Existuje život na iných planétach?

18. jan 2022

Možno zaujímavá otázka na večer..Veríte že existuje život na iných planétach aj v takej forme ako tu na Zemi?Predsa je ich veľmi veľa...

bajka16
18. jan 2022

No určite niesme jediní v celom vesmíre 🤷🏻‍♀️ pár vybraných ľudí o tom aj s určitosťou môžu povedať a vedia toho viac. Samozrejme je to obrovské tajomstvo pretože ľudstvo by sa celé poblaznilo z toho ako to vlastne naozaj je. Kto sú, kde sú, a do akej miery zasahujú do nášho života tu na Zemi.👍

annm81
18. jan 2022

Teoreticky nič nebráni tomu, aby existoval život aj inde. Prakticky sa môžme stretnúť ešte tak s baktériami na Europe. Že sa ľudia skontaktujú s mimozemšťanmi je extrémne nepravdepodobné. Ak predpokladáme, že život sa vyvinul z jednoduchej formy, nie stvoriteľom, čo hneď vyrobil inteligentných ľudí (kresťania na mimozemšťanov asi nemôžu veriť, nie?), potom je pre život veľmi náročné dostať sa na tak vyspelú úroveň, aby bol schopný medzihviezdnej komunikácie. A ešte ťažšie je pre inteligentný život udržať sa na takej úrovni. Takže možno v susednej hviezdnej sústave práve sú nejaké inteligentné zvery na štýl šimpanzov, kým sa však dopracujú k vysielaniu signálu do vesmíru, ľudia tu už dávno nebudú. Možno pred 1000 rokmi vyspelí mimozemštania skenovali časť oblohy, kde majú aj našu Zem, hľadali prejavy inteligentného vyspelého života, ale prehliadli nás, lebo sme do vesmíru nič nevysielali.

A možno život vznikol milióny krát, ale nikde inde nemal také šťastie, aby sa dopracoval k forme zložitejšej ako medúzy.

deti95060810
18. jan 2022

čo si predstavuješ pod pojmom život...len nejaké medúzy, alebo rovno ľudský život...

gleep1
18. jan 2022

https://edition.cnn.com/videos/business/2021/05...
Verim na UFO. To už vlastne nie je ani žiadna konšpirácia alebo domienka, to je real. Či to sú ľudia z budúcnosti alebo mimozemšťania? Neviem.
Ja si myslím že život na iných planétach existuje a myslím si že je niekde inteligentnejšia forma života. Chcela by som vedieť čo a kto sú tie UFO.

roja01
19. jan 2022

Vyhladaj si na YouTube video PRAVDA O ANUNACICH a i ked ti to pride neskutocne, tak prave viera v to, ze duchovny svet existuje, nevylucuje zivot na inych planetach.

0silvia0
19. jan 2022

myslim si ze je niekde ovela vyvinutejsia civilizacia, ale nepotrebujem vediet podrobnosti...

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annm81
19. jan 2022

@gleep1 Myslím, že ufo nebudú ani mimozemštania, ani ľudia z budúcnosti, ale najmä vplyv kultúry, potom rôzne amatérske atmosférické balkóny, drony a podobne a nakoniec asi aj vojenská (a iná letecká) technika. Stačí sa pozrieť na mapu hlásených výskytov pozorovaní. Vyskytujú sa najmä v USA (nielen na husto obývaných pobrežiach, ale aj v púšti a v Británii. Zato o Južnú Ameriku, Afriku, Áziu a Austráliu sa zdá, že sa tí mimozemštania absolútne nezaujímajú... Je to uveriteľné podobne, ako keď asteroid z vesmíru vo filme vždy trafí New York...

gleep1
19. jan 2022

@annm81 tak ti teda gratulujem že si to rozlúštila, napis report do us a daj im vedieť ako to teda je, lebo oni sami (oficiálne) nevedia 👍🏼🙂

A nie veľa štátov ma takú techniku denno-denne v prevádzke aby to mohli zaznamenať a všimnúť si to, že? 😀

gleep1
19. jan 2022

@annm81 a teda celkom určite sú na videách čo som prilozila a zverejnila US navy bez možného vysvetlenia amatérske balóny 👎 jasne 😂🙏🏼

eri444
19. jan 2022

Podľa mňa áno, keď dokázal vzniknúť život na zimy, prečo nie aj v iných galaxiách. Zrejme ale tí tam hore budú oveľa inteligentnejší ako my :D

annm81
19. jan 2022

@gleep1 Ak sa niekto hraje s dronom, ktorý nepodlieha registrácii a ktosi to nahlási ako UFO, čo majú úrady povedať, keď tam nemajú žiadny registrovaný let? Odkiaľ majú vedieť, čo tam bolo? Samozrejme v takom prípade nevedia. A ak tam bola nejaká vojenská technika, tak to potom budú vešať na nos verejnosti?

Ja som videla tiež zaručené uniknuté videá z pitvy mimozemštana... Tak to asi bude pravda. A tiež som videla videá zombíkov, ktorí fungovali napriek tomu, že im práve odseklo všetko od hrudníka dole.. Tak to asi bude tiež pravda. V dnešnej dobe, keď kopce ľudí majú schopnosti a techniku natočiť kvalitný amatérsky film sa rozhodne nedá uveriť, že sa niekto baví tým, že vypustí video s ufo...

gleep1
19. jan 2022

@annm81 ty si si aj pozrela čo som prilozila alebo trepeš len tak lebo môžeš? Pokial so si nevšimla ja nerozprávam o amatérskych záberoch a ani som žiadne amatérske zábery nepilozila. Je dosť veľa videí amerických ozbrojených sil objektov ktoré majú jazdné vlastnosti ako žiadna naša technika a celkom určite to nie si drony, predstav si v Amerike na to vysvetlenie dávajú veľmi veľa peňazí a určite sú múdrejší a kompetentnejší v tom povedať či to bol alebo nebol dron. Naozaj si myslíš že budú zverejňovať videa svojej vyspelej techniky a tváriť sa že nevedia čo to je? Že budú dávať milióny dolárov do vysvetľovania letu vlastnej techniky na ich územný? Keď chceš pokojne si to mysli, ja si to nemylsim a tvojimi blabolmi o amaterizme ma nepresvedčíš lebo to žiadny amaterizmus nie je, jediný amatér čo si v živote nepozrel žiadny oficiálny americký UFO report si ty.

annm81
19. jan 2022

@gleep1 Ešte je celkom zaujímavé, že také videá nikdy nevypúšťajú amatérski astronómovia, čo celé noci presedia pri ďalekohľadoch (a v USA je takých amatérov obrovské množstvo). Tiež som ešte nepočula, aby také video zverejnil nejaký seriózny štáb /kameraman/moderátor, ktorí sú bežne vonku s kamerami. Vždy len nejaké zašumené rozmazané video od anonymného človeka, ktorý sa nijako nevenuje technike, ani astronómii ani ničomu podobnému.

gleep1
19. jan 2022

@annm81 a inak UFO je videné všade na zemi, vôbec nie je pravda že len v Amerike. Aj na Slovensku aj v Afrike. Nie všade ale dávajú peniaze do vysvetlenia, teda vlastne skoro nikde nedajú penaize do vysvetlenia. A sú svedectva ako astronómov, tak obrovského množstvapilotov a tak isto astronautov. Tak isto boli zachytené nevysvetliteľné zábery lietajúcich objektov z ISS čo tak isto nie sú žiadne amatérske nahrané zábery a celkom určite to nie je ludska technika a vo vesmíre už vôbec nie drony. Tie zábery a svedectva kompetentných ľudí nie sú žiadne tajomstvo, stačí otvoriť anglicky Google a miesto slepého skepticizmu začať citat a pozrieť si nejake neamaterske zábery. Nevravím že to sú mimozemšťania, nikto nevie čo to je a ja už vôbec, je to ale jedna z možnosti.

annm81
19. jan 2022

@gleep1 Pochopila som ťa zle, že tvrdíš, že ide buď o mimozemšťanov, alebo o ľudí z budúcnosti? Lebo ja chápem, že môže byť pozorované niečo, čo si v danej chvíli človek nevie vysvetliť, ale mimozemštania je jedna z najmenej pravdepodobných vecí, ktorá to môže byť.

gleep1
19. jan 2022

@annm81 a myslíš si že keď nejaký Afričan alebo Slovák vidí niečo čo mu ako UFO pripadá, že sa to dostane do tohoto obrázku?
Nemyslím si že je to technika dnešných ľudí. Podľa mna to sú buď vyspelejší ľudia alebo potvory odinakial 🙂

lucyloves
19. jan 2022

Možno áno, možno nie, nikto ti tu nedá 100% odpoved, všetko sú len dohady, teoreticky by sme sa s mimozemským životom mali stretávať bežne, ale to je práve ten fermiho paradox, je ale taká zložitá tema že to je na hodiny a hodiny debaty :D a len teoretickej

tropkica
19. jan 2022

Tazko povedat, no zatial som nemala nejake nutkanie sa nad tym zamyslat. Podla mna radsej nevediet

sissy27
19. jan 2022

nejaká forma života na iných planétach s najväčšou pravdepodobnosťou existuje - tak ako kedysi aj na Zemi existovali len nejaké prvoky, jednobunkovce (niektoré sa zachovali dodnes a majú podobu človeka 😀 )... ale aby som verila tomu, že niekde tam existuje ďalšia civilizácia, ktorá dokonca dokáže zostrojiť nejaký dopravný prostriedok, o ktorom sa nám ľuďom ani nesnívalo, že tam majú postavené nejaké fabriky, majú dostatok surovín a materiálov na takéto projekty, tak to zas nie 😀 ak by niečo také existovalo, tak verím, že už dávno by nás objavili (s takou premakanou technikou by to nemal byť žiadny problém) a neviem, urobili si z nás otrokov alebo by nás chovali ako domáce zvieratká alebo niečo 😀 Určite by len tak nelietali okolo Zeme 😀

mirka438
19. jan 2022

V takej forme ako na Zemi asi nie, ale som presvedcena, ze niekde vo vesmire, na nejakej planete urcite nejaky druh zivota existuje. Na takom Marse napriklad nasli vodu, podla mna by mohlo byt mozne, ze sa v nej nachadza aj nejaka forma zivota. Mikroorganizmy, bakterie alebo cosi, nieco zive. Nie hned ufoni z filmov..takze za mna ano, urcite niekde v tom nekonecnom vesmire existuje niekto/nieco zive 🙂

roja01
19. jan 2022

Vesmir je obrovsky a preto je predpoklad, ze osidlenych planet je mnoho. Ovsem su rozne typy inteligentnych bytosti a kazda na inom stupni vyvoja. Myslim, ze celkom porovnat s ludmi sa nedaju. Navyse maju rozny stupen duchovneho vyvoja (co sa prejavuje v moralnych a mravnych kvalitach). Su tak zakotvene v roznych dimenziach a ziju nie len v nami znamom materialnom svete, ale i v paralelnych svetoch, ktore su pre nase zmysly nepostrehnutelne.

annm81
19. jan 2022

@gleep1 V čom sa líšia Briti a Francúzi, že je tam tak ostrá hranica v hlásení výskytu? A prečo Briti áno, ale Austrálčania nie?

Väčšina ľudí nie je schopná na nočnej oblohe odlíšiť hviezdu od planéty ani rozlíšovať medzi družicou, lietadlom, ISS a meteorom, takže chcieť od ľudí, aby hodnotili, čo sú mimozemské stroje je asi troška precenenie ich schopností.

gleep1
19. jan 2022

@annm81 lenže to nehodnotia obyčajní ľudia a už niekoľký krát tu pisem že vôbec nerozprávam o amatérskych záznamoch a svedectvach. Stále si ideš svoje nemá ani najmenší zmysel sa s tebou baviť.

hiro
19. jan 2022

Zivot urcite existuje na ktovie kolko miliardach planet. A z tych miliard su urcite vyvinuti na daleko vyssej urovni ako sme my. Ale nemaju sa k nam ako dostat ani my k nim. Vzdialenosti vo vesmire su take obrovske (a este k tomu sa neustale nesmiernou rychlostou zvacsuju) ze by trvalo ktovie kolko milionov rokov dopravit sa k najblizsej inej civilizacii. Kedze na zemi ale zatial ziadni nepristali zda sa ze prekonat tieto vzdialenosti je nemozne aj pre najvyspelejsiu z nich.
Nieco ako je nemozne cestovat v case - keby to hocikedy v buducnosti bolo mozne tak uz by tu cestovatelia z buducnosti boli 🙂

gleep1
19. jan 2022

@annm81 https://www.bbc.com/news/world-us-canada-57559179
Prečítaj si aspoň tento článok keď už nič. A keď máš vysvetlenie pre to pre čo oni nemajú tak ti vravím znovu/ gratulujem ti k tvojej genialite a pošli do US report o tom ako to v skutočnosti bolo a čo ti vojaci a ini kvalifikovaní ľudia videli.

hiro
19. jan 2022

@annm81 Ten obrazok je super 🙂 Presne to dokazuje ze ziadni ufonci nas nenavstivili. Nie je ziadny dovod aby lietali len nad USA a UK :D

annm81
19. jan 2022

@gleep1 Prečítala som si ten článok a nie je tam ani najmenší dôkaz, o nejakých mimozemšťanoch. Naopak, väčšina tých preskúmaných záznamov sa týka vecí, čo som spomenula (meteorologické balóny, vojenská technika) plus nejaké pozorovania, ktorých pôvod zatiaľ nevysvetlili. A tiež sa zdá, že viac ako mimozemšťanov sa boja Rusov a Číňanov.

No a veci ako že nejaký objekt prekonal rýchlosť zvuku bez sonického tresku bude patriť do kategórie "chyba prístroja" alebo "halucinácie pilota pre nedokrvenie mozgu".

annm81
19. jan 2022

@hiro Nie len že vzdialenosti sú obrovské, ale aj časové škály. Život potrebuje energiu a preto bude pravdepodobne vznikať na aktívnych planétach - sopky, zemetrasenia, zmeny klímy. K tomu ešte asteroidy a tu a tam vybuchujúce supernovy. Zem má cca 5 mld rokov a prvý život sa objavil najneskôr pred asi 3 mld rokov. Za tú dobu sme mali niekoľko hromadných vymieraní. Čím zložitejší je organizmus, tým je náchylnejší na zmeny. Stačí jeden asteroid, jeden supervulkán, jeden vírus, jeden blázon s červeným tlačidlom a skončili sme.

Za 5 mld. rokov sme na Zemi mali zatiaľ asi 100 ročné okno, kedy vieme dať o sebe vedieť. A viac ako pár ďalších storočí túto schopnosť mať nebudeme.

V prvom rade potrebuje život riadne veľké šťastie aby sa dopracoval aspoň na našu úroveň. No a potom sa také civilizácie musia stretnúť na rovnakom mieste a ešte aj v rovnakom čase - vzhľadom na vek vesmíru je šanca dosť malá.

yoxinka
19. jan 2022

Kuk toto video o tom, aký je vesmír veľký … to, podľa mňa, samé odpovedá tvoju otázku … 🤷‍♀️

https://www.youtube.com/watch?v=Qe-vw7eYnLY