smrad do vlastného bytu?

Existuje vôbec nejaká reálna možnosť ako sa dá tomu ubrániť?

Ďakujem

kitycat
15. jún 2021

Ako, nato ten balkon fajciarom sluzi... Co by mi vadilo je klepanie popolu z balkona a odhadzovanie spakov...

nikca_123
15. jún 2021

Ja byvam so stovkami susedov, kazdy si fajci kolko chce, -hlavne je, to ze na balkone, terasach ( kde su niekedy vecer aj navstevy)...a to, ze si kazdy ustriehne spaky a popol na tom svojom balkone ) zvykla som si na to, ten cigaretovy smrad sa ti urcite v byte nedrzi 24/7, je to chvilkova zalezitost. Ak by som mala riesit toto + hluk, party atd, odstahovala som sa skor do nejakeho domceku.

bagre
15. jún 2021

podľa mňa neexistuje nič. U mamy hneď keď zacítime z poschodia pod nami zavrieme okno a po chvíli otvoríme. Najhoršie je to v lete, inak sme už vycvičení

andrejka1974
15. jún 2021

Asi nic proti tomu nie je myslim nejake nariadenie u nas fajcia okrem mna synovia aj manzel a vzdy len na balkone a nie su jediny v bytovke

ckocka
15. jún 2021

Teoreticky si také pravidlá možete odhlasovať na schodzi vlastníkov. Otázka je ako to bude na majitelovi bytu vymáhané ak neuposlúchne.

ninusa221
15. jún 2021

Keby mne niekto zakáže fajčiť na svojom vlastnom balkone tak ho vieš kde pošlem. 🤣

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tomikejt
15. jún 2021

Ja nefajčím, ale teda nikdy ma nenapadlo toto riešiť. Susedia fajčia, áno občas ide ten smrad aj k nám, ale kde si ma ten človek zapáliť keď nie na svojom balkóne? S týmto treba rátať pri kúpe bytu, takisto aj s inými vecami, ja napríklad niekedy v noci počujem ako sused chrápe. Ak sa s tým nevieš zmieriť tak radím predat byt a kúpiť dom na samote.

ckocka
15. jún 2021

@viestta Poznám barák kde to v domovom poriadku naozaj majú. Fajčí sa tam aj tak.

lenkakravcova
15. jún 2021

Ja ťa úplne chápem. Tiež to neznášam. Bohužiaľ sa s tým asi nedá nič urobiť.

diablikovci
15. jún 2021

Dasa max že bude slušne fajčiť a nie oprieť ruku o balkón skoro nieže meter. Dcéra spala na balkóne v kočíku a prídem o 15 min a na kočíku popol, stojan s prádlom a tam popol. Išlo má poraziť. Deti sú staršie a sedia vonku na schodoch a susede to vadi 🙂

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denden77
15. jún 2021

my sme fajciari, fajcime len na balkone.. predstava, ze by mi to niekto chcel zakazat mi pride celkom usmevna 😁
nad nami byva jeden poloretard, ktoreho som sa uz niekolko krat pytala, ci mu mam kupit popolnik, ci venovat aspon zavaraninovu flasu, lebo mam standardne cely balkon a parapety od popola, v lete dokonca aj vnutorne parapety v izbac 🤦‍♀️.. planujem mu z nedbanlivosti aspon ruku do dveri naaahodou privriet 🤣🤣🤣

marsmykkok
15. jún 2021

Tie čo sa čudujete, že to niekomu vadí, ja si myslím, že je to aj o miere obťažovania tým smradom. Iné ak sused ráno vstane, raz si zapáli, príde domov okolo 17tej, cez víkendy je často mimo domu a tak. A iné ak máte doma napríklad 2 susedov fajčiarov bez práce/koníčkov a každých 10 minút niektorí z nich fajčí. To vie už riadne obmedzovať susedov nefajčiarov, nehovoriac o zdravotných rizikách, kedže pasívne fajčia skoro nonstop.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vamajka
15. jún 2021

Bohuzial nespravis s tym nic. Kazdy fajciar je sebec co nehladi na nefajciarov. Najviac ma vie dorazit, ked sused nevydrzi az von a zapali si uz vo vchode no sebec.

vamajka
15. jún 2021

@denden77 tak ti treba niekto susedov otravuje dymom a niekto popolom aspon ste si fifty-fifty

denden77
15. jún 2021

@vamajka vidiiiis, takto som sa na to nepozerala 🤔

nikpa
15. jún 2021

Máme rovnaký problém, my sme obaja s mužom nefajčiari, máme 2 malé deti. Cigaretový dym mi odjakživa vadí, napachnute veci ešte viac, neznesiem to. Vedľa nás aj nad nami susedia non stop vypaluju zobak, keď nie jeden tak druhý. Nehrozí zavesiť na balkón prádlo alebo otvoriť na tej strane okná lebo hneď mám doma zápach ako v krčme. Je mi jasné že im nemožem rozkazovat kde majú fajčiť, zvykla som si, že okná na tej strane bytu neotváram, prádlo na balkón nevešiam, mám chvalabohu sušičku a posedenie na vlastnom balkóne tiež nehrozí. Takže na jednej strane my ich obmedzovať nemôžeme ale oni nás obmedzujú vo veľkom. Keď už sa bijú že su na vlastnom balkóne, nech sa aj postarajú aby aj ten dym zostal len na ich vlastnom balkóne...

petamich
15. jún 2021

ja teda nie som fajciar ale pride mi usmevne ako kazdy nefajciar co nehladi na fajciarov a pomaly by zakazal fajcit aj na ulici, sam seba ako sebca nevidi ale fajciar, co si zapali na svojom vlastnom balkone/na ulici, kde nie je zakaz fajcit, tak ten uz sebecky je a diskriminuje nefajciarov 🤷‍♀️ asi to chce istu davku tolerancie na oboch stranach, nefajciarom castokrat vadi fajciar by default, na druhej strane niekde ti fajciari fajcit musia - a evidentne uz ani na svojom vlastnom balkone nemozu 🙂

holt v bytovke je x veci, ktore nam navzajom mozu vadit - to uz je ta dan za bytovku/panelak

lindusss2016
15. jún 2021

@petamich ale ved nech si zapali na svojom, ak si tam idrzi aj ten smrad. Ale sorry, aby mi pradlo pachlo od susedovych cigariet, pravidelne naklepane na balkone a sused zo spodu nam zadymuje aj zachod, z ktoreho to vojde do celeho bytu, ked otvorime dvere, tak to je riadny humac. My nefajciari a nonstop dychame smrady od susedov.ale tak co uz, udel cinziaku, hura do domu, nech uz mame konecne cerstvy vzduch 🙏🏼

petamich
15. jún 2021

@lindusss2016 ja netvrdim, ze to je prijemne a tiez by mi to vadilo, na druhej strane, ked si vezmes vasho suseda - vadi, ze fajci na balkone, vadi, ze fajci vo svojom byte 🙂 kam si ma ist zapalit - to ze ma panelak zle riesene stupacky alebo vetranie na konci dna nie je jeho problem

ja to beriem, ze panelak - dieta place, susedia maju talianske manzelstvo, fajciari, dupanie, zurky...vzdy su nejake temy aj ked to fajcenie a smrad, to je asi jedna z najneprijemnejsich, uznavam

20erika07
15. jún 2021

Ja fajcim ale nikde vo vnutornych priestoroch neznesiem dym smrad z cigarety, dokonca mi to smrdi aj ked citim druhych po cigarete, aj ked ja smrdim isto rovnako, no neviem si predstavit ze by mi isiel stale dnu smrad ked otvorím okna 🤔 byt dom ma vonat cistotou...

ivec16
15. jún 2021

no ja mam uplne rovnaky problem… teraz je velmi teplo, sused pod nami pracuje z domu tak isto ako my, a fajci asi kazdu pol hodinu a ja musim zatvarat balkonove dvere lebo mi to taha do obyvacky a potom do celeho bytu a vadi mi to neskutocne… mam male deti nefajcime a kvoli susedom ani vetrat nemozeme… takze ja uplne chapem…
na druhom byte co sme byvali tak tak isto som musela zatvarat okna na spalni, lebo susedia fajcili aj v noci ked my sme uz spali a slo nam to do postele, a v lete takmer 40 stupnov byte a nemoct aspon v noci vyvetrat… mne to pride ako obmedzovanie nefajciarov, idem po ulici a predomnou kracaju fajciari tiez mi to vadi… hlavne ak mam deti so sebou… preco by nemohli ist niekde na stranu vyfajcit si vklude cigaretu.. tak isto na terasach ked ja obedujem a veceriam preco by som k tomu mala cuchat ten smrad…
ja ako nefajciar sa citim dost v nevyhode…

autor
15. jún 2021

@kitycat tie mále; samozrejme, tiež… ako bonus

dzina007
15. jún 2021

Ja sice nefajcim. Ale v minulosti som fajcila. A keby mi v tej dobe niekto zakazoval fajcit vo vlastnom byte asi by som chodila fajcit na zachod a pustila odsavanie. Az potom by sa cigaretovy smrad tahal po stupackach vsetkymi smermi. 🙈

autor
15. jún 2021

@marsmykkok tí u nás fajčia à 15 min.. nepreháňam

sono2
15. jún 2021

Naša suseda prestala fajčiť z dňa na deň, podľa mňa choroba, lebo vyzerá strašne. A teda roky sme v lete doslova trpeli smradom fakt čo pol hodinu.
Balkón máme tesne pri nej a obývačku, nonstop otvorený balkón a ťahalo to teda neskutočne. Fakt som rada, že to skončilo, prišlo mi, nakoľko sme obaja majiteľmi bytov, že sa to nikdy nezmení.
Ináč, niekto tu písal, že úsmevné, že by nemohol fajčiť. Veď ok, každého balkón.
Ale treba si uvedomiť, že taký nefajčiari, máme dve malé deti, prečo by som mala čuchať to, čím si iný ničí zdravie. A ničiť si ho s ním, nedobrovoľne.
Ono už ani na zastávke si fajčiar nemôže zapáliť.

sono2
15. jún 2021

@dzina007 odsavanie nejde do stupačiek.
Si asi fajn človek😏

autor
15. jún 2021

@nikpa presne! Ich balkón! Tak nech si ten dym, popol a nedopalky držia len na ňom, a nezasahujú do našich bytov!

Vidím tu reakcie aké je to úsmevné a neviem aké vtipné ešte… dieťa si tam nemôžem dať spať v kočíku ani na chvíľu..
stále dávať pozor či tam nemám niečo príliš horľavé, lebo však síce špak poletí od suseda, ale požiar bude istotne naša chyba, lebo bude horieť NÁŠ balkón…